Închide meniul

Darius Olaru, bulversat de demisia lui Leo Strizu: “Acum am aflat, poate se răzgândeşte!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 martie 2023, 22:44

Comentarii
Darius Olaru, bulversat de demisia lui Leo Strizu: Acum am aflat, poate se răzgândeşte!

Darius Olaru, într-un meci al lui FCSB / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Darius Olaru a anunţat că este bulversat de demisia lui Leo Strizu. Antrenorul cu licenţă PRO de la FCSB a renunţat la post după victoria cu Petrolul, scor 4-1, din etapa a 28-a a Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mijlocaşul roş-albaştrilor încă ia în calcul varianta în care Strizu va fi întors din drum. Problemele vicecampioanei sunt cu atât mai mari cu cât Mihai Pintilii a fost suspendat de Comisia de Disciplină a FRF. A văzut din tribuna oficială confruntarea cu “lupii”, de pe Arena Naţională.

Darius Olaru a fost bulversat de demisia lui Leo Strizu

Acum am aflat şi eu, aşteptăm pe cineva în continuare. Cine ştie, poate se răzgândeşte. Din păcate pentru noi toate deciziile sunt contra noastră. Noi încercăm să ne facem treaba pe teren.

Încercăm să dăm totul de la meci la meci şi să câştigăm. Sperăm să fim pe primul loc la finalul sezonului. Era un meci acasă, trebuia să ne facem jocul şi cred că am făcut o treabă bună.

Sigur, am reuşit să câştigăm puncte şi în deplasare. Ne va aştepta o deplasare foarte grea la UTA. Dacă intrăm montaţi, vom obţine victoria.

Reclamă
Reclamă

Atât timp cât Pintilii este la antrenament, pregătim aceleaşi lucruri. La meci încercăm să le punem în practică. Până la urmă noi suntem cei care facem diferenţa. Îl aşteptăm cât mai repede lângă noi.

Încercăm să ne adaptăm cât de bine putem şi să ne facem noi treaba pe teren. Oricine va veni, îl aşteptăm cu braţele deschise şi sperăm să continuăm în continuare cu victorii“, a declarat Darius Olaru la digisport.ro.

Cum a dat Mihai Pintilii indicaţii în FCSB – Petrolul

Antrenorul roş-albaştrilor, suspendat de Comisia de Disciplină, a stat în tribuna oficială de pe Arena Naţională.

Reclamă

Pintilii l-a avut alături de el şi pe Mihai Stoica, chiar dacă s-a zvonit că managerul general al roş-albaştrilor va sta pe bancă şi îl va ajuta pe Leo Strizu. A găsit totuşi o soluţie inedită pentru a comunica cu staff-ul tehnic.

Jurnaliştii de la gsp.ro au surprins o imagine grăitoare. Leo Strizu a avut în dreptul lui, pe banca de rezerve, o tabletă pe care era deschisă aplicaţia WhatsApp. Sursa citată anunţă că Pintilii a fost conectat astfel în fiecare moment cu Strizu şi ceilalţi oameni din staff.

FCSB – Petrolul 4-1. Compagno şi Edjouma au dat recital!

Echipa bucureşteană FCSB a învins joi, pe teren propriu, fomaţia Petrolul Ploieşti, scor 4-1, în ultimul meci al etapei a 28-a din Superligă.

A fost un start lansat pe Arena Naţională, cu două goluri marcate în primele zece minute. Mai întâi a deschis scorul Şut, în minutul 5, însă oaspeţii au egalat în minutul 9, când a înscris Mathaus.

Din acel moment FCSB a trecut la conducerea meciului şi în minutul 27 arbitrul Ionuţ Coza a dictat penalti la faultul în careu al lui Borţa asupra lui Olaru. A transformat Compagno pentru 2-1.

Atacantul italian de la FCSB avea să facă dubla în minutul 57, punând pe tabelă scorul de 3-1, iar ultimul gol al întâlnirii a fost opera lui Edjouma, care a înscris din foarfecă în minutul 87. În clasament, FCSB a revenit pe locul al treilea, cu 54 de puncte.

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Tamm, Dawa, Radunovic – Olaru, Şut (I. Cristea 90), Octavian Popescu (Omrani 76) – Cordea (Miculescu 58), Compagno (Ovidiu Popescu 76), Fl. Coman (Edjouma 58). ANTRENOR: Leonard Strizu

PETROLUL: Vâlceanu – Papp, Meijers, Mathaus – Borţa (Doua 62), Purtic (Seto 62), Jair (Dumitriu 73), Budescu (M. Bratu 52), Ţicu – Irobiso (Tucaliuc 83), Grozav. ANTRENOR: Florin Pîrvu

Cartonaşe galbene: Compagno 70 / Borţa 34, Purtic 60

Arbitri: Ionuţ Coza – Radu Ghinguleac, Romică Bîrdeş – Iuliana Demetrescu

Arbitri VAR: Iulian Dima – Vladimir Urzică

Observator: Vasile Bratu

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:48
Comunicatul Federaţiei Române de Gimnastică după scandalul izbucnit în urma declaraţiilor Denisei Golgotă
19:30
Rapid – Unirea Slobozia (LIVE TEXT, 20:30). Giuleștenii au șansa să treacă pe primul loc. Echipele de start
19:21
Botoşani – Hermannstadt 2-0. Liderul Ligii 1, de neoprit! A şasea victorie la rând în campionat
18:35
Românul Cristi Chivu pregăteşte un transfer de la Real Madrid. Afacerea surpriză anunţată în presa din Italia
18:13
Bosnia a anunţat lotul pentru meciul cu România. Dzeko şi cei care ne-au “răpus” la Bucureşti, printre jucători
17:55
Accidentare teribilă în Botoşani – Hermannstadt! Una dintre vedetele liderului a ieşit pe targă
1 Gigi Becali, dezvăluire incredibilă despre sfințirea Catedralei Neamului. Fără precedent 2 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 3 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu al Mexicului. Britanicul, noul lider din clasamentul general al piloților 4 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 5 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 6 FotoGestul lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram după ce l-a schimbat în meciul Metaloglobus – Universitatea Craiova
Citește și