Gheorghe Mustaţă, rol major la FCSB! Dezvăluirile făcute de Mihai Stoica şi Nicolae Dică

De Viviana Moraru
Publicat: 17.09.2023, 10:51

Gheorghe Mustaţă, rol major la FCSB

Gheorghe Mustaţă, rol major la FCSB

Gheorghe Mustaţă, la un meci al lui FCSB / Profimedia Images

Gheorghe Mustaţă are un rol major la FCSB. Mihai Stoica şi Nicolae Dică au declarat că liderul galeriei roş-albastre a fost cel care i-a adus pe suporterii din Peluza Nord aproape de echipă.

Reclamă

FCSB este una dintre echipele din Liga 1 cu cea mai mare medie de asistenţă în tribune, la meciurile disputate pe teren propriu. Roş-albaştrii vor evolua în această rundă cu Farul, în deplasare. Partida se va desfăşura duminică, de la 21:45, în format live text, pe AS.ro.

Reclamă

Gheorghe Mustaţă, rol major la FCSB

Nicolae Dică a declarat că Gheroghe Mustaţă a avut un rol cheie la FCSB, considerându-l pe acesta un plus pentru echipă. Fostul antrenor al roş-albaştrilor a declarat că Mustaţă a fost cel care a adus galeria pe stadion, din nou alături de echipă.

„Cred că un plus în ultima perioadă, pentru că am prins şi când îl aveam, şi când nu-l aveam, Mustaţă. Ce a făcut el, cum a dus galeria la stadion, cum a dus acei suporteri şi i-a strâns, mă refer la cei din Peluza Nord, e un plus şi datorită lui acest lucru.

A ştiut să-şi aducă oamenii la stadion şi el a făcut treaba asta foarte bine. Eu am prins perioada când el era închis şi perioada asta de trei luni când era el liber şi când s-a ocupat de treaba asta”, a declarat Nicolae Dică, conform orangesport.ro.

De asemenea, şi Mihai Stoica a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Gheorghe Mustaţă. MM a declarat că liderul galeriei roş-albastre a reuşit să aducă pe stadion mai mulţi fani decât în trecut, atunci când echipa avea performanţe mai mari.

„Şi a ştiut să aducă mai mulţi decât erau înainte când erau performanţe mai mari”, a declarat Mihai Stoica, conform aceleiaşi surse citate mai sus.

Mihai Stoica l-a lăudat pe Octavian Popescu

Mihai Stoica l-a lăudat pe Octavian Popescu, înainte de Farul – FCSB. Oficialul vicecampioanei a vorbit despre evoluțiile recente ale „perlei” lui Gigi Becali.

Mihai Stoica a rămas impresionat de calitățile pe care Octavian Popescu le arată în ultima perioadă. „MM” a analizat unele faze din meciul câștigat de FCSB cu Universitatea Craiova, scor 3-0. Acesta este de părere că tânărul fotbalist este un jucător extraordinar și că pasează mai bine decât orice fotbalist din istoria României.

„Dacă se uită cineva să vadă calitatea, doar un jucător de geniu poate să dea o astfel de pasă. Să îmi spuneţi un fotbalist din istoria fotbalului românesc care mai avea astfel de pase. Unul să îmi arătaţi.

Este un jucător extraordinar de talentat, un copil extraordinar”, a spus „MM” Stoica, pentru orangesport.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:20

Un fost adversar al României de la EURO 2024, la detectorul de minciuni după un scandal de dopaj!

22:57

„Nu aş face niciodată aşa ceva” Bogdan Stelea a reacţionat vehement după declaraţiile lui Şumudică!

22:47

Caz incredibil în Liga Portugal! Un stadion a rămas fără electricitate, după ce clubul nu a plătit facturile

22:22

Nota primită de Nicolae Stanciu după ce a marcat un eurogol împotriva echipei lui Cristiano Ronaldo!

22:20

România – Japonia 2-3. Ultimul amical înainte de Campionatul Mondial de hochei pe gheață, Divizia I, Grupa A

22:02

VideoJurnal Antena Sport | Vlad Chiricheş e gata să revină la naţională, la 35 de ani!

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 5 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 6 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s