Gabi Iancu nu înțelege cum Farul a pierdut meciul cu FCSB, în prelungiri: „A fost ciudat!”

De Alex Ioniță
Publicat: 10.08.2024, 10:58

Gabi Iancu nu înțelege cum Farul a pierdut meciul cu FCSB, în prelungiri

Gabi Iancu / Hepta

Gabi Iancu nu înțelege cum Farul a pierdut meciul cu FCSB, în prelungiri. Atacantul lui Gică Hagi a vorbit despre meciul de pe stadionul „Steaua”, care s-a încheiat cu scorul de 3-2, în favoarea campioanei.

Duelul dintre FCSB și Farul a contat pentru etapa a 5-a din noul sezon de Liga 1. Meciul s-a văzut în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Atacantul de la Farul, care a jucat în trecut și pentru FCSB, a spus că echipa sa a fost dominată de campioană în a doua repriză. Totuși, acesta nu înțelege cum roș-albaștrii au marcat 2 goluri în doar câteva minute.

„A fost un joc ciudat. Am început destul de bine și după gol am început să alergăm destul de prost. Ne-au dominat apoi ce la FCSB. Au avut ocazii. Am reușit chiar și așa, pe un fond de dominare din partea lor, să marcăm totuși din nou.

După pauză, FCSB ne-a dominat, însă fără ocazii. Nu știu cum am putut să luăm două goluri în 5 minute, pe finalul jocului. Nu știu dacă a fost vorba de relaxare. Trebuia să ne concentrăm mult mai bine. Orice minut contează până la finalul jocului.

Un punct în deplasare era totuși ok, dar am primit două goluri în 5 minute și nu știu ce să mai zic. Nu am apucat să vorbesc despre penalty cu jucătorul nostru, Casap.

Dacă s-a dat înseamnă că a fost. Trebuie să reglăm anumite lucruri. Trebuia să menținăm scorul și să plecăm acasă cu puncte”, a spus Gabi Iancu, după meciul cu FCSB.

Gică Hagi s-a descătușat în Ghencea, după victoria FCSB-ului

Gică Hagi s-a descătușat în Ghencea, după meciul FCSB – Farul, scor 3-2, în etapa a 5-a a Ligii 1. Echipa „Regelui” conducea cu 2-1 chiar înainte de final, dar „dubla” lui Olaru (87, 90+4) i-a adus victoria campioanei en-titre.

Un jurnalist i-a adus aminte lui Gică Hagi, la conferința de presă, că nu a mai câștigat într-o deplasare cu FCSB din luna ianuarie a anului trecut. Atunci constănțenii întorceau scorul în prelungiri, în minutele 90+5 și 90+6.

Hagi a reacționat imediat și a comentat și penalty-ul primit de FCSB în prelungirile partidei de pe Stadionul Steaua.

„Am văzut pe teren puțin. Nu am de ce să evaluez eu lucrurile. Ce, lucrez la VAR? Important e că Casap nu avea ce să caute acolo. E mijlocaș. Ce caută el acolo, nu știu!

(Nu ați mai învins de patru meciuri FCSB la București. Ce se întâmplă de nu mai puteți învinge FCSB-ul?) Pentru că au fost două penalty-uri. În ultimele două meciuri au fost două penalty-uri. Eu zic ce s-a întâmplat. Au fost două penalty-uri și o minge a fost afară anul trecut. Informează-te, da? A ieșit mingea afară!”, a declarat Gică Hagi la conferința de presă.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

11:26

Team România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 16 | Delvine Relin Meringor, locul 7 la maraton. Joan Melly nu a încheiat cursa

11:15

Cum vrea să o convingă Nadia Comăneci pe Sabrina Voinea să continue în gimnastică! Anunţ despre medalia pe care i-o va oferi

11:02

George Pușcaș pleacă de la Genoa! Clubul italian a acceptat oferta pentru atacantul român

10:52

„E nebunie!” Reacţie dură după ce Ianis Hagi a fost trimis la echipa a doua a lui Rangers: „E prea târziu pentru asta!”

10:20

Când revine Octavian Popescu pe teren la FCSB! Anunţul făcut înaintea returului cu Sparta Praga: „Nu sunt probleme!”

10:08

Ana Bărbosu, mesaj superb pentru Sabrina Voinea și Jordan Chiles, după decizia TAS: „Acesta este visul meu”

1 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 2 FotoNadia Comăneci le-a cerut explicaţii arbitrelor după ce România a ratat dramatic bronzul la sol: „Am fost la arbitra şefă”s 3 FotoArmand Duplantis şi-a doborât recordul mondial în proba de săritură cu prăjina! Este al nouălea record mondial pentru suedez!s 4 FotoSchimbare radicală anunţată de Ion Ţiriac, la cinci zile după ce miliardarul i-a promis un cadou uriaş lui David Popovicis 5 FotoJordan Chiles s-a aşezat în genunchi la festivitatea de premiere, după ce i-a „suflat” bronzul româncei Ana Maria Bărbosus 6 FotoSuma pe care o va primi lunar, pentru tot restul vieţii, Novak Djokovic de la statul sârb, după ce a devenit campion olimpic!s