Închide meniul
UPDATE

Malcom Edjouma, omul momentului la FCSB! Francezul a marcat trei goluri în ultimele două meciuri! Cifrele mijlocașului

Cosmin Cioboată Publicat: 12 februarie 2023, 21:04

Comentarii
Malcom Edjouma, omul momentului la FCSB! Francezul a marcat trei goluri în ultimele două meciuri! Cifrele mijlocașului

Malcom Edjouma, în timpul unui meci disputat de FCSB / Hepta

Malcom Edjouma este omul momentului la FCSB! Francezul a marcat trei goluri în ultimele două meciuri ale vicecampioanei României, în Liga 1. Mijlocașul de 26 de ani a înscris o “dublă” în poarta lui FC Voluntari, în etapa a 25-a, după ce în runda precedentă reușise golul victoriei în derby-ul cu CFR Cluj, scor 1-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edjouma traversează o perioadă de vis în tricoul FCSB-ului. Mijlocașul adus de Gigi Becali de la FC Botoșani, în schimbul a 330.000 de euro, a deschis scorul în meciul de la Voluntari.

Malcom Edjouma, omul momentului la FCSB! Francezul a marcat trei goluri în ultimele două meciuri

UPDATE: Malcom Edjouma a făcut “dubla” în meciul de la Voluntari. Mijlocașul a marcat cu un șut deviat, în minutul 79.

Francezul a dat lovitura în minutul 45, cu o execuție cu capul. FCSB a presat înainte de pauză, cu centrarea expediată de Darius Olaru din banda stângă.

Mingea trimisă în careul ilfovenilor a fost deviată cu capul de Florinel Coman spre bara a doua, unde Malcom Edjouna a apărut și s-a înălțat superb. Francezul a reluat cu capul în plasă, pe lângă portar.

Reclamă
Reclamă

A fost al doilea gol marcat de Edjouma în ultimele două meciuri. El a înscris și în poarta lui CFR Cluj, în finalul meciului din Gruia, când a fost servit în careu de Tavi Popescu.

Malcom Edjouma a ajuns la 6 goluri marcate în actualul sezon din Liga 1, în 20 de apariții. Francezul și-a trecut în cont și 3 pase decisive.

Cotat la 1,2 milioane de euro de site-ul de specialitate transfermarkt.com, Edjouma a fost aproape de despărțirea de FCSB în această iarnă. Gigi Becali a primit o ofertă de 1,4 milioane de euro pentru mijlocașul francez, însă patronul vicecampioanei a refuzat.

Reclamă

Omul de afaceri cere cel puțin două milioane de euro în schimbul jucătorului de 26 de ani.

Mihai Stoica, plecăciune în fața lui Florinel Coman înainte de FC Voluntari – FCSB: “E în top la fiecare antrenament!”

Mihai Stoica a făcut o plecăciune în fața lui Florinel Coman, înaintea meciului dintre FC Voluntari și FCSB, din etapa a 25-a din Liga 1. Înaintea partidei, la flash-interviu a venit Mihai Stoica. Mangerul general al FCSB-ului i-a luat locul lui Mihai Pintilii, delegatul care îndeplinește din “umbră” rolul de antrenor principal la vicecampioana României.

MM a avut numai cuvinte de laudă la adresa fotbaliștilor lui Mihai Pintilli și Leo Strizu, pentru că au reușit să treacă peste șocul înfrângerii dramatice în fața celor de la Farul Constanța.

Oficialul FCSB-ului l-a lăudat în special pe Florinel Coman, cel care a fost suspendat la meciul din Gruia, din cauza cumulului de cartonașe galbene.

“Era perfect dacă bătea FC Argeș! (n.r. – pe Farul) Glumesc. Nimic n-are nicio valoare dacă nu câștigăm aici. Știm foarte bine că ne-a fost greu mai mereu pe stadionul ăsta. Sper să ieșim din tipar și să facem un joc bun, măcar la 75% din ce am jucat cu CFR.

(Reporter – Sunt așteptări mari de la Coman?) Foarte mari așteptări, pentru că Florin a fost în toată perioada de pregătire din Turcia, și după ce ne-am întors, într-o formă de excepție.

Spuneam înaintea meciului de la Cluj că am încredere că băieții au trecut peste drama din ultimele secvențe ale meciului cu Farul. Și au făcut-o foarte bine.

Chiar dacă nu am avut un teren de iarbă, pentru că au fost înghețate, jucătorii au arătat foarte bine și pe terenurile sintetice, iar Coman a fost în top la fiecare antrenament. De aceea, cred și sper că el va rezolva meciul”, a declarat Mihai Stoica, înainte de FC Voluntari – FCSB, potrivit digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 4 dec.
Tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026, în direct pe Antena 1 și live în AntenaPLAY (19:00). Toate detaliile
23:37 4 dec.
Eugen Neagoe, savuros după ce echipa sa a primit 4 de la Craiova: „Nu pot să mă duc să sar eu la cap”
23:26 4 dec.
Filipe Coelho, după ce Universitatea Craiova a dat recital în Cupă: „Câteodată e mai bine să fii jucător”
23:21 4 dec.
Jucătorii Craiovei, verdict după venirea lui Filipe Coelho: „Ne acomodăm destul de repede”
23:02 4 dec.
Neluțu Varga, replică fără menajamente după discursul dur al lui Louis Munteanu: „În locul lui aș tăcea”
22:55 4 dec.
Petrolul – Universitatea Craiova 0-4, în Cupa României. Oltenii au defilat pe ”Ilie Oană”
1 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 2 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 3 Universitatea Craiova l-a demis! Antrenorul a plecat după meciul din Conference League 4 Gigi Becali a pus ochii pe un jucător important al lui Dinamo înaintea derby-ului: “Are loc la noi” 5 EXCLUSIVOvidiu Mihăilă, mesaj tranşant după gestul incredibil făcut de Bazaliu: “Dacă mai vrea să facă parte din lot…” 6 Gigi Becali vrea să-l dea afară, însă jucătorul refuză să plece de la FCSB. Suma care ar trebui să-i fie plătită
Citește și