Închide meniul

Liviu Ciobotariu tună și fulgeră la adresa FCSB: “Eu i-am zis lui Petrea sau lui MM să joace cu Vinicius?”

Dragoș Vasile Publicat: 20 mai 2022, 8:53

Comentarii
Liviu Ciobotariu tună și fulgeră la adresa FCSB: Eu i-am zis lui Petrea sau lui MM să joace cu Vinicius?

Toni Petrea şi Liviu Ciobotariu, înaintea meciului FCSB - FC Voluntari / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Liviu Ciobotariu tună și fulgeră la adresa FCSB după ce FC Voluntari a fost învinsă în finala Cupei României. Ilfovenii au fost criticaţi de Gigi Becali după remiza cu gruparea roş-albastră, scor 2-2, iar antrenorul a răbufnit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a pierdut titlul după ce a remizat 2-2 cu FC Voluntari, iar CFR Cluj a învins-o cu 2-1 pe Universitatea Craiova. Roș-albaștrii au acuzat că golul al doilea al celor de la Voluntari, din minutul 88, a fost marcat din ofsaid. În cazul în care diferența de puncte dintre CFR și FCSB rămânea de două puncte, titlul s-ar fi dat în ultima etapă, când cele două rivale au meci direct.

Liviu Ciobotariu tună și fulgeră la adresa FCSB

„Îi apreciez foarte mult pe cei de la FCSB, au o echipă foarte bună, de altfel îl apreciez și pe domnul Becali, care investește mult, la fel și pe Mihai Stoica. Le înțeleg frustrarea și durerea. Și eu am fost la fel de supărat în trecut, dar nu știu dacă e corect să nu îți asumi și să arunci vina pe alții.

Eu am văzut că înaintea meciului cu noi căutau deja stadion pentru CFR. Ce a zis domnul Becali, că nu se împiedică de Voluntari? Domnilor, în ce țară trăim? Sunt condamnat că am jucat corect și mi-am apărat șansele? Eu am avut reproșuri la adresa celor de la FCSB că au jucat cu Miron, nu cu Vinicius? Când am jucat cu FCSB și am pierdut 4-0, cu ce echipă am jucat?

Păi, atunci, sunt eu vinovat? De ce sunt acuzat? Că nu am jucat cu cine voiau ei? Eu i-am zis lui Petrea sau lui MM să joace cu Vinicius, cu Crețu, cu cine au ei pe acolo? Le înțeleg frustrarea, dar mă acuzi pe mine că am jucat corect? Eu am stat, am tăcut, am tăcut, dar nu e normal. Ce ar fi vrut domnul Becali? Ce motive aveam să joc cu echipa a doua?”, a transmis Liviu Ciobotariu, la conferinţa de presă după finala Cupei României.

Reclamă
Reclamă

Gabi Tamaș, derapaj uluitor: „Trebuia să stăm capre în fața FCSB-ului?!”

Gabi Tamaș nu și-a stăpânit nervii după ce Voluntari a pierdut finala Cupei României. Veteranul de 38 de ani a răbufnit după ce ilfovenii au fost arătați cu degetul pentru că au încurcat-o pe FCSB în lupta la titlu.

„Cum să descriu, știam că ei sunt o echipă bună pe contraatac, păcat, asta e, felicităm echipa adversă. Viața merge înainte. Alții au pierdut campionate mondiale și alte finale. Am crezut că putem să ne mobilizăm și să întoarcem rezultatul, dar nu a fost să fie.Ăsta e lotul nostru, 11 jucători am jucat 45 de meciuri. Nu am jucat niciodată cu rezerve.

Știu unde vreți să ajungeți. Ăsta e lotul nostru. Nu s-a pus niciodată problema, noi am făcut două schimbări în meciuri tot sezonul. Eu am ieșit în minutul 2 cu ruptură, Meleke la fel. Ăsta e lotul nostru cu care am defilat și cu care am făcut performanță! Felicit jucătorii, staff-ul, conducerea. Păcat că nu am câștigat azi.

Reclamă

Mă doare direct în c*r de ce spun unii! Am avut ruptură de 3 centimetri și am vrut să joc. Ce voiați? Să stăm capre în fața FCSB-ului? Noi ne-am apărat mereu corect șansele. Când ne-au bătut cu 4-0, râdeau de noi. Îmi pare rău că nu am luat Cupa, atât. E păcat, dar ăsta este fotbalul!„, a spus Gabi Tamaș, conform digisport.ro.

Gigi Becali: „Nu poate Dumnezeu să o lase pe Voluntari să ia Cupa!”

Gigi Becali a fost foc și pară pe FC Voluntari după ce a încurcat-o pe FCSB și i-a „blestemat” pe ilfoveni să piardă finala Cupei României! Patronul roș-albaștrilor susține că CFR Cluj a mituit-o pe Voluntari cu prime de 3.000 de euro.

“Ei au jucat pe 1.500 de euro primă de la primărie şi 3.000 de la CFR Cluj. Stai puţin, nu mă deranjează că le-a dat primă. Dar mă deranjează că a luat primă de la CFR Cluj. Facem un exerciţiu de imaginaţie, eşti Becali. Şi eşti la FCSB. Şi joci meci cu Voluntari care finul tău este un fel de proprietar.

Ca să iei bani de la adversarul meu, 3.000 de euro primă, aşa ceva nici nu-mi vine să cred. Şi atunci mi-a spus cineva înainte de astăzi: ‘Băi Gigi, eşti prost la oameni, iartă-mă că îţi spun!’. Când ajungi aşa… i-am spus: ‘Adevărat că sunt idiot’! Avem prieteni pe la echipă şi avem chiar şi rude pe la echipă (n.r. după ce i s-au cerut dovezi). Oamenii mi-au spus de dinainte. Nu am vrut să cred! Nu se poate, nu îşi permite primarul să ia 3.000 de euro primă de la duşmanii mei… nu există aşa ceva”

„La ce mizerii au făcut nu poate Dumnezeu să îi lase să ia Cupa. Sunt atât de amărât şi de supărat că mi s-a întâmplat asta. 100%, mizeria asta care mi s-a întâmplat mie nu poate Domnul să mă lase aşa. Să mă trădeze finul, nu poate lăsa Dumnezeu aşa ceva„, a spus Gigi Becali, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:59
Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League
8:58
“Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului
8:22
Andrei Borza, OUT de la naţională pentru meciurile cu Canada şi Cipru! O nouă pierdere pentru Mircea Lucescu
23:34 3 sept.
Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro
23:33 3 sept.
Reacţia lui Neluţu Varga, după ce a realizat unul dintre cele mai tari transferuri din istoria Ligii 1
23:11 3 sept.
Kurt Zouma, anunţat oficial de CFR Cluj! “Luaţi o pauză de la Insula”! Lovitura verii în fotbalul românesc
1 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 2 Presa din Turcia a reacționat, după ce Ianis Hagi și-a găsit echipă: „Una dintre cele mai impresionante mutări” 3 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 4 “Telenovela” transferului lui Ianis Hagi se apropie de final. A ajuns în Turcia şi e gata să semneze 5 Veste cruntă pentru un fotbalist de la Dinamo! Zeljko Kopic l-a anunțat să-și caute echipă 6 Întăriri pentru Costel Gâlcă la Rapid. Victor Angelescu a confirmat un nou transfer: “Am discutat cu Dan Şucu”
Citește și