Constantin Grameni, ofertat de o echipă cunoscută din Europa! Cine ar putea să i-l sufle Rapidului pe talentatul mijlocaş

Bogdan Stănescu Publicat: 28 mai 2023, 17:37

Comentarii
Constantin Grameni, ofertat de o echipă cunoscută din Europa! Cine ar putea să i-l sufle Rapidului pe talentatul mijlocaş

Constantin Grameni, într-un meci din Liga 1 / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Constantin Grameni e ofertat de o echipă cunoscută din Europa. În vârstă de 20 de ani, Grameni a impresionat în tricoul Farului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Beşiktaş, fostă campioană a Turciei şi echipă pregătită în trecut de Mircea Lucescu, şi-l doreşte pe Constantin Grameni.

Constantin Grameni, ofertat de o echipă cunoscută din Europa!

Potrivit playsport.ro, Beşiktaş e pregătită să ofere 1,5 milioane de euro pentru Grameni.

Aceeaşi sursă notează că Gică Hagi ar vrea în jur de 2 milioane de euro pentru tânărul mijlocaş.

Rapid ar fi oferit 1 milion de euro pentru Grameni, dar suma e considerată prea mică de către Farul.

Reclamă
Reclamă

Gică Popescu a refuzat oferta Rapidului pentru Constantin Grameni: „Nici FCSB nu poate cumpăra de la noi!”

Gică Popescu anunţă că a refuzat oferta Rapidului pentru Constantin Grameni. Mijlocaşul de 20 de ani, care a contribuit din plin la titlul câştigat de Farul, nu va ajunge la o rivală din Liga 1. Preşedintele constănţenilor a dezvăluit că nici măcar Gigi Becali nu îşi mai permite să transfere de la Gică Hagi.

Sunt convins că vor fi mai multe discuţii cu Gică Hagi. Vor fi plecări, vor fi veniri. Avem un obiectiv pe care vrem să îl atingem. Vrem în cupele europene. Nici măcar noi nu credeam la începutul sezonului în titlu. În momentul în care am început să intrăm în ritm, am condus campionatul 33 de etape. Dorm să fim an de an în cupele europene. Vrem să avem noul stadion din Constanţa.

Avem cerinţe pentru jucătorii care au avut evoluţii foarte bune. Nu ne grăbim. Sunt convins că vor pleca unii, dar vor venii alţii să îi înlocuiască. Niciun jucător nu are contract semnat cu altă echipă. De la discuţii la concretizare este un drum foarte mare.

Reclamă

Avem o ofertă oficială de la Rapid, pentru Grameni, dar nu e de luat în seamă. Nu cred că jucătorii pe care îi avem noi acum pot fi cumpăraţi de echipele din Liga 1. Vindem scump. Nici FCSB nu poate”, a declarat Gică Popescu la primasport.ro.

Constantin „Dina” Grameni e evaluat de site-ul transfermarkt.com la 1,3 milioane de euro.

Adrian Mutu, despre posibilele transferuri ale lui Iulian Cristea şi Grameni

Rapid visează la un titlu istoric, iar pentru asta Angelescu şi Dan Şucu sunt dispuşi să bage adânc mâna în buzunar. Iulian Cristea şi Constantin Grameni sunt primele ţinte pe piaţa transferurilor. Adrian Mutu a reacţionat.

Dacă au spus cei din conducere (n.r – despre interesul pentru Iulian Cristea), vă dați seama că ne-am consultat. E un jucător al cărui profil ne place. În momentul ăsta, doar atât pot să spun. (n.r – S-ar adapta la Rapid?) Stați să vedem dacă vine la Rapid.

Grameni e un jucător interesant. Nu voi vorbi de niciun jucător care nu va veni, pentru că nu e ok. Vorbim după. Da, și-l permite Rapid pe Grameni. Eu cred că Rapid își permite jucători. Acum nu știu care e dorința lui Hagi, dacă îi vinde sau nu. Are cupele europene la orizont și nu știu care îi va fi strategia”, a spus Adrian Mutu într-o conferinţă de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:26

„Nu am cuvinte! Este un vis! În sfârșit!” Bernie Szocs, în al 9-lea cer după prima medalie mondială

22:20

VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra

22:05

LIVE TEXTCFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0. Ambele formații caută golul care să deblocheze meciul. Bară pentru ardeleni

22:04

BREAKING NEWSCALIFICARE! România e în semifinalele Mondialului de tenis de masă. “Tricolorele” și-a asigurat o medalie

21:55

Nunta fiului sau showman la World Cup? Ce a ales un american celebru: „Uneori trebuie sǎ faci sacrificii”

21:35

FCSB, la un punct distanță să își afle prima adversară de la barajul de Conference League. Meciul care contează

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 4 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 5 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 6 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală
Citește și