Închide meniul

Mihai Stoica îi ironizează pe suporterii de la CSA Steaua: „Ce oraș au împânzit? Niște copilării”

Alex Ioniță Publicat: 7 iulie 2023, 22:45

Comentarii
Mihai Stoica îi ironizează pe suporterii de la CSA Steaua: Ce oraș au împânzit? Niște copilării”

Mihai Stoica în galeria FCSB-ului / Hepta

Mihai Stoica îi ironizează pe suporterii de la CSA Steaua. Managerul general de la FCSB a vorbit despre acțiunea Peluzei Sud Steaua, care a afișat diferite mesaje în capitală, legate de intenția FCSB-ului de a juca în Ghencea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ultraşii din Peluza Sud nu acceptă ideea ca FCSB să joace în Ghencea derby-ul cu Dinamo. Aceştia au afişat mai multe bannere prin care îşi strigă nemulţumirea. Jos labele de pe Ghencea„, „Prim-ministrul, în slujba unui condamnat / Mai nou, legile se dau de la Palat” sau, „Doar Steaua în Ghencea„, sunt câteva dintre mesajele afişate de ultraşi.

Mihai Stoica îi ironizează pe suporterii de la CSA Steaua. Oficialul continuă războiul cu „militarii”

Mihai Stoica i-a luat din nou peste picior pe suporterii de la CSA Steaua, care dorescă să blocheze accestul FCSB-ului pe Ghencea. „MM” este de părere că acțiunea acestora este una copilărească și că echipa pe care o reprezintă trebuie să joace în „templul fotbalului românesc”.

„Am văzut niște cearșafuri de diverse dimensiuni. Au împânzit tot orașul? Vin și scriu pe garduri, mi se par niște copilării! Cum e asta cu «Jos labele Sud?» (n.r. – MM ironizează unul dintre bannerele afișate de ultrași, care conținea și semnătura peluzei). Eu citesc de la stânga la dreapta.

Nu știu cum ne-ar putea împiedica. Cred că drept de preempțiune are primul venit (n.r. – în tentativa de a închiria arena). Stadionul n-a fost făcut pentru ca cineva să facă circ, la modul «hai să ne întâlnim să facem un grătar acolo». Stadionul a fost făcut pentru ca bucureștenii să vadă fotbal! A fost făcut pentru ca derby-ul fotbalului românesc să se joace pe un stadion unde intră 30.000 de euro. E Steaua – Dinamo, totuși!

Reclamă
Reclamă

Îi zic Steaua fiindcă noi n-am retrogradat niciodată! Nu cred că trei cearșafuri așternute de unii… Mie mi se par copilării. Ce oraș au împânzit? Au pus trei-patru cearșafuri, atât”, a spus Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.

Alexandru Buziuc, atacantul de la CSA Steaua, declaraţie incredibilă

„Nu am nicio problemă să joace FCSB în Ghencea și să împarțim stadionul. Nu mă deranjează pe mine. Nu contează pentru mine rivalitatea dintre FCSB și CSA, pentru mine contează că sunt aici și să fac tot ce depinde de mine ca să-mi ajut echipa să termine pe unul din primele două locuri. La sfârșit vreau să ne bucurăm, să fim și noi în prima ligă.

Aș veni la un meci al FCSB-ului pe Ghencea. De ce nu? Am prieteni acolo, am foști colegi la FCSB cu care țin legătura. Am foști colegi cu care sunt prieten foarte bun, cu care suntem prieteni de familie. De ce nu?”, a spus Alexandru Buziuc.

Reclamă

Echipa lui Daniel Opriţa a disputat primul amical al verii, încheiat la egalitate, scor 2-2. Pentru echipa din Ghencea a marcat şi Alexandru Buziuc, fostul jucător al celor de la FCSB în sezonul 2020/21, care a ajuns la CSA Steaua vara aceasta.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:29
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
23:00
Jucătorii Rapidului au fost aplaudaţi de galerie, dar au primit un mesaj categoric după 0-2 cu Oţelul: “30 de secunde”
22:50
Marian Aioani își toarnă cenușă în cap, după Rapid – Oțelul 0-2: „Într-o altă zi, o scoteam”
22:34
LIVE VIDEOSporting – AFS se joacă ACUM! Spectacol total în Liga Portugal
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 3 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi” 6 Primele plecări de la Universitatea Craiova după eşecul cu Sparta Praga
Citește și