„Chiar mă aşteptam să joc mai mult” Denis Alibec, mesaj ferm după ce nu a jucat niciun minut la naţională: „E decizia lui Mister”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 19.10.2024, 16:16

Denis Alibec, mesaj ferm după ce nu a jucat niciun minut la naţională

Captură AntenaSport

Denis Alibec a avut un mesaj ferm după ce nu a jucat niciun minut la naţională în dubla cu Cipru şi Lituania. Atacantul Farului a admis că se aştepta să joace mai mult în cele două meciuri.

Denis Alibec a rămas dezamăgit că nu a prins niciun minut la naţională, dar a precizat că respectă decizia luată de Mircea Lucescu.

Denis Alibec poate juca în România – Kosovo, care va fi pe 15 octombrie, de la 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

„Îmi pare rău că nu am avut minute la naţională. Chiar mă aşteptam să joc mai mult, dar este decizia lui Mister şi nu pot să comentez. Eu mereu am avut presiune când am jucat, mereu lumea se aştepta de la mine să decid meciul”, a spus Denis Alibec în conferinţa de presă.

Alibec a vorbit şi despre meciul cu Rapid din Giuleşti şi a spus că victoria este crucială. „Va fi un meci foarte greu, şi noi şi ei au nevoie de puncte. Cred că este crucială victoria aceasta. Trebuie să ne impunem jocul şi să controlăm meciul. Important e să câştigăm, nu contează cine marchează. Trebuie să ridicăm nivelul faţă de meciurile cu Buzău şi Dinamo. Nu se joacă ultima carte, dar este un meci important”, a mai spus Alibec.

Interes uriaş pentru România – Kosovo (Antena 1 şi AntenaPLAY, 15 noiembrie)! Câte bilete s-au vândut în 2 ore

Este un interes uriaş pentru meciul România – Kosovo, partidă care va avea loc pe 15 noimebrie şi va fi transmisă în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, de la ora 21:45.

După două meciuri disputate în deplasare, fanii naţionalei sunt nerăbdători să vadă jucătorii lui Mircea Lucescu. În cursul zilei de vineri, FRF a pus la vânzare biletele pentru ultimele două meciuri din această campanie de Nations League.

Lideri după primele patru etape, cu patru victorii, tricolorii prezintă un interes uriaş pentru fani. La numai două ore de la punerea în vânzare a biletelor, Federaţia Română de Fotbal a anunţat că s-au vândut deja 15.000 de tichete.

România va juca pe 15 noiembrie cu Kosovo şi mai are nevoie de un singur punct pentru a-şi asigura matematic primul loc al grupei. În tur, jucătorii lui Mircea Lucescu s-au impus fără drept de apel, cu 3-0, în meciul care a fost transmis pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

• Campionatul European Individual 2024 de tenis de masă e exclusiv în AntenaPLAY (15-20 octombrie)
  • AEK - PAOK, derby-ul etapei din Grecia, va fi în AntenaPLAY duminică, de la 20:30
  • Cine va câştiga Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite?

18:15

LIVE VIDEOSepsi – UTA Arad 0-0. Ambele formaţii luptă pentru un loc în play-off

18:15

Ce note au primit Dennis Man şi Valentin Mihăilă, după Como – Parma 1-1. Mihăilă a avut o bară

18:10

Bernadette Szocs / Sofia Polcanova – Hana Matelova/Barbora Balazova LIVE VIDEO, în finala la dublu (duminică, 16:30, AntenaPLAY)

17:41

VIDEOBernadette Szocs şi Sofia Polcanova s-au calificat în finală, la dublu, la Campionatul European Individual, LIVE în AntenaPLAY

16:38

Marius Şumudică a numit lucrul pe care îl are în comun cu Gică Hagi: „Noi suntem singurii antrenori care au făcut asta”

16:00

VIDEOBernadette Szocs – Charlotte Lutz LIVE VIDEO (19:20), în AntenaPLAY, în sferturi la Campionatul European Individual

1 FotoPactul făcut de Ciprian Tătăruşanu cu soţia lui, după ce a trăit cea mai mare trădare: „La început nu m-a crezut!”s 2 Erling Haaland a decis să plece de la Manchester City! Spaniolii anunţă „bomba” verii 2025s 3 FotoDănuţ Lupu a răbufnit după ce Ianis Hagi le-a luat faţa lui Mitriţă şi Bîrligea: „Pentru că-l cheamă Hagi trebuie să și joace?”s 4 FotoDavid Popovici a spus motivul pentru care nu mai vrea să conducă niciuna dintre cele două maşini primite de la Ion Ţiriac!s 5 Marius Marin, fotografie de colecţie cu Mircea Lucescu! Cum arăta tricolorul acum 15 anis 6 VIDEOMax Verstappen, pole position în cursa de sprint de la Marele Premiu al Statelor Unite (21:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)s