Denis Haruț e marea surpriză de la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: ”E o certitudine”

Publicat: 6.07.2023, 8:47

Denis Haruț e marea surpriză de la FCSB

Denis Haruț, în tricoul FCSB / Hepta

Denis Haruț e marea surpriză de la FCSB pentru următorul sezon. Mihai Stoica îl vede ca pe o certitudine pe fotbalistul ajuns la echipă în 2021.

Haruț are șanse mari să prindă mai multe minute decât anul trecut, când a jucat 966 de minute, în 16 partide, în toate competițiile. L-a convins pe Meme după partidele amicale cu Anderlecht (2-5) și PAOK (1-1).

”O prestaţie foarte solidă a lui Haruţ în ambele meciuri. A făcut două meciuri foarte, foarte bune. Sunt jocuri de pregătire, dar cred că e o certitudine în momentul de faţă”, a spus Stoica, citat de orangesport.ro.

Fundașul cotat la 500.000 de euro ajungea la FCSB în 2021, de la Botoșani, pentru 700.000 de euro. Ajuns la 24 de ani, Denis și-a trecut în cont doar un assist pentru vicecampioni.

Debut cu stângul pentru Siyabonga Ngezana la FCSB

Debut cu stângul pentru Siyabonga Ngezana la FCSB! Introdus în minutul 60 al meciului amical dintre FCSB şi PAOK Salonic, fundaşul sud-african nu a reuşit să prevină reuşita echipei lui Răzvan Lucescu.

Ajuns cu întârziere în cantonamentul lui FCSB din Olanda, după ce a avut probleme cu viza, Ngezana a debutat în tricoul celor de la FCSB în meciul amical contra lui PAOK Salonic.

În minutul 71, noul fundaş al celor de la FCSB a alunecat în faţa lui Gordeziani, iar jucătorul lui PAOK a intrat în careu şi l-a învins pe Andrei Vlad. Grecii au restabilit egalitate, după ce primul gol al partidei a fost marcat de Florinel Coman.

Chiar dacă a gafat la meciul de debut, Siyabonga Ngezana a primit banderola de căpitan pe finalul partidei. Adrian Şut a fost înlocuit, iar banderola a ajuns pe braţul jucătorului sud-african.

Siyabonga Ngezana a ajuns la FCSB în această vară de la Kaizer Chiefs, echipă care a primit 600.000 de euro de la vicecampioana României pentru fundaşul de 25 de ani.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

0:29

Thomas Muller şi-a anunţat retragerea din naţională, după ce Germania a fost eliminată de la EURO 2024! Mesajul ferm transmis

0:18

Kylian Mbappe a ieşit de pe teren înainte de a se încheia meciul cu Portugalia! Starul francez, înlocuit cu Barcola

23:55 5 iul.

Adrian Mititelu, discurs incendiar de 30 de minute! Îndemn războinic pentru Becali şi Rotaru: „Fraţilor, cereţi ce vreţi!”

23:50 5 iul.

Franţa a învins Portugalia la loviturile de departajare şi s-a calificat în semifinalele EURO 2024! Ronaldo a părăsit competiţia!

23:43 5 iul.

Jannik Sinner, calificare de senzaţie în optimile de la Wimbledon după o oră şi jumătate de joc! Emma Răducanu e şi ea în optimi

23:41 5 iul.

„Dureros!” Julian Nagelsmann, la pământ după ce Germania a fost eliminată de la EURO 2024! Concluziile după meciul cu Spania

1 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 2 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaşs 3 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norriss 4 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabils 5 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024s 6 VIDEOGabriel Bortoleto a câştigat cursa de Formula 2 din Austria, LIVE în AntenaPLAY! Victorie uriaşă pentru brazilians