Dan Nistor, recital în FC Botoşani – U Cluj! Gol şi pasă de gol în doar 12 minute

De Alex Masgras
Publicat: 30.10.2023, 19:24

Dan Nistor, recital în FC Botoşani - U Cluj

Dan Nistor, în timpul unui meci / Hepta

Dan Nistor a dat recital în FC Botoşani – U Cluj! Mijlocaşul „şepcilor roşii” a deschis scorul a deschis scorul cu o execuţie superbă în minutul 9 al partidei. În minutul 21, Nistor a pasat decisiv la golul lui Valentin Gheorghe, atunci când a centrat pentru fostul jucător de la FCSB.

În minutul 57, echipa lui Ioan Ovidiu Sabău a dus scorul la 3-0, graţie golului marcat de Andrei Miron. Fundaşul a marcat cu o lovitură de cap din cornerul executat de acelaşi Dan Nistor. Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău s-a impus cu 3-0.

Dan Nistor a făcut o primă repriză excelentă pe terenul celor de la FC Botoşani. Veteranul celor de la U Cluj a deschis scorul după doar 9 minute, cu un şut superb, fără şanse pentru Dican. VEZI AICI golul lui Dan Nistor din FC Botoşani – U Cluj.

Nistor a continuat să joace foarte bine şi 12 minute mai târziu şi-a trecut în cont şi o pasă de gol. Mijlocaşul „şepcilor roşii” a centrat perfect la golul lui Valentin Gheorghe, fostul jucător al celor de la FCSB îndeplinind o formalitate pentru a trimite balonul în poarta apărată de Dican.

În repriza a doua, Miron a dus scorul la 3-0 în repriza secundă. Fundaşul a înscris în minutul 57 al partidei de la Botoşani cu o lovitură de cap, din cornerul aceluiaşi Dan Nistor.

Dan Nistor face un sezon foarte bun în tricoul celor de la U Cluj. În 13 partide disputate în Liga 1, veteranul a ajuns la 8 goluri şi 5 pase de gol. De asemenea, el are un gol şi o pasă decisivă şi în cele două partide disputate în Cupa României.

U Cluj nu a mai pierdut de la începutul lunii septembrie

Mijlocaşul de 35 de ani a ajuns la U Cluj în luna februarie a acestui an, atunci când a semnat din postura de jucător liber de contract cu „şepcile roşii”. El a evoluat ultima oară la Universitatea Craiova.

U Cluj traversează o perioadă foarte bună în Liga 1. „Şepcile roşii” nu au mai pierdut de pe 4 septembrie, în meciul de pe teren propriu cu Poli Iaşi. De atunci, clujenii au remizat cu Universitatea Craiova, FCSB şi Farul Constanţa, în timp ce în meciurile cu UTA şi Sepsi s-au impus fără să primească gol.

Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău se află pe locul 8 după victoria de la Botoşani, cu 19 puncte, fiind la un singur punct de play-off. Etapa viitoare, U Cluj va primi vizita celor de la FC Voluntari.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

15:14 Adi Vasile a plecat de la CSM Bucureşti! Anunţul oficial al campioanei României 15:06 Daniel Niculae, OUT de la Rapid! „Am avut o discuţie cu Dan Şucu” 14:43 Andreea Mitu, eliminată în primul tur al calificărilor la Roland Garros 14:29 „Ar fi prostesc să promit titlul” Neil Lennon şi-a setat obiectivul, după ce a preluat-o pe Rapid! Jucătorul care l-a impresionat 14:12 Toni Kroos şi-a anunţat retragerea şocantă din fotbal! Decizie surprinzătoare la 34 de ani 14:11 Mihai Chiruţă s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! Team România a ajuns la 86 de sportivi calificaţi 13:25 Kylian Mbappe a organizat o petrecere fabuloasă, la plecarea de PSG! Mama starului francez, indicii despre următoarea lui echipă 13:25 Mick Schumacher ar putea reveni în Formula 1 13:09 FotoCum l-a întâlnit cea mai cunoscută amantă din România pe bărbatul care a făcut-o celebră! Totul a ieşit la iveală 13:01 Gigi Becali şi Dan Şucu, război total pentru transferul lui Louis Munteanu: „Intru în faliment” Vezi toate știrile

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin