Închide meniul

Raul Rusescu spulberă planul lui Gigi Becali! Verdict ferm despre viitorul lui Florinel Coman: „Se face!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 mai 2024, 16:33

Reclamă
Raul Rusescu spulberă planul lui Gigi Becali! Verdict ferm despre viitorul lui Florinel Coman: „Se face!

Gigi Becali. la Palat / Profimedia

Raul Rusescu spulberă planul lui Gigi Becali şi este convins că Florinel Coman va pleca încă din această vară de la FCSB. Fostul golgheter al roş-albaştrilor a venit cu un verdict ferm după negocierile dintre latifundiarul din Pipera şi „şeicii” de la Al-Duhail.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali le-a cerut arabilor 3.5 milioane de euro acum, iar restul de 1.5 milioane în septembrie, după ce Florinel Coman şi FCSB vor evolua în preliminariile cupelor europene. Dacă va ajunge în grupe, Gigi va renunţa la cei 1.5 milioane de euro.

Raul Rusescu spulberă planul lui Gigi Becali

Raul Rusescu nu vede cu şanse de reuşită încercarea lui Gigi Becali de a-l mai ţine pe „Mbappe” până în toamnă. Se aşteaptă ca arabii să achite încă de acum clauza de 5 milioane de euro şi să îl transfere definitiv pe golgheterul Ligii 1.

Cred că Florinel Coman va pleca până la urmă. Cluburile se vor înțelege. E arhicunoscută clauza de 5 milioane, probabil că Al Duhail a încercat să mai scadă din preț, dar are acum la dispoziție două variante accesibile. Gigi n-a zis că vrea 7 milioane, a cerut clauza.

Când vii la București și negociezi clauza de 5 milioane a unui jucător, ești pregătit, de fapt, să plătești 5 milioane. Sunt convins că vor ajunge la un consens și transferul se va face.

Reclamă
Reclamă

Stim foarte bine că Gigi Becali negociază în stilul și în avantajul lui, e normal, e produsul lui, el vinde, nu a chemat Gigi clubul din Qatar să-l transfere pe Coman.

Transferul cred că se face acum, în aceste săptămâni. Nu cred că Florinel va rămâne și în preliminarii. Totuși, Coman ar avea un contract fabulos în Qatar. E normal să-și dorească să plece. Din punctul meu de vedere, cred că transferul se va concretiza”, a declarat Raul Rusescu la gsp.ro.

Ce a spus Gigi Becali despre negocierile pentru transferul lui Florinel Coman

Gigi Becali a oferit detalii de la negocierile cu quatarezii pentru transferul lui Florinel Coman. Arabii au oferit maximum 4 milioane de euro, nedorind să achite clauza de 5 milioane de euro.

Reclamă

O să dea banii în rate. Au nevoie să dea 3,5 milioane de euro. Ei vor să dea 4 milioane şi dup-aia în funcţie de meciurile jucate. Ei riscă, că jucătorul la naţională nu a funcţionat. Ei vor o asigurare. Am ajuns la o concluzie: ei au făcut o propunere să dea 4 milioane de euro şi dup-aia în funcţie de meciuri.

Şi eu le-am zis `de ce să daţi 4, de ce să nu daţi 3.5 milioane de euro? Daţi 3.5 acum şi în septembrie încă 1.5 milioane de euro`. Dar eu dacă mă calific cu Florinel în echipă, nu mai daţi banii ăia, că eu iau 50 de milioane.

Deci las 1.5 milioane de euro doar ca să joace în preliminarii. Astea sunt propunerile şi vin ei cu un răspuns. Florinel va fi în preliminarii, până în play-off. Eu nu vreau să-l dau. El face 10 milioane de euro şi voi nu vreţi să daţi 5. Există varianta să dea 5″, a spus Becali după negocierile de la Palat.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:24

„E excelent pentru FCSB” Reacţia lui Ilie Dumitrescu după CFR Cluj – Rapid 1-1

8:21

Claudiu Petrila, discurs dur după CFR Cluj – Rapid 1-1: „Noi nu putem botul la astfel de chestii”

8:06

„Au experienţă pe zona asta” Remarca lui Mihai Rotaru despre Gigi Becali, Mihai Stoica şi FCSB

8:00

Va pleca Verstappen?

6:34

VideoBernadette Szocs – Constantina Psihogios 4-0! Victorie categorică în primul meci de la Cupa Mondială 2025

1:22

Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze”

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 5 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel” 6 Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor
Citește și