Închide meniul

Louis Munteanu şi-a uimit rivalii de la FCSB! Reacţia savuroasă a lui Mihai Stoica după CFR Cluj – FC Hermannstadt: “Asta remarcam”

Publicat: 5 februarie 2025, 21:33

Comentarii
Louis Munteanu şi-a uimit rivalii de la FCSB! Reacţia savuroasă a lui Mihai Stoica după CFR Cluj – FC Hermannstadt: Asta remarcam

Colaj Louis Munteanu şi Mihai Stoica / Profimedia

Louis Munteanu a marcat din nou în meciul CFR Cluj – FC Hermannstadt, câştigat de echipa lui Dan Petrescu cu 1-0. Atacantul clujenilor traversează o perioadă de excepţie în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În această iarnă, Louis Munteanu a început să înscrie pe bandă rulantă. El a marcat în 6 din ultimele 7 partide, printre care se numără şi hat-trick-ul din duelul cu Farul Constanţa. Singurul meci în care nu a înscris în ultimele două luni este cel cu FC Botoşani, primul din 2025.

Mihai Stoica, după ce Louis Munteanu a marcat, din nou, în CFR Cluj – FC Hermannstadt: “Nu mai ştie să rateze”

Golurile marcate de Louis Munteanu au fost scoase în evidenţă şi de Mihai Stoica, preşedintele Consiliului de Administraţie al FCSB-ului.

Oficialul roş-albaştrilor s-a amuzat şi a spus că atacantul celor de la CFR Cluj nu mai ştie să rateze, după ce a ajuns la 14 goluri în 21 de partide, în acest sezon din Liga 1.

“Victorie meritată a CFR-ului, Louis Munteanu nu ratează în ultima vreme, nu mai ştie să rateze, asta remarcam”, a declarat Mihai Stoica, citat de orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

CFR Cluj a revenit pe podiumul Ligii 1, cel puţin până la meciul pe care FCSB îl va disputa joi seară la Ploieşti, cu Petrolul. Clujenii au 43 de puncte, în timp ce campioana en-titre are 42 de puncte. De partea cealaltă, Hermannstadt este pe locul 9, cu 31 de puncte.

Louis Munteanu se gândeşte la titlu după CFR Cluj – FC Hermannstadt 1-0: „Avem echipă de titlu”

Louis Munteanu traversează o perioadă foarte bună la CFR Cluj. Atacantul de 22 de ani a marcat şi în victoria obţinută de echipa lui Dan Petrescu pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor 1-0.

„Nu e uşor să joci la 3 zile, s-a văzut că nu am fost aşa proaspeţi, dar ne bucurăm pentru aceste 3 puncte.

Reclamă

Da, normal că mă aşteptam. Am spus şi când am venit aici că am venit la o echipă de tradiţie, care joacă fotbal. Mă bucur că sunt decisiv în faţa porţii.

Trebuie să fim în play-off şi după luăm meci cu meci, o să fie altceva acolo. Eu zic că avem echipă de titlu.

De-asta muncesc. În primul rând să fac bine aici şi după să merg la naţională. Merg cu inima deschisă şi o să dau tot ce pot”, a declarat Louis Munteanu, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:00
VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Mexicului. Cursa începe la 21:45 (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
0:40
VIDEOColorado Avalanche – Boston Bruins 2-3. Pentru Avs urmează meciul cu New Jersey Devils (19:30)
0:30
Real Madrid – Barcelona LIVE TEXT (17:15). Primul El Clasico al sezonului se anunţă incendiar
0:30
VIDEOEstrela Amadora – Rio Ave 1-2 şi Benfica – Arouca 5-0. Ianis Stoica a intrat în repriza a doua
23:47 25 oct.
Laurențiu Rus, la pământ după un nou eșec suferit de CFR Cluj: „Rușinos! Cel mai dureros moment”
23:37 25 oct.
Alin Fică nu s-a ferit de cuvinte, după CFR – Farul 0-2: „Noi suntem singurii vinovați”
1 Ce a spus Sabrina Voinea când şi-a văzut nota de locul 4 după exerciţiul de la sol. S-a uitat dezamăgită spre mama ei 2 Cristi Chivu, discurs de mare antrenor după Napoli – Inter 3-1! I-a dat replica lui Conte: “Trebuie să evoluăm” 3 Cristi Chivu l-a întrerupt pe un jurnalist în timpul conferinţei de presă: “Sunt român” 4 Ştefan Baiaram a vrut să îi returneze lui Mirel Rădoi cadoul de 18.000 de euro! Dezvăluirea lui Mihai Rotaru 5 NEWS ALERTSabrina Voinea ratează din nou dramatic o medalie la Mondial, ca la JO! A luat aceeaşi notă cu gimnasta de pe 3 6 Giovanni Becali a numit vedeta FCSB-ului care i-a dat informaţii lui Gigi Becali: “Lumea îi zice «sifonul»”
Citește și