Scene şocante la Buzău! Jucătorii Rapidului, înjuraţi şi scuipaţi de propriii fani: „Afară din Giuleşti!”

Publicat: 11.08.2024, 0:28.

Scene şocante la Buzău! Jucătorii Rapidului, înjuraţi şi scuipaţi de propriii fani: Afară din Giuleşti!

Scene şocante la Buzău! Jucătorii Rapidului, înjuraţi şi scuipaţi de propriii fani: "Afară din Giuleşti!"

Captură Digisport

Scene şocante la Buzău.Jucătorii Rapidului au fost înjuraţi şi scuipaţi de propriii fani la finalul partidei. Rapid este singura echipă din Liga 1 care nu a reuşit să câştige în acest sezon al Ligii 1.

Fanii Rapidului au înnebunit după ce echipa lor favorită a rămas fără victorie în primele 5 etape. Finalul partidei a fost unul tensionat.

Conform gsp.ro, fanii Rapidului i-ar fi scuipat şi înjurat pe jucători n momentul în care aceştia au mers să îi salute. „Demisia! Demisia” şi „Afară din Giuleşti!” au fost mesajele dure ale anilor.

Claudiu Petrila, dărâmat după ce Rapid a rămas singura echipă fără victorie

Claudiu Petrila a fost dărâmat după ce Rapid a rămas singura echipă fără victorie în Liga 1. Rapid nu a reuşit să câştige nici în deplasarea de la Buzău, deşi a condus din nou. Claudiu Petrila a spus că nici el nu înţelege ce se întâmplă la Rapid, deşi totul decurge normal la antrenamente.

Din nou o seară neagră. Am început bine, am marcat repede. A doua parte am început slab. A venit şi acel penalty şi i-a ajutat să marcheze. Azi am legat puţin jocul, am pasat, ne-am creat ocazii. Fizic suntem bine, ne pregătim bine, dar la meciuri nu reuşim. E dureros, dar trebuie să facem ceva şi să ne revenim. Nici noi nu prea înţelegem, vrem să câştigăm, dăm totul, dar nu reuşim să câştigăm. Se reflectă asupra tuturor, toţi trebuie să tragem căruţa în aceeaşi direcţie. Suntem bine în vestiar„, a spus Claudiu Petrila la digisport.ro.

Gloria Buzău – Rapid 1-1. Neil Lennon, fără victorie pe banca rapidiştilor. Criză uriaşă în Giuleşti. Budescu, gol din penalty

La Buzău, Burmaz a trimis puţin pe lângă poartă încă din minutul 7, pentru ca oaspeţii să deschidă scorul după alte trei minute, atunci când Petrila a trimis în careu şi Papeau a marcat din şase metri. În minutele 12 şi 13 ambele echipe au cerut, pe rând penalti. Petrila a căzut în careul gazdelor la un duel cu Ferraresso, iar Ricardo Matos a căzut în careul rapidist, în urma unui contact cu Alex Paşcanu. Arbitrul Horaţiu Feşnic nu a acordat nimic, iar Matos a fost aproape de egalare în minutul 38, când lovitura  lui de cap nu a prins cadrul porţii.

După pauză, Işfan a şutat periculos la poarta elveţianului debutant în Superligă, Siegrist, în minutul 54, iar în minutul 75Borza a comis un henţ în careu şi, după verificarea VAR, s-a dictat penalty pentru buzoieni. A executat Budescu şi a egalat, în minutul 76. Rapidiştii au trecut pe lângă gol în minutul 86, când Canadjija a scos de pe linia porţii, şi meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

9:41

Americanii au făcut spectacol în ștafetele de 4×400 de metri de la Jocurile Olimpice 2024! Nou record olimpic la masculin

9:23

Cum a reacţionat Dan Şucu, după ce Rapid a rămas fără victorie în Liga 1! Gestul făcut după egalul cu Gloria Buzău

9:13

România și SUA au bătut palma, dar CIO și FIG nici nu au vrut să audă! Scenariul refuzat de cele două foruri

9:05

“Românii, niște plângăcioși!” Americanii au luat “foc”, după ce Ana Maria Bărbosu a câştigat medalia de bronz

9:00

LIVE TEXTTeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 16 | Joan Melly şi Delvine Meringor vor lua startul la maraton

8:46

SUA, o nouă medalie de aur la Jocurile Olimpice la baschet masculin! Stephen Curry a făcut spectacol în finala de la Paris

1 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 2 FotoNadia Comăneci le-a cerut explicaţii arbitrelor după ce România a ratat dramatic bronzul la sol: „Am fost la arbitra şefă”s 3 FotoArmand Duplantis şi-a doborât recordul mondial în proba de săritură cu prăjina! Este al nouălea record mondial pentru suedez!s 4 FotoSchimbare radicală anunţată de Ion Ţiriac, la cinci zile după ce miliardarul i-a promis un cadou uriaş lui David Popovicis 5 FotoJordan Chiles s-a aşezat în genunchi la festivitatea de premiere, după ce i-a „suflat” bronzul româncei Ana Maria Bărbosus 6 FotoSuma pe care o va primi lunar, pentru tot restul vieţii, Novak Djokovic de la statul sârb, după ce a devenit campion olimpic!s