Mihai Stoica a anunțat cât va lipsi Vlad Chiricheș, după accidentarea din UTA – FCSB 2-1. Fundașul revenit în această vară în lotul vicecampioanei va sta, pentru o perioadă, departe de teren.
Fotbalistul echipei patronate de Gigi Becali s-a accidentat în partida cu UTA Arad, din deplasare. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1 în favoarea arădenilor și a încheiat seria excelentă a formației „roș-albastre”, din campionatul intern.
Mihai Stoica a anunțat cât va lipsi Vlad Chiricheș, după accidentarea din UTA – FCSB 2-1. Fundașul va rata „dubla” cu Israel și Kosovo
Managerul general al vicecampioanei, Mihai Stoica, a dezvăluit cât va sta departe de teren Vlad Chiricheș, după accidentarea din partida de la Arad. „MM” a menționat că Elias Charalambous nu se va putea baza pe serviciile fundașului pentru o perioadă de 3-4 săptămâni. Astfel, Edi Iordănescu nu se va putea baza pe serviciile fundașului pentru „dubla” cu Israel și Kosovo, din preliminariile pentru Campionatul European din 2024.
„La Vlad Chiricheş e ruptură. Simte şi atunci când merge. Va sta 3-4 săptămâni. Ar trebui să revină într-o lună. Culmea, joci pe sintetic, joci la 3 zile, şi nu păţeşti nimic. El se pregăteşte extraordinar, însă iată că s-a întâmplat acum accidentarea. Chiricheş e o achiziţie foarte bună, chiar dacă s-a întâmplat asta acum”, a spus Mihai Stoica pentru orangesport.ro.
Vlad Chiricheș a revenit în lotul „roș-albaștrilor” după 10 ani. Înainte de revenirea în România a activat la Cremonese, echipă care a retrogradat, în sezonul trecut, în Serie B, competiție care se vede exclusiv în AntenaPLAY.
De la revenirea în tricoul FCSB-ului, Chiricheș a adunat 7 meciuri pentru echipa lui Gigi Becali. În cadrul acestor meciuri nu a reușit să marcheze vreun gol sau să ofere o pasă decisivă. În cariera sa, fundașul de 33 de ani a jucat pentru: FC Ardealul, Benfica U19, Curtea de Argeș, Pandurii, FCSB, Tottenham, Napoli, Sassuolo și Cremonense. În prezent este cotat la 900.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. A atins cea mai mare cotă de piață în anul 2014, atunci când evolua pentru Tottenham. La momentul respectiv valora suma de 11 milioane de euro.
Adi Popa, mesaj clar despre Vlad Chiricheș
Adi Popa a analizat transferul lui Vlad Chiricheș la FCSB, și a declarat că speră ca în cazul fundașului să nu se aplice ceea ce au pățit „ciorbele reîncălzite”. Mijlocașul a declarat că Chiricheș are un avantaj la formația vicecampioană, avantaj reprezentat de faptul că are o relație bună cu Mihai Stoica.
„(n.r. despre Vlad Chiricheș) Eu sper să nu pățească ce au pățit ‘ciorbele reîncălzite’, deși are un atu, pentru că MM îl place. Și asta contează mult acolo. Sigur că a fost o problemă pentru mine, pentru că MM nu m-a plăcut niciodată. Dacă ne uităm la ultimele apariții publice, asta denotă..
Cât am fost acolo, asta denotă. La început zicea să nu fiu luat, că sunt mic, și el a adus jucători de 1.50 m. Ăla nu mai era mic. Tragem concluzii, că nu suntem ipocriți”, a declarat Adi Popa, în cadrul unui podcast.
- Mihai Stoica a anunțat cât va lipsi Vlad Chiricheș, după accidentarea din UTA – FCSB 2-1
- Fundașul ratează „dubla” naționalei din luna septembrie
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Antoine Baroan, OUT din iarnă de la Rapid? “Dacă nu realizează unde este…”
- Mihai Stoica, nou anunț despre transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB: „Am apreciat mult ce mi-a spus”
- “Ai jucat în blaturi?”. Dezvăluirea unui jucător trecut pe la FCSB: “Noi eram supărați, patronul era fericit”
- Neluțu Varga a anunțat plecarea lui Lindon Emerllahu de la CFR Cluj, jucător dorit și de FCSB: „Ne-am înțeles”
- “A fost virusat, bruiat”. Cristi Balaj, noi dezvăluiri din culise despre transferul ratat de Louis Munteanu
































