Închide meniul

Marian Iancu îl atacă din nou pe Dan Şucu: “E o minciună că s-au investit 6 milioane”

Bogdan Stănescu Publicat: 3 noiembrie 2023, 15:33

Marian Iancu îl atacă din nou pe Dan Şucu: E o minciună că s-au investit 6 milioane

Dan Şucu şi Marian Iancu / colaj Hepta

Marian Iancu îl atacă din nou pe Dan Şucu. Fostul acţionar majoritar al lui Poli Timişoara, suporter al Rapidului, susţine că nu s-au investit 6 milioane de euro la Rapid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marian Iancu a reluat ideea potrivit căreia Dan Şucu ar avea un tip de conducere corporatist la Rapid.

Marian Iancu îl atacă din nou pe Dan Şucu: “E o minciună că s-au investit 6 milioane”

La Rapid, identitatea e doar în tribune. În niciun caz în ceea ce înseamnă echipa, arhitectura. Iluzii, minciuni, trebuie să le spunem pe nume. Când vii la o echipă ca investitor, investești. Nu vii să faci o politică de contabilitate. La Dan Șucu domină contabilitatea. E o minciună că s-au investit 6 milioane. S-au încasat pe Rareș Ilie, pe alte transferuri, pe Dugandzic. Obiectivul de a termina pe primele 3 locuri nu se susține.

Vorbește de contabilitate în Giulești… Nu poți să vorbești de contabilitate în Giulești. Vorbește de emoție, de energia aia a locului, nu de contabilitate! În niciun caz nu vii să vinzi iluzii și minciuni. Anul trecut n-au atins niciun obiectiv.

În fiecare etapă schimbau obiectivul. Sunt 100 de ani de istorie la Rapid, suporterii merită mai mult. Nu i-a ajutat nimeni să construiască acel club. Emoția acelui club s-a perpetuat. Cei care vin la Rapid sunt obligați să investească.

Reclamă
Reclamă

Rapid are un portar fără rezervă, un fundaș central, pe Săpunaru, un închizător din când în când, pe Albu. La benzi stau foarte bine și au adus un vârf. Ai 7-8 jucători. Cum să acoperi obiectivul cu 7-8 jucători? Obiectivul l-au pus în paranteză”, a declarat Marian Iancu, citat de playsport.ro.

Basarab Panduru l-a taxat pe Dan Şucu, după egalul lui Rapid din Ghencea: „Ce mesaj dai?”

Basarab Panduru l-a taxat pe Dan Şucu, după egalul lui Rapid din Ghencea. Echipa lui Cristiano Bergodi a întâlnit-o pe CSA Steaua în etapa a doua din grupele Cupei României, dar nu reuşit să se impună.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, iar patronul giuleştenilor a fost surprins părăsind arena din Ghencea încă din minutul 83.

Reclamă

La finalul meciului din Cupa României, Basarab Panduru nu l-a menajat pe patronul celor de la Rapid. Fostul internaţional român este de părere că mesajul transmis de Şucu prin plecarea de la stadion în timpul partidei nu este unul potrivit.

„Să nu prindă aglomerația… Nu ai de ce să te superi. În etapa 14 te superi pentru ce? Te superi pentru ce? Ce mesaj dai dacă pleci? Știa că se iese greu… A plecat să nu prindă aglomerația.

Cred că vrea să plece din cauza asta, să nu stea acolo o oră cu maşina. Cred că pleca şi dacă Rapid ar fi condus cu 1-0. De ce să te superi? Dacă te conduce FCSB cu 3-0, pleci la pauză?”, a declarat Basarab Panduru, la orangesport.ro.

Cristiano Bergodi, cu gândul la derby-ul cu FCSB, după remiza cu CSA Steaua

Cristiano Bergodi a analizat prestaţia echipei sale, din meciul cu CSA Steaua, şi a declarat că echipa sa ar fi trebuit să joace mult mai bine decât a făcut-o.

Acesta susţine că giuleştenii au avut ghinion, după accidentările lui Albion Rrahmani şi Claudiu Petrila, însă a garantat că echipa sa va fi una competitivă pe Arena Naţională, în derby-ul cu FCSB.

„Nu am făcut un meci reuşit. Trebuia să câştigăm, nu am jucat aşa bine cum trebuia să o facem. Eu nu vorbesc de jucători, mă bazez pe ei. Am un lot bun, vom vorbi după acest meci. Trebuie să jucăm mai bine.

Lipsesc Rrahmani şi Petrila, nu pot să mă gândesc ce va fi fără ei, mă gândesc doar la soluţii. Asta e, s-a întâmplat să se accidenteze, am avut ghinion, vom prezenta o echipă competitivă pe Arena Naţională, cu FCSB.

În seara asta, trebuia să câştigăm, cu tot respectul pentru CSA Steaua. Vom juca acasă cu CFR Cluj, în ultima etapă. Ei vor juca cu U Cluj, ne luptăm pentru primul loc.

E un derby, un meci foarte important, dar nu decisiv pentru campionat. E frumos să trăim un derby, mai sunt trei zile. Astăzi e păcat că nu am câştigat.

Au jucat jucătorii care au jucat mai puţin, dar nu mă îngrijorez, vom avea o echipă competitivă, nu ne vom prezena ca victime. Cîrjan ţtie ce îi trebuie, am vorbit cu el, are tehnică bună, dar vine dintr-un mediu dificil, nu e uşor pentru un tânăr, trebuie să crească”, a declarat Cristiano Bergodi, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:31

Neluţu Varga, săgeţi către Gigi Becali, după revenirea lui Muhar la CFR Cluj: “Cine tace şi munceşte reuşeşte”

13:23

“Îmi făcusem planuri cu el!” Cum a reacționat Gigi Becali după ce Neluțu Varga s-a înțeles cu Karlo Muhar

12:52

Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul

12:44

IFAB a schimbat regula executării penalty-urilor! Modificarea se aplică începând cu meciul Germania – Portugalia

12:22

Neluţu Varga a câştigat duelul cu Gigi Becali! Karlo Muhar se va întoarce la CFR Cluj

11:47

Manchester City l-a găsit pe înlocuitorul lui De Bruyne! 70 de milioane de euro pentru AC Milan

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și