Cătălin Cîrjan, reacţie surprinzătoare după ce U Cluj a învins Dinamo: „Nu ne afectează deloc”! Mesaj clar: „Asta ne dorim”

Bogdan Stănescu Publicat: 2 septembrie 2024, 23:46

Cătălin Cîrjan, reacţie surprinzătoare după ce U Cluj a învins Dinamo: „Nu ne afectează deloc! Mesaj clar: „Asta ne dorim

Cătălin Cîrjan, reacţie surprinzătoare după ce U Cluj a învins Dinamo

Cătălin Cîrjan, în timpul unui meci la Dinamo/ Profimedia Images

Cătălin Cîrjan a avut o reacţie surprinzătoare după ce U Cluj a învins Dinamo. Mijlocaşul „câinilor” a transmis că jucătorii lui Dinamo nu sunt deloc afectaţi de înfrângere.

Cîrjan a punctat că Dinamo joacă un fotbal frumos, iar obiectivul este accederea în play-off.

„(n.r: Ce crezi că a făcut diferenţa pentru U Cluj? A fost echilibrat meciul) Nu ştiu cât de echilibrat a fost meciul. În prima repriză i-am dominat, ne-am creat foarte multe ocazii. Din păcate, nu am reuşit să înscriem.

În a doua repriză s-a văzut experienţa, au făcut faulturi tactice. Au înscris cu o minge deviată, asta a fost soarta meciului.

Nu şi-au creat foarte multe ocazii, poate un şut al lui Blănuţă de la 20 de metri, în rest nu îmi amintesc nimic. Asta a fost, mergem acum la echipele naţionale, ceilalţi în vacanţă şi vom reveni mai puternici.

Nu ne afectează absolut deloc. În prima repriză ne-am creat ocazii, am ţinut de minge. O să fie din ce în ce mai bine.

Asta ne dorim, să intrăm în play-off. Suntem o echipă care joacă un fotbal foarte frumos, nu sunt multe echipe care joacă aşa cum jucăm noi”, a spus Cătălin Cîrjan pentru digisport.ro, după U Cluj – Dinamo 1-0.

U Cluj – Dinamo 1-0. Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău s-a desprins de Universitatea Craiova în fruntea clasamentului din Liga 1

Meciul U Cluj – Dinamo 1-0 a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro. Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău s-a impus graţie golului marcat de Bic în minutul 62 şi rămâne pe primul loc în Liga 1.

Dinamo rămâne pe locul 6, cu 12 puncte, după meciul de la Cluj. Echipa lui Kopic a avut mai multe şanse bune în prima repriză, nereuşind să le fructifice. „Câinii” au avut o bară, în minutul 29, prin Selmani.

U CLUJ (4-2-3-1): Gertmonas – Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu – Ov. Popescu, Bic – Rață, D. Nistor, Thiam – Blănuță;
Rezerve: Gorcea, Oancea, J. van der Werff, Mitrea, D. Lasure, Codrea, Simon, Silaghi, Bota, Berto, Tchassem, D. Moldovan
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

DINAMO (4-3-3): Golubovic – C. Costin, Boateng, Homawoo, Opruț – Milanov, Gnahore, Cîrjan – A. Bani, Selmani, Bordușanu;
Rezerve: A. Roșcan. Pașcalău, Licsandru, Soro, Patriche, Caragea, A. Irimia, Rotund, Amzăr, Mărginean;
Absenți: Hakim Abdallah (accidentat), Maxime Sivis (suspendat), Dennis Politic (accidentat);
Antrenor: Zeljko Kopic

Stadion: Cluj Arena;
Arbitru: Marcel Bîrsan (București);
Asistenți: Adrian Ghinguleac (Bucureşti), Adrian Vornicu (Iași);
Arbitru VAR: Viorel Flueran (Craiova);
Asistent VAR: Alexandru Vodă (Alba Iulia);

Ce rezultat va înregistra România la meciul cu Kosovo?

0:19 3 sept.

Gigi Becali a anunţat că Dan Şucu a intrat pe fir şi îl vrea pe Daniel Bîrligea la Rapid: „Nu credeam că poate să facă aşa ceva”

23:54

„Aveam nevoie de mai mult curaj” Ce a spus Zeljko Kopic despre obiectivul lui Dinamo după înfrângerea cu U Cluj

23:33

A murit Manuel Montoya Fernandez, fost selecționer al naţionalei de handbal a României

23:24

23:23

FotoDueluri tari între tricolori la al doilea antrenament al naţionalei sub comanda lui Mircea Lucescu: „Fără menajamente”

23:11

Răspunsul lui Răzvan Lucescu la întrebarea dacă se aştepta ca tatăl lui să revină la naţională: „Un singur lucru i-am spus”

1 FotoLarisa Iordache este însărcinată! Primul mesaj al fostei gimnaste, care aşteaptă un copil cu Cristian Chiriţă 2 Foto„E păcat!” I-a fost alături un deceniu lui Bernadette Szocs şi a spus totul după marea dezamăgire din viaţa vedetei 3 Lixandru a dezvăluit diagnosticul primit după ce s-a accidentat: „M-am gândit doar la naţională”! Cum poate arăta piciorul lui 4 VIDEOGuimaraes – Famalicao 2-1 a fost în AntenaPLAY. Victorie dramatică în minutul 90+1 pentru gazde 5 „O victorie incredibilă împotriva arbitrilor și a VAR” Răzvan Lucescu, scos din minți în Atromitos – PAOK 1-2: „Cum e posibil?” 6 Reacţia lui Kylian Mbappe după gestul făcut de Vinicius Jr, în timpul meciului Real Madrid – Betis 2-0