FCSB, fără schimbări la pauză în derby-ul cu CFR Cluj! De când nu s-a mai întâmplat asta la echipa lui Gigi Becali

Cosmin Cioboată Publicat: 5 februarie 2023, 22:56

Nicio schimbare la FCSB, la pauza derby-ului cu CFR Cluj

Nicio schimbare la FCSB, la pauza derby-ului cu CFR Cluj / Hepta

• FCSB, fără schimbări la pauză în derby-ul cu CFR Cluj
  • De când nu s-a mai întâmplat asta la echipa lui Gigi Becali

FCSB, fără schimbări la pauză în derby-ul cu CFR Cluj. Roș-albaștrii s-au întors de la vestiare în aceeași formulă ca în prima repriză, în meciul cu campioana României din runda a 24-a din Liga 1.

A devenit deja o obișnuință ca FCSB să efectueze cel puțin o schimbare la pauza meciurilor, la ordinul lui Gigi Becali. Patronul vicecampioanei a recunoscut în nenumărate rânduri că el este cel care comandă schimbările realizate de antrenor.

„Strategia” din tabăra FCSB-ului nu a fost folosită însă și duminică seară, la derby-ul cu CFR Cluj. Jucătorii lui Mihai Pintilii și Leo Strizu au revenit pe teren în aceeași formulă, pentru repriza a doua din Gruia.

Echipa de start a FCSB-ului: Târnovanu – Sorescu, Cristea, Tamm, Radunovic – Edjouma, Șut, Olaru – Cordea, Compagno, Oct.Popescu

Prima modificare din echipa FCSB-ului a fost efectuată abia în minutul 66, când David Miculescu a fost aruncat în luptă în locul lui Andrea Compagno.

Ultimul meci în care primul „11” al FCSB-ului a rămas intact după pauză a avut loc pe 13 noiembrie 2022. Mai precis, în partida cu FC U Craiova 1948, din deplasare. Formația bucureșteană a câștigat cu 2-0, iar scorul final a fost stabilit încă din minutul 26.

De la momentul respectiv, s-au „scurs” 7 meciuri consecutive în Liga 1 în care a existat cel puțin o modificare la FCSB, la pauză.

Gigi Becali, răspuns memorabil când a fost întrebat de schimbările de la FCSB

Gigi Becali a oferit un răspuns memorabil când a fost întrebat dacă reproşează cuiva schimbările de la FCSB la derby-ul cu Farul, din etapa precedentă a Ligii 1. Patronul de la FCSB a spus că singurul căruia i-ar reproşa ceva este chiar el.

Gigi Becali a lăsat să se înţeleagă că el este cel care a făcut schimbările în derby-ul pierdut de FCSB cu Farul, scor 2-3, iar Strizu şi cu Pintilii doar au executat.

Mai mult, patronul de la FCSB a negat faptul că i-ar fi înjurat pe Mihai Stoica şi Pintilii după meciul cu Farul.

„(Reporter: Îi reproşaţi cuiva schimbările?) Păi cui să reproşez? Mie să-mi reproşez? Îmi reproşez dacă e! I-am dat telefon lui Mihai. Eu râdeam şi l-am sunat pe MM. I-am spus: „Băi Mihăiţă, cum să te bată Hagi? Chiar nu eşti bun?”. El era foarte supărat, eu râneam cu el. I-am spus să nu mai fie că e fotbal. Ce contează? Dacă vrea Domnul să fie campionatul, o să fie. Ce vină să aibă Pintilii? Sau Mihai?

Eu dacă aud pe cineva că înjură, nu mai vorbesc cu el? Cum să înjur cu el?„, a spus Gigi Becali.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

Cine îi poate lua locul de titular lui Ștefan Târnovanu la FCSB! Anunțul lui Mihai Stoica: „Nu poți să-i dai gol”
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care "este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024"
Liga 1 • 11:15
Florin Prunea a anunţat care e jucătorul de la FCSB care „este imposibil să facă parte din lotul României la EURO 2024”
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul
Liga 1 • 10:10
„Ai antrena FCSB?” Marius Șumudică a oferit imediat răspunsul! Ce a spus despre lupta la titlu
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul - FCSB
Liga 1 • 27 mart., 19:58
Gică Hagi se gândeşte doar la victorie, înainte de Farul – FCSB: „Altă alternativă nu avem! Trebuie să câştigăm!”
Fanii români nu au uitat de războiul dintre FCSB şi CSA Steaua nici la meciul Columbia - România
Extra • 27 mart., 12:28
Fanii români nu au uitat de războiul dintre FCSB şi CSA Steaua nici la meciul Columbia – România! Ce banner au afişat