Gică Hagi a răbufnit după ce fanii lui CFR Cluj i-au cerut demisia lui Dan Petrescu: „This is Romania”

De Alex Masgras
Publicat: 28.01.2025, 0:07

Gică Hagi ţipă

Gică Hagi, în timpul unui meci / Hepta

Gică Hagi nu a mai rezistat şi a răbufnit la finalul meciului CFR Cluj – Farul Constanţa, scor 3-1. În ciuda înfrângerii suferite fără drept de apel de către echipa sa în Gruia, Gică Hagi a fost mult mai deranjat de reacţia fanilor echipei gazdă.

Reclamă

Chiar dacă CFR Cluj s-a impus şi este la doar două puncte de primele două echipe din clasament, o parte dintre fanii prezenţi i-au cerut demisia lui Dan Petrescu. „Bursucul” nu a fost la meci din cauza unor probleme de sănătate.

Reclamă

Gică Hagi a sărit în apărarea lui Dan Petrescu şi i-a pus la zid pe fanii lui CFR Cluj: „E prea mult”

Gică Hagi a fost uluit de modul în care fostul său coleg din Generaţia de Aur este tratat de către fanii echipei la care „Bursucul” a avut atâta succes, atât pe plan intern, cât şi extern.

Hagi este de părere că fanii lui CFR Cluj nu au motive să fie nemulţumiţi de munca lui Dan Petrescu în Gruia şi că este inacceptabil ca acestuia să i se ceară demisia:

„This is Romania (n.r – Asta e România). Dacă și lui Dan Petrescu îi spunem asta… dacă nici voi nu sunteți mulțumiți de ce muncă a făcut băiatul ăsta, care a făcut atâtea pentru România și pentru CFR… scuzați-mă! Din punctul meu de vedere, e prea mult. Dar, așa cum vorbeam la prânz cu colegii mei, orice e posibil acum în lume”, a declarat Gică Hagi, la conferinţa de presă.

Momente incredibile după CFR Cluj – Farul 3-1

Au fost momente ireale după CFR Cluj – Farul 3-1, unul dintre cele mai bune meciuri ale ardelenilor din acest sezon.

Dan Petrescu nu a putut fi prezent la meciul cu Farul din cauza unor probleme gastrointestinale. Ameninţat cu un protest masiv înainte de meci, Dan Petrescu s-a îmbolnăvit şi nu a putut sta pe bancă.

Fanii celor de la CFR Cluj au amânat protestul împotriva antrenorului pentru finalul meciului. „Demisia! Demisia” – s-a auzit imediat după finalul partidei, scrie gsp.ro.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    22:59 19 apr.

    Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

    22:37 19 apr.

    „Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

    21:52 19 apr.

    Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

    21:52 19 apr.

    VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

    21:38 19 apr.

    Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

    21:16 19 apr.

    Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

    1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s