Claudiu Tudor s-a prăbuşit emoţional din cauza lui Istvan Kovacs: „E grav! Nu ai cum să faci aşa ceva”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 19.09.2023, 11:12

Claudiu Tudor, preşedintele celor de la Petrolul, s-a părbuşit emoţional după arbitrajul lui Istvan Kovacs.

Claudiu Tudor, preşedintele celor de la Petrolul, s-a părbuşit emoţional după arbitrajul lui Istvan Kovacs

Profimedia

Claudiu Tudor, preşedintele celor de la Petrolul, s-a prăbuşit emoţional după arbitrajul lui Istvan Kovacs. Acesta l-a atacat dur pe Kovacs şi a cerut să fie suspendat până la Crăciun.

Reclamă

Claudiu Tudor a avut un discurs vehement după arbitrajul lui Istvan Kovacs şi a anunţat că arbitrul din Carei va fi recuzat.

Reclamă

Claudiu Tudor s-a prăbuşit emoţional din cauza lui Istvan Kovacs

„Pentru noi nu e o dimineață bună. Este cu atât mai frustrant cu cât i se spune clar în cască că este penalty, iar el întreabă: «Pentru Petrolul?». Asta e ceva grav, nu se poate să mergi mai departe și să închizi ochii la așa ceva. Nu ai voie!

Nu ai voie să îi dai meciuri în Europa acestui mare arbitru când se întâmplă așa ceva. Să întrebi dacă e «Pentru Petrolul?»… Sunt filmări în care se vede că întreabă. Păi pentru cine să fie, pentru Panathinaikos? Așa ceva nu se poate, e ceva grav ce s-a întâmplat. Nu ai cum să faci așa ceva! Am pierdut un punct, nu contează, dar nu vrem așa ceva! Nu vrem nici pentru noi! Pentru mine e clar că Mladinovici (n.r. – arbitrul VAR) l-a anunțat, i-a spus că a fost fault.

Cu siguranță îl vom recuza de acum. Nu mai ai voie să-l delegi la meciuri când se întâmplă așa ceva! Două luni, până la Crăciun, ar trebui să stea liniștit. Cum să-l trimiți în Arabia, să câștige mai mulți bani acolo? Păi să ne trimită și pe noi să jucăm în Arabia Saudită. Poate el e supărat că nu l-au trimis acolo săptămâna asta. Bătaie de joc„, a spus oficialul Petrolului la gsp.ro.

Dialogul incredibil pe care Istvan Kovacs l-a avut cu arbitrul din camera VAR

Fundaşul central al ardelenilor s-a dus cu talpa pe piciorul adversarului şi, în cele din urmă, balonul a fost îndepărtat de jucătorii CFR-ului. „Pentru Petrolul?” au fost cuvintele care s-au putut citi pe buzele lui Kovacs. Momentul a stârnit reacţii dure din partea lui Constantin Zotta şi Basarab Panduru

Comunici pentru penalty. Era evident. Când îţi spune că e o situaţie de penalty trebuie să pui nişte întrebări, la ce fază, poate mi-a scăpat, aici nici măcar nu întreabă. Este grav!„, a spus Zotta la orangesport.ro, în timp ce se uita la imaginile cu Istvan Kovacs. „De ce întreabă pentru Petrolul? (n.r. câtre Zotta) Ai vorbit un minut şi nu mi-ai zis”, a spus şi Basarab Panduru.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
15:11

Sky Sports a anunţat care va fi ultimul meci al lui Carlo Ancelotti pe banca lui Real Madrid

15:01

„De ce s-a prăbuşit Dennis Man?” Răspunsul dat de Adrian Mutu. Mesaj direct pentru Cristi Chivu: „Are de muncă”

14:21

Vlad Chiricheş şi Vali Creţu, apel la suporteri înainte de FCSB – CFR Cluj. Câte bilete s-au vândut

14:05

VideoGrand Prix, ediţia a 12-a: Antal Putinică şi Cătălin Ghigea prefaţează Marele Premiu al Arabiei Saudite

13:54

Bernadette Szocs – Bruna Takahashi, LIVE VIDEO (15:55). Duel pentru sferturile de finală ale Cupei Mondiale

13:21

Virgil van Dijk a semnat prelungirea contractului cu Liverpool

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 3 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 4 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 5 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 6 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns