Închide meniul

Sorin Cârţu a dezvăluit planurile lui Mirel Rădoi! Cine îi va lua locul lui Andrei Ivan: “A şi marcat”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 22 iulie 2025, 9:43

Comentarii
Sorin Cârţu a dezvăluit planurile lui Mirel Rădoi! Cine îi va lua locul lui Andrei Ivan: A şi marcat

Profimedia

Sorin Cârţu a venit cu dezvăluiri din interior după ce Mirel Rădoi l-a dat afară pe Andrei Ivan după doar două meciuri. Oltenii sunt în căutarea unui nou atacant, dar preşedintele de onoare al acestora vine cu o soluţie din interior.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi ar putea să mizeze pe mult pe tânărul David Barbu. Preşedintele de onoare, Sorin Cârţu are mare încredere în acest jucător.

Sorin Cârţu îl laudă la scenă deschisă pe David Barbu

Sorin Cârţu e de acord cu Mirel Rădoi care a renunţat la Andrei Ivan. Spune că are mare încredere în David barbu. Mai mult, oltenii l-au transferat pe atacantul Assad Al-Hamlawi. Sorin Cârțu, președintele de onoare al oltenilor, a transmis că în acest moment Craiova are o soluție și nu va mai fi transferat un alt vârf. Este vorba de David Barbu, vârf care a impresionat la EURO U19.

“Noi nu ne-am gândit să mai aducem un atacant. La momentul actual, eu zic că avem o soluție tânără și sperăm ca Mirel să-l folosească mai mult, mă refer la Barbu. E un jucător cu calitate, 1,90 (n.r. înălțime), e bătăios și sunt premise așa.

Ca jucător tânăr ai foamea aia. Când am jucat cu Dinamo anul trecut a și marcat, așa-mi aduc aminte”, a declarat Sorin Cârțu, conform digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

David Barbu a bifat 16 partide în sezonul trecut din Liga 1. Tânărul jucător a marcat un gol, în play-off, contra celor de la Dinamo. În acest moment,  David Barbu este cotat la 250.000 de euro, potrivit Transfermarkt.com. De asemenea, Universitatea Craiova mai are un atacant central, pe Jovan Markovic, însă viitorul acestuia este incert.

Mihai Rotaru, dezvăluiri despre noile plecări de la Universitatea Craiova

Mihai Rotaru spune că echipa sa vine doar pe sume mari de bani. Totuşi, unii dintre jucători ar putea primi o şansă în străinătate. Asta după ce oltenii au renunţat deja la Andrei Ivan, jucător care nu a mai fost dorit de către antrenorul Mirel Rădoi. „(n.r. Bancu și Markovic ar fi jucătorii în cărți pentru China) Nu discutăm acum despre transferuri în China. În principiu, dacă nu vin oferte mari, conform așteptărilor noastre, pentru oricare dintre jucători, noi luăm în calcul abia în iarnă să mai vindem ceva.

Sau, și mai bine zis, vara următoare. Dar asta nu înseamnă că dacă va fi o ofertă foarte bună pentru unul dintre jucători, nu o vom discuta”, a declarat patronul Mihai Rotaru, conform fanatik.ro.

Reclamă

Şeful oltenilor a vorbit şi despre situaţia lui Nicuşor Bancu, cel mai vechi jucător din lotul lui Mirel Rădoi. „Bancu este transferabil, în sensul în care are 13 ani la Universitatea Craiova, și-a rupt de două ori picioarele, la propriu, pentru Universitatea Craiova, are o vârstă și ne interesează ca semn de mulțumire. Dar doar ca semn de mulțumire, pentru jucătorii care au făcut ceva pentru Universitatea Craiova să nu avem pretenții absurde vis-a-vis de un eventual transfer.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:35
“E echipa lui Rădoi”. Daniel Pancu s-a convins după ce CFR Cluj a remizat cu Universitatea Craiova. Detaliul evidenţiat
10:30
LeBron James, decisiv pentru LA Lakers la aproape 41 de ani. Meci de vis pentru starul NBA
10:11
Ce jucător a remarcat Mihai Stoica după ce Universitatea Craiova a remizat cu CFR Cluj. Mesajul scurt transmis
9:59
“N-ai voie să te comporţi aşa”. Louis Munteanu, făcut praf după gestul fără precedent din meciul cu Universitatea Craiova
9:40
Doliu în fotbalul românesc. A murit Ioan Sdrobiş, antrenorul care l-a descoperit pe Cristi Chivu
9:29
“E incredibil”. Reacţia lui Ionuţ Radu după ce a fost “eroul” Celtei Vigo în victoria cu Real Madrid
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 3 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 4 România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9 5 Pariul lui Mihai Stoica la FCSB: „E cel mai bun” 6 BREAKING NEWSLando Norris, noul campion mondial din Formula 1, după MP din Abu Dhabi. L-a învins pe Max Verstappen după un sezon fabulos
Citește și