Gică Hagi, răspuns la „autodenunţul” lui Gigi Becali. „Regele” a avut o primă reacţie după declaraţiile oferite de patronul roş-albaştrilor cu referire la meciul FCSB – Viitorul, scor 2-5, din urmă cu nouă ani.
„Eu îl ajut pe nașul meu, dacă am posibilitatea„, a declarat Becali. Acesta asigură că i-a dictat antrenorului de atunci, Laurenţiu Reghecampf, să bage juniorii pentru a ajuta echipa lui Hagi să se salveze de la retrogradare.
Gică Hagi, răspuns la „autodenunţul” lui Gigi Becali
Hagi şi-a dorit să reacţioneze şi a făcut-o prin intermediul unui comunicat de pe site-ul Farulului.
„Doresc să clarific public, încă o dată, așa cum am făcut-o și în alte rânduri, că între mine și Gigi Becali sau între reprezentanții celor două cluburi NU A EXISTAT NICIODATĂ și vă asigur că NU VA EXISTA nici în viitor, absolut nicio discuție care să afecteze integritatea competiției !
Gigi Becali a demonstrat, încă o dată, că nu știe să piardă.
În sport mereu este un învingător și un învins, iar pentru mine lucrurile sunt foarte clare, toate meciurile trebuie câștigate numai pe teren.
În rest, tot ce s-a scris și s-a vorbit despre acest subiect sunt NUMAI speculații! Cu stimă, Gheorghe Hagi!„, se arată în comunicatul apărut pe farulconstanta.com.
Gigi Becali, dezvăluiri incendiare la 9 ani după FCSB – Viitorul 2-5: „Faci schimbările pe care le zic eu”
În acel moment, Viitorul lui Hagi avea nevoie de puncte pentru a se salva de la retrogradare. FCSB era campioană, aşa că victoria echipei lui Hagi a produs un şoc în fotbalul românesc.
