Rapid negociază cu Universitatea Craiova pentru Alexandru Cîmpanu. După plecarea lui Antonio Sefer, giuleştenii vor să îl înlocuiască pe acesta cu mijlocaşul Universităţii Craiova.
Antonio Sefer a plecat de la Rapid. El a semnat cu gruparea israeliană Hapoel Beer Sheva.
Rapid negociază cu Universitatea Craiova pentru Alexandru Cîmpanu
Alexandru George Cîmpanu are 22 de ani. El joacă pe acelaşi post pe care evolua la Rapid Antonio Sefer. Adrian Mutu, antrenorul giuleştenilor, îl cunoaşte foarte bine pe Alexandru George Cîmpanu, de pe vremea în care pregătea naţionala de tineret.
Mutu l-a antrenat pe Cîmpanu la naţionala U21 şi l-ar dori la Rapid. Rămâne acum ca Rapid să se înţeleagă cu Universitatea Craiova pentru transferul acestuia.
„Pe Alex îl știu de la U21, știu ce fel de jucător e, și Craiova știe acest lucru și nu are rost să discutăm deocamdată. Noi nu suntem siguri momentan”, declara, anul trecut, Adrian Mutu, citat de prosport.ro.
Alexandru George Cîmpanu este cotat de site-ul de specialitate transfermarkt.com la 700.000 de euro. În urmă cu trei ani, Universitatea Craiova a plătit 500.000 de euro pentru a-l transfera de la FC Botoşani pe Alexandru Cîmpanu.
Antonio Sefer a plecat de la Rapid şi a fost prezentat oficial de Hapoel Beer Sheva
Antonio Sefer a plecat de la Rapid, în această perioadă de mercato. Mijlocașul a semnat pe 4 ani cu Hapoel Beer Sheva, formație care a insistat pentru transferul lui și în vara trecută. Giuleștenii vor încasa o sumă considerabilă în schimbul lui Sefer.
Antonio Sefer a fost transferat de Rapid în iarna lui 2019, de la echipa de tineret a celor de la Groningen.
