Închide meniul

Gigi Becali, răspuns pentru Malcom Edjouma, după ultimele declarații ale mijlocașului de la FCSB: „Va da gol de frică acum!”

Viviana Moraru Publicat: 20 martie 2023, 15:44

Comentarii
Gigi Becali, răspuns pentru Malcom Edjouma, după ultimele declarații ale mijlocașului de la FCSB: Va da gol de frică acum!”

Gigi Becali, în timpul unui interviu / Antena Sport

Gigi Becali i-a oferit un răspuns lui Malcom Edjouma, după ultimele afirmații ale mijlocașului de la FCSB. Patronul roș-albaștrilor a declarat, râzând, că francezul trebuie să marcheze cât mai multe goluri, pentru nu mai fi schimbat la pauza meciurilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Malcom Edjouma este unul dintre cei mai în formă jucători de la FCSB, în acest an. Chiar și așa, atunci când nu marchează, mijlocașul este schimbat la pauză de către Gigi Becali.

Gigi Becali, răspuns pentru Malcom Edjouma, după ultimele declarații ale mijlocașului de la FCSB

Malcom Edjouma a declarat, imediat după meciul FCSB – Universitatea Craiova 1-1, că trebuie să marcheze cât mai mult pentru a evita situațiile în care este schimbat la pauză. Mijlocașul l-a „înțepat” astfel pe Gigi Becali, iar patronul roș-albaștrilor a venit imediat cu replica.

Latifundiarul din Pipera a declarat că l-a transferat pe Malcom Edjouma tocmai pentru a da goluri cât mai multe. Becali a mai mărturisit, în mod ironic, că mijlocașul acum este nevoit să marcheze, de frica faptului că ar putea fi schimbat.

Pe Edjouma de-aia l-am luat, ca să dea goluri. Păi, așa trebuie să facă, trebuie să dea (n.r.- râde). Dă gol de frică acum, neapărat. Că altfel imediat îl scot”, a declarat Gigi Becali, într-un interviu.

Reclamă
Reclamă

Malcom Edjouma a marcat golul egalizator în partida cu Universitatea Craiova, din prima etapă de play-off. În 2023, francezul traversează o formă de vis, reușind să înscrie de șase ori, în 10 runde disputate.

Malcom Edjouma, mesaj direct pentru Gigi Becali după FCSB – Universitatea Craiova 1-1

Malcom Edjouma a avut un mesaj direct pentru Gigi Becali după FCSB – Universitatea Craiova, scor 1-1, din prima etapă a play-off-ului Ligii 1. Mijlocaşul în vârstă de 26 de ani este fericit că nu a fost schimbat la pauză şi că a avut şansa de a marcat, în minutul 66.

Edjouma l-a „înţepat” pe patron şi a anunţat că, pentru a fi integralist, este obligat să marcheze meci de meci.

Reclamă

„Trebuie să fim mai exacţi în faţa porţii, să marcăm dintr-o ocazie sau două. Fizicul meu pun impact pe defensiva adversă, uneori nu mă pot bloca. Sunt foarte fericit că am marcat. Este play-off şi îmi pare bine să joc cu echipele mari. Când e dificil trebuie să-ţi arăţi calităţile.

Am fost în faţa lui, am împins mingea şi m-a lovit. Pentru mine a fost penalty. Nu ştiu de ce arbitrul nu a fluierat. Am vrut să fiu în faţa lui şi m-a lovit. Mi-am pierdut echilibrul şi după ce să fac, eram jos!

Cred că putem câştiga titlul, trebuie să fim mai exacţi în faţa porţii. Toate meciurile dificile, dar trebuie să nu ne fie frică.

Nu ştiu cum să răspund pentru că e greu şi pentru mine. Trebuie să înscriu de fiecare dată pentru a rămâne pe teren. Dacă nu marchez, sunt schimbat după 45 de minute. Nu este responsabilitatea mea. Dacă joc 45 de minute, joc 45! Nu am ce să fac„, a declarat Malcom Edjouma la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:38 24 oct.
Mirel Rădoi l-a pus la zid pe Ștefan Baiaram, după ce l-a scos din lot: “Nu îi dau explicații. Trebuie să accepte”
0:35 24 oct.
Alexandru Cicâldău, dezamăgit după Craiova – Noah 1-1: „Am avut meciul în mână și am fost egalați”
0:32 24 oct.
Mirel Rădoi avertizează după 1-1 cu Noah: „Meciurile vor fi grele”
0:01 24 oct.
Universitatea Craiova – Noah 1-1. Oltenii, ținuți în șah pe ”Oblemenco”
0:01 24 oct.
Răzvan Lucescu câștigă cu PAOK după un meci de infarct. 7 goluri marcate și unul anulat în prelungiri
23:52
Cum l-a numit Gazzetta dello Sport pe Adrian Şut după ce mijlocaşul FCSB-ului a greşit la primul gol al Bolognei
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 3 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 L-au scos de pe lista UEFA, chiar înaintea meciului cu Bologna! Decizia luată de FCSB 6 FCSB – Bologna 1-2. Campioana României pierde al doilea meci la rând în Europa League
Citește și