S-a aflat care este jucătorul de care se teme Mihai Stoica, înaintea duelului dintre Universitatea Craiova şi FCSB, din a şasea rundă de play-off. Managerul general al roş-albaştrilor l-a remarcat pe Jovan Markovic, despre care susţine că este un jucător cu o tehnică remarcabilă.
Universitatea Craiova şi FCSB se vor duela într-un meci din a patra rundă de play-off. Derby-ul va avea loc duminică, de la ora 21:00, în format live text, pe AS.ro.
Jucătorul de care se teme Mihai Stoica, înainte de Universitatea Craiova – FCSB
Mihai Stoica a avut doar cuvinte de laudă pentru Jovan Markovic. Atacantul de la Universitatea Craiova traversează o formă bună în acest play-off, fapt care îl sperie pe managerul general de la FCSB, înaintea confruntării din Bănie.
De asemenea, MM i-a remarcat şi pe George Cîmpanu şi Ştefan Baiaram, despre care susţine de asemenea, că sunt jucători foarte buni.
„Am văzut golul lui Cîmpanu, dacă e să discutăm de ultimele meciuri, Baiaram… Markovic ne paradește tot timpul! Și când i-am bătut cu 4-1, tot ne-a driblat până s-a plictisit. Și ei au, și noi avem jucători buni în față”, a declarat Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.
De asemenea, Mihai Stoica a oferit declaraţii şi despre Andrei Ivan, fiind de părere că acesta este cel mai important jucător din lotul lui Eugen Neagoe. Atacantul ar putea rata, totuşi, duelul cu FCSB, din cauza unei accidentări suferite la antrenamente.
„Ivan este poate cel mai important. Forța Craiovei e dată în primul rând de jucătorii din avanposturi, toți sunt jucători care pot inventa”, a mai spus Mihai Stoica, pentru aceeaşi sursă citată mai sus.
Vești proaste pentru FCSB înainte de derby-ul cu Universitatea Craiova! Mihai Stoica a anunțat că doi titulari sunt incerți
Vești proaste pentru FCSB înainte de derby-ul cu Universitatea Craiova! Mihai Stoica a anunțat că doi titulari sunt incerți pentru meciul din Bănie.