Ianis Stoica a dat de pământ cu Rapid şi a contribuit decisiv la „remontada” istorică! Răspuns pentru şefii FCSB-ului

Publicat: 27.11.2023, 22:25

Ianis Stoica a dat de pământ cu Rapid şi a contribuit decisiv la remontada istorică

Ianis Stoica a dat de pământ cu Rapid şi a contribuit decisiv la "remontada" istorică

Ianis Stocia / Profimedia

Ianis Stoica a dat de pământ cu Rapid şi a contribuit decisiv la „remontada” istorică Atacantul „șepcilor roșii” a fost decisiv și și-a ajutat echipa să întoarcă rezultatul, după ce formația lui Cristiano Bergodi a condus cu 2-0.

Partida dintre Rapid și U Cluj a contat pentru etapa cu numărul 17 a sezonului de Liga 1. Meciul care s-a jucat pe stadionul din Giulești a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Ianis Stoica a dat de pământ cu Rapid şi a contribuit decisiv la „remontada” istorică. Ce a reușit tânărul atacant

În debutul partidei, Rapid a reușit să marcheze de 2 ori până în minutul 24. La acest scor, partida părea închisă încă din prima parte, dar jocul lui Ianis Stoica avea să schimbe drastic situația de pe tabelă.

A contribuit la primul gol al echipei sale, care a fost marcat în minutul 40. La momentul respectiv, atacantul împrumutat de la FCSB a trimis un șut puternic care a fost respins de Horațiu Moldovan. Totuși, balonul a ajuns la Daniel Popa, care a trimis mingea în poartă, din interiorul careului.

După pauză, mai exact în minutul 55, Ianis Stoica a trimis un șut în transversala porții. Cu noroc, balonul a ajuns la Chipciu, care a trimis, cu latul, mingea în poarta lui Moldovan și astfel a restabilit egalitatea.

Tânărul jucător, împrumutat de la FCSB, a dat lovitura de grație în minutul 73. La momentul respectiv, a „fentat” excelent pasul la ofsaid făcut de apărarea „giuleștenilor” și l-a învins fără probleme pe portar.

În momentul de față, atacantul de 20 de ani este cotat la suma de 750.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. Este proprietatea celor de la FCSB, iar în cariera sa a mai fost împrumutat la: Dunărea Călărași, Petrolul, Metaloglobus și Slatina.

Ianis Stoica a fost pus pe lista de transferuri de FCSB

Mihai Stoica a anunţat cine este primul jucător pus de FCSB pe lista transferurilor. Oficialul liderului din Liga 1 a făcut anunţul oficial la o zi după victoria din derby-ul cu Dinamo, din etapa a 17-a.

Roş-albaştrii sunt dispuşi să renunţe definitiv la Ianis Stoica. Atacantul în vârstă de 20 de ani este împrumutat până în vară la U Cluj, dar MM le-a transmis oficialilor „şepcilor roşii” că aşteaptă oferta pentru un transfer definitiv.

”Suntem dispuşi la negocieri dacă el vrea să rămână acolo, iar Universitatea Cluj vrea să-l transfere. El mai este în Regula U21 încă un an.

E un alt exemplu. El este atacant, un număr 9, nu este jucător de marginea terenului, chiar dacă a mai jucat acolo la juniori. E de gura porţii, are execuţii”, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

19:14 FotoBruneta asaltată de milionari a dezvăluit cum încearcă bărbaţii însuraţi să o agaţe: „Întotdeauna găsesc o cale” 19:10 LIVE VIDEOBellator Champions Series Paris e ACUM LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Patrick Mix – Magomed Magomedov e main-event-ul 19:04 Massimiliano Allegri a fost dat afară de Juventus! Motivul uluitor din spatele demiterii. Italienii au făcut anunțul oficial 18:48 VIDEOAndrea Compagno, hattrick fabulos în China! Are cifre impresonante după doar 8 meciuri la Tianjin Tiger 18:38 Arne Slot a confirmat că îi ia locul lui Jurgen Klopp: „Voi fi noul antrenor al lui Liverpool în sezonul viitor!” 18:35 „Tricolorul” care şi-a asigurat deja prezenţa în lotul României pentru EURO 2024: „Oamenii din club au fost informaţi” 18:30 VIDEOA doua sesiune de antrenamente a Marelui Premiu de la Imola a fost în AntenaPLAY. Cursa e pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 18:19 FotoAdrian Mutu și fiul său Tiago s-au fotografiat alături de Cristiano Ronaldo! Cadou fabulos pentru băiatul „Briliantului” 18:00 Ionuț Radu e aproape de un transfer surprinzător! Un nume mare din lumea fotbalului îl dorește pe român la echipa sa 17:58 Gigi Becali, sfătuit să insiste pentru jucătorul pe care vrea să-l transfere la FCSB: „Ar ajuta foarte mult” Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta