Farul – FCSB | Gafă halucinantă a lui Marian Aioani! Portarul lui Gică Hagi i-a pasat direct lui Florin Tănase

Publicat: 25.04.2022, 22:51

Marian Aioani, gafă incredibilă în Farul - FCSB

Captură Orange Sport

Marian Aioani a fost protagonistul unei gafe de curtea școlii în meciul Farul – FCSB. Portarul lui Gică Hagi i-a pasat direct lui Florin Tănase, care a profitat din plin de ocazie.

Aioani a încasat patru goluri de la FCSB. Goalkeeper-ul venit de la Chindia a gafat incredibil la ultima reușită a roș-albaștrilor, semnată de Florin Tănase.

Farul – FCSB | Gafă halucinantă a lui Marian Aioani

Farul a încercat să iasă din apărare cu balonul la picior, dar Aioani a stricat toată construcția. Portarul lui Hagi, aflat în colțul careului, i-a pasat direct lui Florin Tănase. Golgheterul lui FCSB nu a stat pe gânduri și a șutat direct la poartă.

Sursa: Captură Orange Sport

Nu e prima dată când Marian Aioani o comite în acest sezon. Într-un meci cu FC Argeș din finalul sezonului regular, pierdut de Farul cu 0-1, Aioani a avut un plasament prost la golul din lovitură liberă a lui Iasmin Latovlevici.

22 de ani are Marian Aioani. Gică Hagi l-a adus de la Farul vara trecută, liber de contract de la Chindia Târgoviște.

Florin Tănase, golgheterul Ligii 1

Florin Tănase continuă să înscrie pe bandă rulantă la FCSB. Mijlocașul de 27 de ani a ajuns la 18 goluri în Liga 1 și a devenit cel mai bun marcator din acest sezon, detronându-l pe atacantul Farului, Jefte Betancor.

Căpitanul de la FCSB a marcat o dublă în prima repriză a duelului dintre Farul și FCSB. Tănase a înscris primul gol în minutul 24, după ce a driblat portarul, iar înainte de pauză a transformat un penalty obținut de Florinel Coman. Tănase a completat hat-trick-ul în partea a doua, după gafa lui Aioani.

Florin Tănase a marcat 7 goluri în play-off și 11 în sezonul regulat. Jefte, fostul lider din ierarhia marcatorilor, n-a înscris niciun gol în play-off, iar în prezent este accidentat.

Cotat la 5,5 milioane de euro de transfermarkt.com, Florin Tănase a adunat 31 de apariții în toate competițiile din acest sezon.

• PAOK Salonic - Panathinaikos, 15 mai, ora 20:00, live în AntenaPLAY
  • Marea Finală Chefi la Cuțite este miercuri, de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

17:56 LIVE VIDEOGermania – Letonia și Cehia – Danemarca se joacă ACUM în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 17:52 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 15 mai 17:49 Aflată într-o situaţie disperată înaintea barajului cu Csikszereda, Dinamo a făcut apel la Luca Mihai pentru a-i ajuta pe „câini” 17:45 Simona Halep s-a retras în primul tur la Trophee Clarins. Românca a câştigat primul set cu Kessler, dar nu a mai putut continua 17:37 „Te-ai întoarce la Dinamo?” Claudiu Niculescu va pleca de la Șelimbăr și a dat răspunsul pe loc! Anunț pentru fanii „câinilor” 17:26 „Au avut noroc că au ajuns la baraj!” Ionuț Lupescu, mesaj direct despre situația de la Dinamo! 17:21 Ce se va întâmpla cu Zeljko Kopic la Dinamo, după barajul cu Csikszereda! Anunţul lui Andrei Nicolescu: „Este un an greu!” 16:59 FotoUn cunoscut milionar român a ajuns la sapă de lemn, la fel ca Irinel Columbeanu! Ce spune fiica lui: „Vorbeşte cu extratereştrii” 16:47 BREAKING NEWSSimona Halep nu mai colaborează cu antrenorul Carlos Martinez! Motivul din spatele rupturii 16:40 „Am nevoie de o pauză!” Daniel Opriţa, anunţ clar despre viitorul său la CSA Steaua! Şi-a luat la revedere de la jucători Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu