Închide meniul

Gigi Becali și-a făcut toate calculele, după ce FCSB a primit trofeul de campioană! Vrea să dea lovitura în sezonul viitor

Viviana Moraru Publicat: 12 mai 2024, 10:46

Comentarii
Gigi Becali și-a făcut toate calculele, după ce FCSB a primit trofeul de campioană! Vrea să dea lovitura în sezonul viitor

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă/ Hepta

Gigi Becali și-a făcut calculele în miez de noapte, după ce FCSB a primit trofeul de campioană. Patronul roș-albaștrilor vrea să dea lovitura în sezonul viitor și să se îmbogățească din vânzarea de bilete, în cazul în care echipa sa se va califica în grupele unei competiții europene.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a petrecut pe Arena Națională primul titlu cucerit de FCSB, după o pauză de nouă ani. Roș-albaștrii au primit trofeul de campioană la finalul partidei cu CFR Cluj.

Gigi Becali și-a făcut calculele în miez de noapte, după ce FCSB a primit trofeul de campioană

Gigi Becali a transmis că își va întări echipa, pentru participarea în preliminariile Champions League. Acesta a dezvăluit că va încasa nu mai puțin de 60 de milioane de euro, dacă FCSB va reuși să se califice în grupele Champions League.

De asemenea, Gigi Becali a declarat că vrea să-i facă fericiți pe fanii FCSB-ului, fiind impresionat de faptul că s-a doborât recordul de asistență pe Arena Națională, la meciul cu CFR Cluj.

Scenariile mele sunt așa. Calcul de 100 de euro ori 50.000 de spectatori. Vine 5 milioane încasările la fiecare meci. Vor fi 15 milioane de euro din încasări. Îmi pun în cap să câștig și cele 3 meciuri. Astea sunt calculele și regiile mele.

Reclamă
Reclamă

Vreau banii să-i fac fericiți pe oamenii ăia. Ai văzut că au bătut recordul pe Arena Națională. Vreau să fac echipă tare ca să mă bat în Europa, să nu mă fac de râs să joc fotbal frumos și să vină lumea la stadion. Am încasat 600.000 de euro din bilete. Sunt bani! A fost 150.000 de euro gratis din invitații, nu va mai fi așa.

Sunt 10 milioane de euro minim din bilete în grupe. Ar fi 30 de milioane de euro din participare. Vine 40 de milioane de euro. Încă 10 marketpool vine 50 de milioane de euro și încă 10 milioane de euro trei victorii. 60 de milioane de euro. Ar fi și cele 4 tururi și mai câștigi de-acolo două milioane de euro.

În preliminarii iei un milion de euro din bilete, nu poți să scumpești biletele. Joci cu San Marino. Nu vine lumea. Trebuie să fie suporterii mulțumiți. Dacă joci cu Manchester City dă omul 100 de euro ca să vadă un meci, nu? 500.000-600.000 de euro pe meci faci din bilete. S-a schimbat formatul în UEFA Champions League și sunt 4 meciuri acasă. Sunt 20 de milioane de euro numai din bilete. E și mai bine. Are Gigi Becali bani, milioane”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Reclamă

Gigi Becali l-a „înțepat” pe Dan Șucu, imediat după ce FCSB a primit trofeul de campioană

Gigi Becali nu a uitat de Dan Șucu și l-a „înțepat” pe rivalul de la Rapid, după ce FCSB a primit trofeul de campioană. Patronul roș-albaștrilor a amintit de declarațiile acționarului din Giulești și l-a taxat pe acesta.

Gigi Becali a amintit de declarațiile lui Dan Șucu, chiar de pe Arena Națională, la finalul meciului dintre FCSB și CFR Cluj. Patronul roș-albaștrilor nu a uitat de momentul în care acționarul din Giulești transmitea că ar reprezenta o înfrângere pentru el dacă Rapid ar încheia sezonul în urma FCSB-ului.

Ai văzut? Eu ţin la Dan Sucu, rar întâlneşti oameni ca el. Dar el a spus că ar fi o mare decepţie să termine după FCSB. Nu că a terminat, dar şi la vreo 30 de puncte diferenţa!”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:52
“E negru, dar va ieși alb”. Scandal înainte de Cupa Africii. Antrenorul lui Ngezana, acuzat de rasism și sexism
11:25
Hansi Flick a lăsat presa “cu buza umflată”. Ce a spus când a fost întrebat de viitorul lui Xabi Alonso la Real
10:51
VIDEOSan Antonio Spurs, calificată în finala Cupei NBA la revenirea lui Victor Wembanyama. Thunder, la al doilea eșec
10:36
Recordul lui Gică Hagi de la Galatasaray, egalat după 24 de ani. Borna la care a ajuns Mauro Icardi
10:06
A fost coechipierul lui Cristi Chivu, dar nu îi ține pumnii înainte de Genoa – Inter: “Două motive”
9:32
FCSB poate veni decimată la derby-ul cu Rapid. Scenariul de care se tem roș-albaștrii
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 3 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 4 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 5 Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off 6 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid
Citește și