Farul – FCSB | Veste grea pentru Toni Petrea! Un titular s-a “rupt” la antrenamente. “Are fractură!”

Alexandru Ivan Publicat: 25 aprilie 2022, 21:14

Comentarii
Farul – FCSB | Veste grea pentru Toni Petrea! Un titular s-a rupt la antrenamente. Are fractură!”

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Toni Petrea a anunțat înaintea meciului Farul – FCSB că fundașul dreapta Valentin Crețu s-a accidentat la antrenamente și va fi indisponibil în următoarele partide.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Valentin Crețu a fost titular în derby-ul de titlu cu CFR Cluj din etapa trecută, 1-0. Fundașul de 33 de ani nu face parte din lotul FCSB-ului pentru deplasarea de la Ovidiu.

Toni Petrea l-a pierdut pe Valentin Crețu

„Crețu a jucat bine împotriva celor de la CFR, dar din păcate la antrenament acum două zile a suferit o fractură la un deget de la picior. L-a călcat un coleg de-ai lui și la o radiografie făcută ulterior s-a dovedit că e fractură. Două săptămâni cel puțin nu va fi disponibil”, a declarat Toni Petrea înaintea partidei.

În locul lui Valentin Crețu, Toni Petrea l-a titularizat pe postul de fundaș dreapta împotriva Farului pe Ovidiu Popescu.

28 de meciuri a bifat Valentin Crețu pentru FCSB în acest sezon al Ligii 1. Fundașul dreapta are în cont două assist-uri.

Reclamă
Reclamă

Echipele de start la Farul – FCSB

FARUL: Aioani – Dussaut, Larie (cpt.), Mladen, De Nooijer – Radaslavescu, Artean, Grameni – G. Iancu, Moldoveanu, Pitu
REZERVE: Brănescu, Boboc, Dănuleasă, Borza, Martinovic, Purece, Ciobanu, Omoh, Sali
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu, I. Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Șut, Fl. Tănase (cpt.) – Cordea, Fl. Coman, Oct. Popescu
REZERVE: Vlad, Perianu, Oaidă, Edjouma, Dumiter, I. Stoica, V. Gheorghe, Musi, Mamut
ANTRENOR: Toni Petrea

„Roș-albaștrii”, obligați să câștige pentru a rămâne în lupta pentru titlu

FCSB continuă să fie pe locul al doilea în Liga 1. Înaintea meciului cu Farul, clubul patronat de Gigi Becali se află la 5 puncte în spatele lui CFR Cluj, care a câștigat la limită partida cu FC Voluntari, 1-0, din această etapă.

Reclamă

De cealaltă parte, Farul ocupă penultimul loc din play-off, la 14 puncte sub podium, și nu mai are obiectiv pentru finalul sezonului.

În cele 3 confruntări directe din acest sezon (două în sezonul regulat și una în play-off), FCSB s-a impus în două rânduri, în timp ce Farul a câștigat o singură dată.

În turul din play-off, FCSB a învins formația lui Gică Hagi cu 2-0, grație golurilor marcate de Malcom Edjouma și Octavian Popescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va arbitra Istvan Kovacs în optimile Campionatului Mondial 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
4:29

Avem Portugalia – Spania în optimile Campionatului Mondial. Când se joacă! Ştim deja 6 optimi

4:06

VIDEOPortugalia – Croația 2-1! Dramatism total! Croații, gol anulat la ultima fază! Goncalo Ramos, eroul lusitanilor

3:41

Cristiano Ronaldo, peste Leo Messi după golul din Portugalia – Croaţia!

2:05

Motivul incredibil pentru care cel mai mare fan Cristiano Ronaldo nu a ajuns la Portugalia – Croaţia

1:41

Scandal uriaş la Cupa Mondială! Femei în cantonament, jucători lăsaţi să-şi comande mâncare singuri şi alcool cât cuprinde

1:16

NEWS ALERTCristiano Ronaldo ar urma să se retragă de la echipa naţională

1 VIDEOE oficial! Fotbalist de la Benfica, transferat de Universitatea Craiova 2 Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni” 3 Cu ce club din Liga 1 a semnat Jovan Markovic 4 A picat transferul lui Anderson Ceara la CFR Cluj 5 Dinamo transferă atacant. Andrei Nicolescu: “Ne-am înţeles!” 6 Gigi Becali, veste “bombă” pentru fanii echipei sale! Coman şi Denis Drăguş şi-au dat acordul să vină la FCSB!
Citește și