Roland Niczuly a avut un mesaj războinic înaintea meciului cu FC U Craiova. Portarul celor de la Sepsi spune că echipa trebuie să arate o altă faţă pentru a putea spera la locul 6.
Niczuly spune că echipa trebuie să “moară” pe teren pentru a prinde locul 6. Pentru a prinde ultimul loc din playoff, Sepsi are o singură variantă: victoria cu FC U Craiova.
Roland Niczuly, mesaj războinic înaintea meciului cu FC U Craiova
“Suntem dezamăgiţi de acest meci. Aşteptăm finala de joi, trebuie să demosntrăm că ne merităm locul în playoff. Cu acest joc nu ne merităm locul. Joi sper să arătăm o altă faţă şi trebuie să murim pe teren cu toţii.
Nu am o explicaţie anume, cred că acestea sunt meciurile frumoase, cu stadion extraordinar extraordinar. Şi dacă scoteam un punct aici, eram obligaţi să câştigăm cu FC U Craiova. Pentru că şi la egal, ei erau avantajaţi“, a spus Roland Niczuly după FCSB – Sepsi 1-0.
“Aşteptăm finala de joi. Eu ca străin nu m-am simţit urăt în România, m-am simţit foarte bine. s-a judecat aşa cum s-a judecat.
La alte meciuri a căzut nocturna şi se dădea 3-0. Am văzut multă presiune, s-a vorbit foarte mult despre noi. Acum suntem într-o situaţie de un singur punct şi asta este. Noi suntem o echipă bună. Jucăm acasă, în faţa suporterilor noştri şi e un meci normal. Cel mai bun să intre în playoff“, a şi spus Aganovic.
Formația lui Nicolo Napoli a ratat șansa de a se califica încă din această seară. După ce Sepsi a fost învinsă de FCSB, FC U Craiova 1948 avea nevoie de o victorie în fața sibienilor. Meciul a fost decis însă de autogolul lui Henriques, toate cele 3 puncte mergând la formația gazdă.
FCSB – Sepsi 1-0. Octavian Popescu a marcat golul victoriei pentru roș-albaștri
FCSB – Sepsi 1-0. Octavian Popescu a marcat golul victoriei pentru roș-albaștri, în minutul 21. „Perla” vicecampioanei a profitat de o greșeală uriașă comisă în defensiva covăsnenilor și a dat lovitura pe Arena Națională, în ultima etapă a sezonului regular.

Grație succesului obținut în fața lui Sepsi, echipa patronată de Gigi Becali va începe play-off-ul de pe locul 3.
- Roland Niczuly a avut un mesaj războinic înaintea meciului cu FC U Craiova
- Portarul celor de la Sepsi spune că echipa trebuie să arate o altă faţă
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Petrolul – Dinamo 0-0. “Câinii”, fără eşec de cinci etape
- Marius Măldărășanu, descumpănit după eșecul cu Slobozia: „Același scenariu îl văd de când sunt aici”
- CFR Cluj a anunțat un nou transfer, la două zile după remiza cu Metaloglobus
- “Impardonabil” Dumitru Dragomir l-a criticat pe Gigi Becali şi îl consideră principalul vinovat: “De pe altă planetă”
- Valeriu Iftime i-a pus gând rău FCSB-ului: „Viața mea e să schimb antrenorul”