„Dinamo va retrograda sigur dacă joacă aşa!” Florin Prunea i-a făcut praf pe Zeljko Kopic şi noile transferuri: „Ce chinuială”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 20.01.2024, 23:20

Florin Prunea i-a făcut praf pe Zeljko Kopic şi noile transferuri ale lui Dinamo. Atac dur al antrenorului câinilor

Florin Prunea i-a făcut praf pe Zeljko Kopic şi noile transferuri ale lui Dinamo. Atac dur al antrenorului "câinilor"

Florin Prunea, în cadrul unei conferințe / Instagram dinamobucurestiofficial

Florin Prunea i-a făcut praf pe Zeljko Kopic şi noile transferuri ale „câinilor”, după meciul Petrolul – Dinamo, scor 1-0, din etapa a 22-a a Ligii 1. Fostul jucător şi conducător al clubului din Ştefan cel Mare şi-a pierdut deja răbdarea şi a transmis un mesaj extrem de dur.

Dinamo a ajuns la 14 înfrângeri stagionale şi este pe loc retrogradabil. Florin Prunea a urmărit meciul de la Ploieşti şi a tras o concluzie „amară”. E sigur că alb-roşiii vor reveni în Liga 2, dacă nu îşi vor îmbunătăţi rapid jocul.

Florin Prunea i-a făcut praf pe Zeljko Kopic şi noile transferuri

Florin Prunea s-a descătuşat la adresa croatului de pe banca lui Dinamo. Mai mult, i-a atacat pe doi dintre cei cinci jucători transferaţi de „câini” în această iarnă.

E unul dintre cele mai slabe jocuri ale lui Dinamo din acest campionat, dacă nu chiar cel mai slab. Nu înțeleg de ce a scos doi atacanți și a jucat la 0-0 pe final. Cu ce o ajuta pe Dinamo asta?

Transferurile… Din ce am văzut, nu pot ajuta mai deloc. Sunt fotbaliști nepregătiți fizic, care nu pot face diferența. O spun cu părere de rău, dar Dinamo va retrograda sigur, dacă joacă tot așa. Nu are nicio șansă să se salveze, la cum a arătat azi”, a declarat Florin Prunea la prosport.ro.

Fostul portar s-a convins după ce i-a văzut, la debut, pe Eddy Gnahore şi Domagoj Pavicic.

Îngrijorător, foarte îngrijorător jocul lui Dinamo. Nu o să înțeleg niciodată schimbările pe care le-a făcut antrenorul în seara asta. Ești în poziția în care ești, ai nevoie de trei puncte.

Tu, la pauză, schimbi atacant și după aceea și al doilea atacant? Și îl introduci pe băiatul ăsta, Gnahore. Săracul, ce chinuială! Sunt probleme mari de tot, jucătorii care au venit sunt total nepregătiți. Pavicic, la fel, nu înțeleg de ce îl mai ții în teren, nici nu i-am auzit numele în a doua repriză„, a mai spus fostul portar al lui Dinamo la digisport.ro.

Georgi Milanov, Darko Velkovski, Eddy Gnahore, Domagoj Pavicic și Petru Neagu sunt cei cinci jucători transferaţi în această iarnă de Dinamo.

Zeljko Kopic cere întăriri după Petrolul – Dinamo 1-0

Zeljko Kopic nu se ascunde şi cere întăriri. Antrenorul grupării din Ştefan cel Mare a anunţat că mai are nevoie de jucători pentru a se lupta cu şanse pentru evitarea retrogradării.

A fost un meci de luptă. Am creat multe acţiuni unu contra unu. Jucătorii au dat tot ce au mai bun pentru moment, au avut energie în dueluri. Am avut controlul jocului, dar încă avem probleme pe faza ofensivă.

Ne-am descurcat bine în prima repriză, deşi am făcut câteva greşeli atunci când am avut posesia. Trebuie să găsim nişte soluţii să ne prezentăm mai bine. Sper că şi problema lui Velkowski se va rezolva ca să îl avem în următorul meci.

Trebuie să vedem cum se vor adapta jucătorii noi. Încă ne mai gândim la transferuri, dar nu sunt uşor de realizat în perioada de iarnă. Sper totuşi că vom mai face câteva transferuri”, a declarat Zeljko Kopic la finalul meciului.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

22:35 Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!” 22:33 Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1! 22:20 Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League” 21:48 Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!” 21:45 Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat 21:44 Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur 21:22 Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!” 21:03 Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet! 20:50 Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event 20:38 Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta