Nicolae Dică, acuzații incredibile la adresa celor de la U Cluj: „Noi am fost de acord să jucăm la Mediaș și ei ce au făcut?”

De Cosmin Olteanu
Publicat: 1.02.2023, 23:39

Nicolae Dică, în timpul unui meci

Nicolae Dică, acuzații incredibile la adresa celor de la U Cluj

Nicolae Dică, în timpul unui meci / Profimedia

Nicolae Dică, antrenorul principal de la CS Mioveni, a lansat acuzații incredibile la adresa celor de la U Cluj.

Reclamă

Partida U Cluj – CS Mioveni se va disputa la Mediaș, din cauza stării precare în care se află gazonul de pe „Cluj Arena”.

Reclamă

Nicolae Dică, acuzații incredibile la adresa celor de la U Cluj

Nicolae Dică susține că, deși CS Mioveni a rezervat un hotel din Mediaș, formația piteșteană a fost anunțată, ulterior, că nu mai poate sta la hotelul respectiv, deoarece a fost oferit celor de la U Cluj.

Tehnicianul de la CS Mioveni consideră că gestul celor de la U Cluj denotă lipsă de respect.

„Noi am sunat la Mediaș să rezervăm un hotel și l-am rezervat. Seara ni s-a spus că nu mai putem sta acolo, pentru că stă U Cluj. Ne-au zis cei de acolo să stăm la Sibiu sau Sighișoara.

Noi am fost de acord să jucăm la Mediaș și ei ce au făcut? Din respect pentru clubul nostru, că am acceptat să jucăm acolo, puteau să stea ei la Sighișoara sau Sibiu. Mi se pare lipsă de respect.

Și am mai aflat că nici nu se va da drumul la încălzire. Sunt curios cum va fi gazonul în ziua meciului. Nu mi se pare că au procedat corect”, a declarat Nicolae Dică, pentru orangesport.ro.

U Cluj – CS Mioveni se va disputa vineri, 10 februarie, de la ora 17:00.

Nicolae Dică: „Nu mă așteptam la acest început!”

Nicolae Dică a vorbit și despre începutul extraordinar pe care îl are pe banca Mioveniului, cu două victorii.

„Nu mă așteptam la acest început. Mă așteptam să jucăm mai bine, să luăm un punct, două. Jucătorii au venit târziu, nu mă așteptam să luăm 6 puncte. Cu Petrolul era important să luăm 3 puncte, cred că ne vom bate cu ei la salvarea de la retrogradare, nu au forță să intre în play-off.

Noi trebuie să muncim la fel, să dăm totul la fiecare meci. Avem 10% șanse să ne salvăm, când am venit aveam 5%”, a mai spus Nicolae Dică.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
16:19

FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”

16:16

Luis Figo, verdict despre șansele României de calificare la World Cup 2026: „Aveți jucători tineri și buni”

15:34

Manchester City renunță la încă o vedetă după Kevin De Bruyne: „Să își găsească echipă”

15:33

Mihai Stoichiță a analizat prestația lui Louis Munteanu din FCSB – CFR Cluj 3-2: „Un jucător excelent”

14:59

Câte etape va fi suspendat Mihai Popescu după „parada” din FCSB – CFR Cluj 3-2! Ce scrie în Regulament

14:40

Dinamo – Universitatea Craiova LIVE TEXT (21:00). Oltenii atacă locul 2 din play-off. Echipele probabile

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis