Farul – Universitatea Craiova 0-3 | Gică Hagi, la pământ după cel mai slab meci al sezonului. „Am suferit!”

Publicat: 16.04.2022, 23:10
Actualizat: 17.04.2022, 8:08

Gică Hagi este antrenorul celor de la Farul Constanța

Gică Hagi, antrenorul de la Farul Constanţa

Hepta

Farul – Universitatea Craiova 0-3. Gică Hagi e debusolat după cel mai slab meci al sezonului făcut de echipa lui. Antrenorul constănțenilor l-a pierdut și pe „talismanul” Jefte Betancor.

„Craiova e o echipă puternică, cu atitudine, determinare. Și noi cred că am făcut mai puține ofensiv și defensiv. Ei au tras la poartă, noi nu am tras, spațiu mare între jucători. Și noi am atacat, important e să faci bine și faza defensivă, dar aici am suferit. În fotbal trebuie să le faci pe ambele foarte bine, mai ales când joci cu o echipă așa cum e Craiova.

Farul – Universitatea Craiova 0-3 | Reacția lui Gică Hagi

(n.r.- despre intrările lui Papp la Jefte) Eu nu pot să interpretez, au fost două situații la limită, clare. Nu vreau să comentez, îmi văd de lucru. Știu doar că au existat.

(n.r.- despre Adi Petre) Fiecare meci pentru fiecare e un test, vedem dacă a trecut examenul, vedem ce trebuie făcut. Petre nu a fost huiduit de tribună, chiar dacă a fost, e normal să vină, suporterul e normal să fie supărat. Vom vedea ce va fi cu Jefte, n-am vorbit nici cu doctorii. O să încercăm să facem o echipă să jucăm”, a spus Gică Hagi, după meci.

Universitatea Craiova s-a apropiat la un singur punct de FCSB, ocupanta locului secund. Farul rămâne pe poziția a cincea, cu o singură victorie în play-off.

Farul, meci de coșmar cu Universitatea Craiova

Farul a avut un meci horror cu Universitatea Craiova. Gică Hagi l-a pierdut pe „talismanul” Jefte Betancor, iar defensiva gazdelor a fost făcută șah mat de atacanții lui Laurențiu Reghecampf.

În minutul 19, Papp i-a dat peste picioare lui Jefte Betancor, într-un moment în care atacantul Farului era în sprint spre poarta lui Pigliacelli. Fundașul lui Reghecampf a fost avertizat cu cartonașul galben. În minutul 24, același Papp s-a urcat pur și simplu peste Jefte la un duel aerian, iar jucătorul spaniol s-a lovit în cădere. Arbitrul Cătălin Popa l-a iertat pe Papp de al doilea galben la această fază.

Jefte a mai rămas pe gazon doar până la finalul primei reprize. Atacantul Farului s-a întins pe gazon în careul lui Pigliacelli și a cerut să fie schimbat. Staff-ul medical l-a scos din teren pe targă. În locul lui a fost introdus Adrian Petre.

Jovan Markovic a marcat pentru 1-0, în minutul 15, la un corner. Ștefan Baiaram a „dublat” avantajul oltenilor în minutul 37, după o pasă a lui Alexandru Crețu. Markovic a stabilit scorul pauzei în prelungirile primei reprize, cu un șut la colțul lung după o pasă a lui Andrei Ivan.

• Tenis de masă: Saudi Smash 2024, între 4 şi 11 mai, în AntenaPLAY
  • Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A: Coreea de Sud – România, 3 mai, 13:30, în AntenaPLAY
  • Care va fi finala UEFA Champions League?

14:50 LIVE VIDEOLeeds – Southampton, acum în AntenaPLAY. Leeds își joacă ultima șansă pentru promovarea directă în Premier League 14:37 FotoDonație fabuloasă, de 25 de milioane de euro, făcută de Gigi Becali. S-a aflat totul chiar înainte de Paște 14:28 „E fantastic!” Elias Charalambous, anunțul momentului despre Vlad Chiricheș! S-a operat și va reveni mult mai repede pe teren 13:54 „Ce mesaj ați primit de la Gigi Becali?” Reacția lui Elias Charalambous. Dezvăluiri de la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului 13:48 „Lipsă totală de respect!” Galeria lui Rapid boicotează meciul cu CFR Cluj! Anunțul de ultim moment 13:17 Cursa de sprint de la Marele Premiu din Miami, 19:00, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY 13:07 „Îmbătrânește urât! El e tatăl Cooperativei” Atac total la adresa lui Mircea Lucescu, după acuzațiile incredibile de blat 12:56 Noi detalii despre starea lui George Pușcaș, după operație! Veste importantă pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 12:10 „E fratele meu mai mic!” Dennis Man, mesaj superb despre relația cu Valentin Mihăilă! A vorbit și despre echipa națională 11:56 FotoSecretul milionarului român care, la 67 de ani, arată ca în tinerețe. Ce face, în fiecare zi, chiar și șase ore! Vezi toate știrile