Incidente în tribune şi pe teren la derby-ul CFR Cluj – FCSB! Jandarmeria a intervenit! Ce s-a întâmplat

Bogdan Stănescu Publicat: 14 aprilie 2024, 23:29

Incidente în tribune şi pe teren la derby-ul CFR Cluj - FCSB! Jandarmeria a intervenit! Ce s-a întâmplat

Sursa foto: AntenaSport

Au fost incidente în tribune şi pe teren la derby-ul CFR Cluj – FCSB! În minutul 79 al meciului, atunci când Florinel Coman a fost înlocuit cu Baba Alhassan, unii fani l-au aplaudat pe Coman.

Ulterior, pe teren a fost o încăierare în minutul 90+7, în urma căreia jucătorul lui CFR Cluj, Aly Abeid, a fost eliminat.

Unii fani ai tribunei 1 l-au aplaudat pe Florinel Coman atunci când jucătorul lui Gigi Becali a fost scos de pe teren.

Coman a marcat singurul gol al meciului, executând perfect o lovitură liberă în minutul 16.

Jandarmeria a intervenit pentru ca lucrurile să nu escaladeze. Au fost tensiuni între fanii lui CFR Cluj, după ce unii suporteri ardeleni l-au aplaudat pe Coman.

Alţi fani au reacţionat nervos, existând riscul unui conflict mai amplu. Jandarmeria a intervenit în forţă.

Gigi Becali, anunţ după victoria FCSB-ului contra lui CFR Cluj: „Am luat atacant”! A spus cât va investi pentru Liga Campionilor!

Gigi Becali a făcut un anunţ după victoria FCSB-ului contra lui CFR Cluj, cu 1-0. La un pas de a fi campion în Liga 1, Gigi Becali a mai făcut un anunţ care îi bucură pe fani.

Becali a fost impresionat de David Miculescu, aşa că a dat de înţeles că acesta va juca în centrul atacului de acum înainte.

Becali a spus că va investi pentru a face o echipă puternică, de Liga Campionilor, mai puţin decât va încasa în acest sezon din Europa.

16 puncte faţă de Rapid? Tu îţi dai seama?

Panduru i-a zis lui MM că dacă se mai înjumătăţesc încă o dată punctele şi tot e campioană FCSB. Adică dacă ne mai ia încă jumate şi tot luăm titlul.

Dacă ne mai ia jumate, am avea 8 faţă de Rapid şi 7 faţă de CFR.

(n.r: Ce simţiţi?) Este o satisfacţie. Principalul sunt banii. E adevărat că există o satisfacţie. Cum zice la Psaltire, să nu le fie pe plac duşmanilor mei. Să nu se facă voia lor.

Nu e problema mea că unul e rău, e problema lui.

Bag banii pe care îi au de acolo, nu mai bag alţii”

Satisfacţia mea e să nu mai am emoţii pe final de meci. Pe mine mă interesează cupele europene.

Îmi trebuie bani ca să fac echipă puternică. Bag banii pe care îi au de acolo, nu mai bag alţii. Mai iau din ei, nu sunt prost să îi las pe toţi.

Eu nu sunt cu bugete, eu fac altfel afaceri. Care au fost cu bugete, şi Copos a fost cu bugete, şi Borcea, şi s-au retrogradat.

La mine, cât trebuie, atâta dau. S-ar putea să nu mai trebuiască mulţi bani. Am luat atacant, pe David Miculescu.

Eu, când era vorba de Compagno, am zis că nu vreau gol, vreau să creezi spaţii”, a declarat Gigi Becali pentru fanatik.ro.

CFR Cluj – FCSB 0-1. Echipa lui Gigi Becali, victorii pe bandă rulantă în play-off! Etapa viitoare poate fi matematic campioană!

CFR Cluj – FCSB 0-1 a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro. „Roş-albaştrii” au ajuns, în urma victoriei de duminică seară, la 13 puncte în faţa lui CFR Cluj şi a Universităţii Craiova.

FCSB are 4 victorii din 4 meciuri disputate în play-off. „Roş-albaştrii” au ajuns la 44 de puncte în play-off şi sunt ca şi campioni. Etapa viitoare ei ar putea să fie matematic câştigătorii Ligii 1. CFR Cluj şi Universitatea Craiova, echipele aflate pe locurile 2 şi 3 în Liga 1, au 31 de puncte.

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”