Închide meniul

Florin Răducioiu l-a luat la țintă pe Leo Strizu, după FCSB – Universitatea Craiova 1-1: „E plictisitor! Trebuie să intre în rol!”

Viviana Moraru Publicat: 20 februarie 2023, 11:36

Comentarii
Florin Răducioiu l-a luat la țintă pe Leo Strizu, după FCSB – Universitatea Craiova 1-1: E plictisitor! Trebuie să intre în rol!”

Leo Strizu, la conferința de presă / Captură Youtube

Florin Răducioiu l-a luat la țintă pe Leo Strizu, după ce FCSB a remizat cu Universitatea Craiova, scor 1-1. Fostul internațional susține că tehnicianul cu licență PRO al roș-albaștrilor nu are discursuri demne de un antrenor, deoarece nu este obișnuit cu aparițiile publice. Totodată, Răducioiu este de părere că Strizu nu oferă răspunsuri la întrebările esențiale legate de modul în care s-a desfășurat partida.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a fost egalată in extremis de Universitatea Craiova. Roș-albaștrii au ratat șansa de a se apropia de primele locuri din Liga 1, după ce Iulian Cristea a „reușit” un autogol în prelungirile partidei de pe Arena Națională, încheiată cu scorul de 1-1.

Florin Răducioiu l-a luat la țintă pe Leo Strizu, după FCSB – Universitatea Craiova

Florin Răducioiu este de părere că Leo Strizu evită subiectele care „ard” după meciurile FSCB-ului. Fostul internațional consideră că antrenorul din acte al echipei bucureștene nu explică fazele de meci, și anume nu a explicat cum a primit gol echipa sa, chiar pe final de meci.

Mai mult decât atât, Răducioiu susține că Strizu se blochează în fața reporterilor, și acest fapt nu este demn de echipa mare pe care o reprezintă.

„E plictisitor, nu am ce să… brutal… . El nu e obişnuit să apară, nu vreau să îl critic, dar trebuie să intre mai mult în subiect, să vorbească de meci. E blocat, e antrenorul echipei, trebuie să spună de ce s-a luat gol, ce a fost. Adevăratul ”Mister” trebuie să intre în rol, să spună lucrurilor pe nume.

Reclamă
Reclamă

E în faţa reporterilor, trebuie să fie el! E antrenorul unei echipe foarte bune”, a declarat Florin Răducioiu, pentru primasport.ro.

Leo Strizu a comparat-o pe FCSB cu Manchester City și Liverpool

Leo Strizu a comparat-o pe FCSB cu Manchester City și Liverpool, după remiza cu Universitatea Craiova. Roș-albaștrii au ratat victoria în minutul 90+1. Antrenorul din acte al roș-albaștrilor nu este supărat. Ba chiar și-a felicitat jucătorii. Strizu a spus că toate echipele mari pierd puncte importante în unele meciuri.

”În primul rând, vreau să felicit băieţii, chiar dacă nu am făcut un joc foarte bun dar, tot aceşti băieţi mi-au adus bucurii si victorii, şi este normal ca astăzi să fie felicitaţi. Echipa a vrut, dar fotbalul este un joc. Nu suntem singuri. Poate că astăzi nu am fost chiar asa concreţi ca în alte partide. De vrut, s-a vrut dar atât s-a putut. Chiar dacă, jocul a început foarte bine, au fost momente în timpul jocului în care nu am avut acel elan şi acea limpezime ca-n alte meciuri.

Reclamă

Orice jucător atunci când intră, trebuie să dea absolut tot. Liverpool, Manchester City, chiar nu pierd puncte acasă? Ne-am creat posibilităţi, dar nu le-am fructificat. Mai primești și câte o palmă din asta. Ne mobilizăm în continuare.

Tavi Popescu este un jucător bun, poate chiar foarte bun. Azi poate i-au lipsit realizările. A partcipiat în prima repriză la acţiuni foarte bune. Cu cât se apropie sfârşitul campionatului, trebuie să întelegem că, trebuie să dam cât mai mult, în meicul care uremază.

Sunt convins că poate să revină pe poziţia lui obişnuită. Avem nevoie de jucători cu caracter foarte puternic. Indiferent pe ce post joci, trebuie să dai totul. Edjouma este în formă foarte bună, de la meci la meci el creşte. Se pregăteşte foarte bine. Este un jucător profesionist, exact ceea ce avem nevoie în cadrul echipei.

Mie mi-a plăcut de Miculescu. Se vede că nu are jocuri în picioare. Este un copil care uşor, uşor va ajunge să fie ceea ce ne dorim”, a spus Leo Strizu, conform orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:26
Red Bull a decis! Cine va fi coechipierul lui Max Verstappen în 2026
17:10
Coșmarul continuă! Revenit recent, fotbalistul de la Real Madrid s-a accidentat iar și nu va mai juca în 2025
17:06
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 2 decembrie
16:55
Continuă calvarul pentru Andrei Borza. Anunțul conducerii Rapidului: “Nu vrem să riscăm”
16:39
Internaționalul român s-a săturat: „M-am apucat să-mi fac bagajele”
16:33
Răsturnare de situație privind prezența schiorilor ruși și bieloruși la Jocurile Olimpice de iarnă. Decizia TAS
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Lautaro Martinez a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Cristi Chivu: “Face asta prea mult” 5 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 6 EXCLUSIV„Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”
Citește și