Gigi Becali îi oferă puteri depline lui Mihai Pintilii, după CFR Cluj – FCSB 0-1: „Chiar că nu mă bag! Să joace cu cine vrea!”

Cosmin Olteanu Publicat: 7 februarie 2023, 18:58

Gigi Becali îi oferă puteri depline lui Mihai Pintilii, după CFR Cluj – FCSB 0-1: Chiar că nu mă bag! Să joace cu cine vrea!”

Gigi Becali îi oferă puteri depline lui Mihai Pintilii, după CFR Cluj - FCSB 0-1

Gigi Becali, în timpul unei conferințe/ Hepta

Gigi Becali a anunțat că îi oferă puteri depline lui Mihai Pintilii, după CFR Cluj – FCSB 0-1!

FCSB s-a impus, în fața campioanei României, cu golul marcat de Malcom Edjouma, în minutul 88.

Gigi Becali îi oferă puteri depline lui Mihai Pintilii, după CFR Cluj – FCSB 0-1

Gigi Becali s-a declarat impresionat de jocul practicat de echipa sa în meciul cu CFR Cluj, motiv pentru care ar fi decis să-i dea puteri depline antrenorului Mihai Pintilii, la FCSB.

„Bă, nu știu, asta… ce vrea Pintilii să facă, e treaba lui asta, chiar că nu mă bag, adică să joace cu cine vrea. Jocul nostru nu de Dawa depinde, trebuie să ne facem noi jocul, cum am jucat aseară (n.r. duminică), dintr-o pasă.

Adică n-am văzut așa vijelie de joc ca aseară, pac-pac-pac pasă din prima, pasă din prima, așa vijelie n-am văzut! Noi n-am jucat niciodată asemenea vijelie de joc. Nici Barcelona nu juca în așa viteză”, a declarat Gigi Becali.

Mihai Pintilii, fericit după CFR Cluj – FCSB

Mihai Pintilii și-a felicitat jucătorii după victoria extrem de importantă obținută în fața campioanei României.

„CFR-ul este o echipă care se apără foarte bine. Am avut și în prima repriză ocazii foarte mari. Am controlat jocul, per total. Meritam victoria. Băieții au înțeles foarte bine indicațiile și au stat foarte bine în teren, mai ales mijlocașii centrali.

Am venit să luăm cele 3 puncte, le-am luat, urmează un alt meci greu cu Voluntari, vom lua fiecare meci în parte în continuare. Veneam după meciul pierdut acasă cu Farul și era normal să ne gândim doar la victorie pentru că conta în lupta pentru titlu.

(N.r. – Despre lipsa de schimbări de la pauză) Vor mai fi meciuri când se va schimba la pauză. Acum echipa a jucat bine, băieții au demonstrat și ei merită cel mai mult felicitări pentru acest joc. Am avut posesia și merită felicitări pentru tot ce fac.

Și dacă pierdeam sau făceam egal în această seară, în play-off se va decide (n.r. – titlul). Cele 6 echipe care vor intra în play-off, vor intra cu șanse egale”, a spus Mihai Pintilii, antrenorul FCSB-ului, după CFR Cluj – FCSB 0-1.

23:50 VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League 23:28 „E un mercenar” Ioan Andone a răbufnit după ce „câinii” au rămas pe loc de retrogradare! Verdictul pe care l-a dat despre Kopic! 23:20 UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!” 23:12 „Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare! 23:01 Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!” 23:00 „Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare! 22:40 Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!” 22:32 „Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”! 22:11 „V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid 22:05 Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia! Vezi toate știrile