Mihai Stoica, reacţie uluitoare după scandalul de la Rapid – CFR Cluj: “Domnul arbitru Cojocaru Adrian Viorel este în dubă azi!”

Antena Sport Publicat: 31 octombrie 2022, 10:31

Comentarii
Mihai Stoica, reacţie uluitoare după scandalul de la Rapid – CFR Cluj: Domnul arbitru Cojocaru Adrian Viorel este în dubă azi!

Mihai Stoica, într-o conferinţă de presă / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mihai Stoica a avut o reacţie uluitoare după scandalul de arbitraj de la Rapid – CFR Cluj, scor 2-1, din etapa a 16-a a Ligii 1. Managerul general de la FCSB a răbufnit la adresa “centralului” Cătălin Popa, care a acordat două lovituri de la 11 metri pentru jucătorii lui Adi Mutu. La 12 ore după derby, MM a transmis un nou mesaj controversat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dacă s-a ajuns să se dea penalty la ținere reciprocă….a) Contra CFR-ului b) Cu VAR… e grav!”, a fost mesajul transmis de oficialul de la FCSB imediat după partidă. La 12 ore distanţă, MM l-a atacat şi pe Adrian Cojocaru.

Mihai Stoica, reacţie uluitoare după scandalul de la Rapid – CFR Cluj

MM nu îşi explică cum Adrian Cojocaru a ajus să fie arbitru VAR astăzi, la meciul CS Mioveni – Hermannstadt. Acesta a fost la centru în Cupa României, la UTA – FCSB 2-2, când le-a acordat trei cartonaşe roşii roş-albaştrilor.

Nu știu ce e mai alarmant, ce s-a întâmplat în derby-ul vișiniu sau că domnul arbitru Cojocaru Adrian Viorel este în dubă azi. În duba VAR. P.S. E la Mioveni – Sibiu“, a postat Mihai Stoica pe contul de Facebook.

Reclamă
Reclamă

În ultimul meci al etapei, FCSB are duel în deplasare cu Universitatea Cluj. Istvan Kovacs va fi la centru şi va fi ajutat de Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene.

Dan Petrescu a răbufnit: “A fost Popa 2 – CFR 1. Ca pe vremea Scorniceştiului”

Dan Petrescu a răbufnit la finalul meciului Rapid – CFR Cluj 2-1. „Bursucul” l-a acuzat pe arbitrul meciului, Cătălin Popa, că a influenţat rezultatul derby-ului, după cele două penalty-uri acordate gazdelor.

În minutul 32, “centralul” partidei a acordat primul penalty, cu ajutorul VAR, pentru un presupus fault al portarului Simone Scuffet asupra lui Kevin Luckassen. Cătălin Popa a dictat o lovitură de la 11 metri şi în minutul 68 al partidei de pe Giuleşti. Nu s-a mai dus să revadă faza. Burcă şi Dugandzic s-au ţinut reciproc în careul campioanei, iar centralul Popa a arătat punctul cu var.

Reclamă

Eu zic că în primele 30 de minute am controlat jocul, a venit faza primului penalty, întîi împinge Lukassen, după aceea vine faultul portarului. Am căzut până la pauză putea fi 2-0. Am revenit şi am marcat.

A venit şi penalty-ul al doilea. Nu înţeleg de ce nu s-a dus să vadă la VAR, se termina acolo polemica. Vedea că nu a fost penalty. Aici a fost ca pe vremea lui Scorniceşti. Nu vreau să îi iau din merite lui Mutu. Dacă câştigau fără ajutorul abritrului era mai bine.

A fost Popa 2 – CFR 1. Puteţi pune titlul. De ce să mai fac scandal. Am stat pe bancă, nu am protestat. Aici, la Rapid, trebuie să joci fotbal. Nu cred că e vina lui neapărat. Dacă cei de la VAR l-ar fi chemat… Nu ar trebui să vorbim numai de arbitraj că nu e corect.

Îi înţeleg frustrarea lui Burcă, de-abia venea după o accidentare. L-am pierdut pe Yuri. Cei de la Ballkani şi-au amânat meciul. Băieţii au dat totul azi. Îmi pare rău că nu am încercat să amânăm meciul”, a spus Petrescu, la finalul meciului.

După primele 16 etape, Rapid rămâne pe locul 2, cu 32 de puncte. Giuleştenii se află la cinci lungimi de liderul Farul şi au pus patru puncte în faţa campioanei CFR Cluj, care încheie podiumul.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:09

Elias Charalambous nu vine la FCSB! Cipriotul, răspuns clar pentru Gigi Becali

19:05

Ce tatuaj şi-a făcut David Popovici. Cum a apărut la Campionatele Naţionale de la Otopeni

19:00

LIVE VIDEOAl Nassr – Al Ahli Doha se joacă ACUM. Cristiano Ronaldo luptă pentru finala Ligii Campionilor Asiei 2

18:39

„Nu ies nici mort!” Eroul care a jucat finala Mondialului cu umărul dislocat, a marcat și a câștigat trofeul

18:33

A sărit în apărarea lui Vlad Ciricheș, după ce a fost ironizat de Gigi Becali: „Nu jignești așa un jucător!”

18:25

David Popovici a cucerit aurul la 50m liber! A terminat pe primul loc proba de la Campionatele Naţionale

1 Veste excelentă pentru FCSB. Anunțul făcut de Gigi Becali, după plecarea lui Mirel Rădoi 2 „M-am trezit cu antrenament anulat, mașinile dispărute din bază” Filmul plecării lui Mirel Rădoi de la FCSB 3 De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor 4 „L-am sunat deja”. Primul antrenor contactat de Mihai Stoica, după plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB 5 „Am crezut că a glumit”. Adrian Mutu, surprins când a aflat numele antrenorului dorit în locul lui Mirel Rădoi la FCSB 6 E gata! Turcii au anunţat când semnează Mirel Rădoi cu Gaziantep
Citește și