Închide meniul

Marko Dugandzic, o nouă ratare de la 11 metri! Penalty irosit în minutul 90+2, în Rapid – Hermannstadt

Alexandru Ivan Publicat: 4 martie 2023, 22:11

Reclamă
Marko Dugandzic, o nouă ratare de la 11 metri! Penalty irosit în minutul 90+2, în Rapid – Hermannstadt

Marko Dugandzic, în timpul unui meci al lui Rapid / Hepta

Marko Dugandzic a ratat un penalty în meciul Rapid – Hermannstadt 0-1 în minutul 90+2. 0-0. Giuleștenii au ratat șansa să salveze o remiză. Atacantul croat a ironist o nouă lovitură de la 11 metri, după cea din meciul cu Mioveni, 0-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid a beneficiat de un penalty în prelungirile meciului cu Hermannstadt, după ce Baba Alhassan l-a lovit pe Kait după un corner al giuleștenilor. Viorel Fluieran a verificat faza la monitorul VAR înainte să ia decizia.

Marko Dugandzic, penalty ratat în Rapid – Hermannstadt 0-1

La 11 metri și-a așezat balonul Marko Dugandzic, golgheterul Rapidului. Croatul a încercat o execuție plasată, dar Letica l-a blocat.

Dugandzic s-a oprit înainte de execuție, iar portarul lui Hermannstadt a plonjat în aceeași direcție în care s-a dus șutul atacantului rapidist.

A fost al doilea penalty ratat de Dugandzic în 2023. Jucătorul de 28 de ani a mai irosit o lovitură de la 11 metri în duelul cu Mioveni, 0-0, din 17 februarie. Atunci, a șutat peste poartă, după ce fost pus să repete execuția, pentru că mai mulți jucători au intrat în careu.

Reclamă
Reclamă

Rapid, învinsă acasă de Hermannstadt

Hermannstadt s-a impus sâmbătă, în deplasare, scor 1-0, în faţa formaţiei Rapid Bucureşti, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii. Rapid a ratat un penalti în minutul 90+1.

Hermannstadt a deschis scorul la Bucureşti, în minutul 32, când Silviu Balaure a deviat în poartă o pasă a lui Călin Popescu.În minutul 35, arbitrul Viorel Flueran a acordat un penalty pentru sibieni, la un henţ în careu al lui Alexandru Ioniţă, dar a revenit asupra deciziei după consultarea VAR.

În minutul 90, arbitrul a acordat un penalti pentru Rapid, după consultarea VAR, dar Letica a respins şutul lui Dugandzic şi Hermannstadt a provocat a nouă surpriză în această etapă, câştigând pe terenul giuleştenilor. Este prima victorie a lui Hermannstadt în acest an.

Reclamă

Sibienii au 29 de puncte şi sunt pe locul 13, în timp ce Rapid rămâne cu 52 de puncte, pe locul 4.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:18

Neymar s-a accidentat din nou la Santos. A părăsit terenul în lacrimi

10:46

Echipa favorită să câştige Champions League, după stabilirea semifinalelor. Surpriza uriaşă anunţată de un supercomputer

10:30

„O minciună”. Mihai Stoica, o nouă replică acidă pentru Marius Şumudică. Ce i-a transmis antrenorului de la Rapid

10:09

„Mă doare sufletul”. Reacţie tulburătoare după moartea lui Aaron Boupendza. Calvarul prin care trecea fotbalistul

9:50

VIDEODani Carvajal şi Bukayo Saka, aproape de bătaie în Real Madrid – Arsenal. Ce nu s-a văzut la TV

9:29

Programul etapei a 7-a din play-off. Când se joacă derby-ul FCSB – Dinamo

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului
Citește și