Închide meniul

Gigi Becali nu s-a ţinut de cuvânt! :) Andrea Compagno, titular! Deian Sorescu va juca fundaş stânga cu Farul

Publicat: 29 ianuarie 2023, 17:55

Comentarii
Gigi Becali nu s-a ţinut de cuvânt! :) Andrea Compagno, titular! Deian Sorescu va juca fundaş stânga cu Farul

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Hepta

Gigi Becali nu s-a ţinut de cuvânt, iar Andrea Compagno este titular cu Farul. Deşi a ameninţat că italianul Andrea Compagno va deveni rezervă de lux, după meciul cu Hermannstatd, acesta a fost trimis în primul 11 şi în derby-ul cu Farul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali anunţase că Billel Omrani, autorului singurului gol din meciul cu Hermannstadt, va fi titular la FCSB. Se pare că planul patronului nu a fost pus în aplicare. Andrea Compagno este titular şi în FCSB – Farul.

Gigi Becali nu s-a ţinut de cuvânt! Andrea Compagno, titular

Tandemul Strizu – Pintilii a decis ca, în locul lui suspendatului Radunovic, să îl folosească pe partea stângă pe Deian Sorescu. Din prima echipă a dispărut şi David Miculescu, cel care i-a lăsat locul de titular lui Andrei Cordea.

Echipa de start a FCSB cu Farul

  • Târnovanu – Crețu, Dawa, Tamm, Sorescu – Olaru, Șut, Edjouma – Cordea, Compagno, Oct. Popescu

Gigi Becali l-a lăudat pe Billel Omrani, după ce acesta a marcat golul victoriei în partida cu Hermannstadt. În acest context, patronul de la FCSB a anunţat că francezul îi va lua locul lui Andrea Compagno.

Reclamă
Reclamă

Totodată, Gigi Becali l-a lăudat şi pe Florinel Coman, mijlocaşul reuşind să ofere pasă decisivă la golul lui Omrani.

„Nu e normal Omrani? Dacă a dat omul gol, și-a mai revenit, pentru că venise și se lovea mingea de el. Acum normal că o să joace el.

Păi, ia el (n.r – locul lui Compagno)! Ai văzut, a jucat David (n.r – Miculescu), acum o să joace Cordea. Depinde când îl bagi. La FCSB intri și joci, nu e timp de așteptare. Când joci, trebuie să demonstrezi. E bine că e în concurență în atac. Văd că și Florinel Coman și-a revenit”, a fost promisiunea lui Gigi Becali după victoria cu Hermannstadt, conform sport.ro.

Reclamă

Gică Hagi i-a pus gând rău FCSB-ului, înaintea derby-ului de la București

Gică Hagi a prefaţat duelul dintre FCSB şi Farul, din următoarea rundă din Liga 1. „Regele” îşi doreşte victoria, având în vedere că trupa sa vine după înfrângerea categorică suferită în faţa celor de la CFR Cluj.

Gică Hagi are încredere în echipa sa, şi susţine că jucătorii vor da totul pentru a obţine cele trei puncte pe Arena Naţională.

„Regele” a mai spus că FCSB este o echipă extrem de bună, iar meciul va fi unul dificil pentru Farul.

„Încă un meci mare cu un adversar foarte, foarte bun. Aşa cum a fost ultimul meci acasă, unde trebuie să ne depăşim să facem bine ambele faze, unde trebuie să dăm ce e mai bun, pentru a spera la un rezultat foarte bun.

Meci dificil, dar şi noi suntem buni. Şi noi putem să facem, în turul campionatului am demonstrat că suntem foarte buni şi sperăm că şi la meciul acesta. Putem spera la acele trei puncte, cu acest gând mergem.

Sunt meciuri în care poţi să pierzi, poţi să faci egal sau să câştigi. Cu acest gând mergem, încrezători şi să fim noi. Vrem să credeam o mentalitate de învingători, aceasta e mentalitatea noastră numărul unu”, a declarat Gică Hagi, la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:30
Cesc Fabregas, mesaj categoric despre Cristi Chivu după ce s-a apropiat de Inter în Serie A: „El ar trebui să facă asta”
19:55
Daniel Pancu, decizie de urgență la CFR Cluj. Jucătorul sunat să-și facă bagajele pentru cantonament
19:53
EXCLUSIVLeo Grozavu a spus de ce echipa lui a rămas în ţară în timp ce contracandidatele la play-off s-au dus în Antalya
19:23
„Are trofee cât n-au mâncat alții cartofi prăjiți”. Dan Nistor a răbufnit, după ce a văzut ce se întâmplă la o rivală
19:11
EXCLUSIVReacţia lui Leo Grozavu după ce Valeriu Iftime a vorbit despre varianta Denis Alibec la Botoşani!
19:00
Panică la Barcelona, înainte de Supercupa Spaniei. Lamine Yamal a lipsit de la antrenament
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 Gigi Becali a anunțat un nou transfer la FCSB. „Ordinul” dat în direct: „Dăm bani, nu e problemă” 3 “Să meargă la puşcărie!” Laszlo Balint a răbufnit: “E de neiertat” 4 Ofertă uriaşă pentru Universitatea Craiova, pentru Steven Nsimba! Anunţ de ultimă oră 5 Universitatea Craiova a anunţat primul transfer al anului: “Unul dintre cei mai valoroşi” 6 Cristi Chivu, descris de italieni în doar trei cuvinte după ce Inter a dat recital în primul meci din 2026
Citește și