Cum a scos Alex Băluţă un penalty, în FCSB – FCU Craiova! Oltenii au protestat, dar Adrian Cojocaru a rămas ferm pe poziţii

Iulian Focșăneanu Publicat: 12 noiembrie 2023, 21:37

Cum a scos Alex Băluţă un penalty, în FCSB - FCU Craiova

Alex Băluţă a căzut după duelul cu Mascarenhas / Captură Orange Sport

Cum a scos Alex Băluţă un penalty, în meciul FCSB – FCU Craiova, din etapa a 16-a a Ligii 1. Extrema dreapta a roş-albaştrilor a căzut în careu în startul derby-ului de pe Arena Naţională.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 9, din lovitură liberă. Trei minute mai târziu a lansat un contraatac al vicecampioanei României şi i-a pasat lui Băluţă. Jucătorul despre care Gigi Becali spunea că nu mai are cum să lipsească din echipa de start a intrat în careu şi a căzut de lângă brazilianul Mascarenhas.

Cum a scos Alex Băluţă un penalty, în FCSB – FCU Craiova

Băluţă îl driblase pe fundaşul stânga al oltenilor, care a intervenit decisiv. Pe reluări s-a văzut că a existat un contact. Jucătorul FCSB-ului a amplificat căzătura şi a stârnit furia rivalilor.

Este un penalty asemănător primit de FCSB cu cel de la Constanţa”, a reacţionat imediat comentatorul Digi Sport.

Fotbaliştii lui FCU Craiova au protestat vehement, dar Adrian Cojocaru a rămas ferm pe poziţii. A primit indicaţii şi din cabina VAR şi nu şi-a schimbat decizia. De la 11 metri, Darius Olaru a marcat şi a făcut 2-0.

Fanii FCSB-ului protestau în acel moment şi nu erau prezenţi în peluză. Nemulţumiţi după eşecul cu Rapid, ultraşii din Peluza Nord şi-au făcut apariţia după un sfert de oră de joc.

Gigi Becali a făcut „revoluţie” în echipa de start a FCSB-ului!

Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt şi a făcut „revoluţie” în echipa de start a FCSB-ului în meciul cu FCU Craiova, din etapa a 16-a a Ligii 1. Patronul roş-albaştrilor se înfuriase după înfrângerea cu Rapid şi a anuţat că mai mulţi jucători vor fi lăsaţi pe bancă în următoarele partide ale vicecampioanei României.

Gata cu Ovidiu Popescu. El ne-a distrus!„, a răbufnit latifundiarul din Pipera la o zi după derby-ul cu Rapid. Mijlocaşul a fost trimis pe bancă pentru confruntarea cu oltenii lui Mititelu. Rezervă este şi Dorin Rotariu, care riscă să fie dat afară în această iarnă.

Au apărut 4 schimbări în primul 11 al FCSB-ului, faţă de meciul cu Rapid. Radaslavescu i-a luat locul lui Andrea Compagno, iar Lixandru a apărut titular în centrul defensivei. L-a scos din echipa de start pe Dawa.

La mijloc, aşa cum a dezvăluit Gigi Becali, şi-a făcut apariţia Damjan Djokovic. Şi Vali Creţu joacă din primul minut.

Echipa de start a FCSB-ului din meciul cu FCU Craiova:

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Ngezana, Lixandru, Radunovic – Djokovic, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, Radaslavescu, Fl. Coman

Cum a arătat echipa de start a FCSB-ului din meciul cu Rapid:

Târnovanu – Al. Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, A. Compagno, Fl. Coman

Alexandru Pantea şi Octavian Popescu sunt suspendaţi şi ratează meciul cu gruparea din Bănie. Tavi Popescu fusese criticat dur de patron.

0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa