Mirel Rădoi, savuros după “remontada” din Universitatea Craiova – Farul Constanţa 4-3: “Voi plăti masa!” + Antrenorul sare în apărarea lui Jovan Markovic: “Nu este grăsuţ!”

Dragoș Vasile Publicat: 6 septembrie 2022, 0:15

Comentarii
Mirel Rădoi, savuros după remontada din Universitatea Craiova – Farul Constanţa 4-3: Voi plăti masa! + Antrenorul sare în apărarea lui Jovan Markovic: Nu este grăsuţ!

Mirel Rădoi, la conferința de presă / Facebook Universitatea Craiova

Mirel Rădoi a fost savuros după “remontada” din Universitatea Craiova – Farul Constanţa 4-3. Antrenorul a dezvăluit secretul din spatele victoriei de la Severin.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi le-a promis jucătorilor că îi va cinsti dacă vor reuşi să câştige confruntarea cu echipa lui Gică Hagi. La pauză, constănţenii aveau 3-2, însă oltenii au întors rezultatul.

Mirel Rădoi, savuros după “remontada” din Universitatea Craiova – Farul Constanţa 4-3

“Prefer să câştig cu aceste emoţii. Nu aş vrea să fiu în locul lui Gică Hagi. Au fost două reprize total diferite. Pasele au venit târziu. Transmiterea balonului a fost greşită. La pauză am avut o discuţie cu el. Victoria a venit datorită lucrurilor tactice pe care le-am discutat. Le-am spus că voi plăti masa dacă vom marca şi nu vor mai lua gol.

Toţi îl fac grăsuţ. Vă spun că facem cântarul şi nu este. Vom scădea din ţesutul adipos. Dan Nistor este un tip cu personalitate. Ei vor trebui să demonstreze tocmai pentru că joacă la un club mare. Noi, în momentul de faţă, nu putem să vorbim despre campionat!”, a declarat Mirel Rădoi, potrivit digisport.ro.

Jovan Markovic, mesaj pentru contestatari

Jovan Markovic a avut un mesaj pentru contestari după Universitatea Craiova – Farul 4-3. Markovic a reuşit o “dublă” de senzaţie. A fost cel mai frumos cadou pentru jucătorul Universităţii Craiova. Acesta a devenit tată cu doar câteva ore înainte de meci.

Reclamă
Reclamă

„Mă bucur foarte mult să marchez într-o zi specială pentru mine. Mi-a născut soţia un băieţel. Ne bucurăm că am reuşit să întoarcem rezultatul. Farul era o echipă bună. Vă daţi seama că este bucurie pentru că este bucurie. Avem o încredere mare, am avut un meci foarte greu la Hermannstadt.

Sper să să îmi ajut echipa cât mai mult, nu contează cât marchez. De aia sunt contestatari, nu mă interesează părerea lor, ci doar cea din vestiar sau a lui ‘Mister’„, a spus Jovan Markovic după Universitatea Craiova – Farul 4-3.

Andrei Ivan cere prudenţă: “Noi nu ne gândim la titlu, ci doar la play-off!”

Andrei Ivan a reuşit şi el un gol în partida fabuloasă de la Severin. Ivan spune că încă nu se gândeşte la titlu.

Reclamă

„Nu a fost o seară bună pentru noi. Am greşit cam toate pasele. Nu ştiu cât a contat golul meu, ci doar că am marcat. A vorbit Mister la pauză şi ne-a trezit. Ne-a spus să ne încurajăm mai mult pe teren pentru că putem.

Eu cred că a fost un accident ce s-a întâmplat la Hermannstadt. Avem încredere cum aveam şi înainte. Trebuie să dăm totul de la meci la meci. Noi nu ne gândim la titlu, ci doar la play-off„, a spus Andrei Ivan la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:00

VIDEOBenfica – Guimaraes 3-0. Victorie categorică pentru Jose Mourinho în faţa echipei lui Tony Strata

21:55

Andrei Nicolescu a găsit problema la Dianmo, după seria de 5 înfrângeri consecutive: „N-am fost inspirați”

21:36

LIVE TEXTFC Argeş – U Cluj 0-0. Echipa lui Cristiano Bergodi poate egala liderul Craiova

21:20

Gică Popescu, categoric după ce Ianis Zicu a făcut praf arbitrajul în Csikszereda – Farul 1-1: “Ştiu la ce se referea”

21:16

Gabriela Ruse, eliminată în turul doi la WTA Miami! Românca, învinsă clar de campioana din 2025 de la Australian Open

21:01

Ianis Zicu, discurs dur la adresa arbitrajului, după Csikszereda – Farul 1-1: „Încă sunt copii, nu am voie! Maniera ciudată”

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 5 Italienii au făcut anunțul momentului: 15 milioane de euro pentru Ionuț Radu! 6 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent”
Citește și