Închide meniul

Universitatea Craiova – Hermannstadt 2-0. Eugen Neagoe, victorie la primul meci pe banca oltenilor!

Viviana Moraru Publicat: 28 ianuarie 2023, 21:52

Comentarii
Universitatea Craiova – Hermannstadt 2-0. Eugen Neagoe, victorie la primul meci pe banca oltenilor!

Andrei Ivan / Facebook Universitatea Craiova

Universitatea Craiova a învins-o pe FC Hermannstadt, 2-0, la primul meci cu antrenorul Eugen Neagoe pe bancă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ambele goluri ale oltenilor au fost marcate de Andrei Ivan.

Universitatea Craiova – Hermannstadt

Min. 90+4. Final de meci!

Min. 69. Gol Universitatea Craiova! Andrei Ivan majorează avantajul gazdelor, după ce a trimis mingea, cu capul, în poartă, în urma unei faze fixe.

Min. 48: Gol Universitatea Craiova! Andrei Ivan deschide scorul după un șut din afara careului „mare”, care a trimis mingea direct în vinclu.

Reclamă
Reclamă

Min. 1: A început meciul!

Update 19.50: Legenda fotbalului mondial, Rivaldo, a venit la stadion pentru a-l urmări pe fiul său. Rivaldinho este titular!

Reclamă

Echipele de start:

Universitatea Craiova: Arlauskis – Martic, V. Găman, Raul Silva, Vătăjelu – Căpățînă, Screciu – Ișfan, Nistor, A. Ivan – Rivaldinho
Rezerve: I. Popescu – Zajkov, Hanca, Mateiu, Danciu, Roguljic, Cîmpanu, Koljic, Markovic
Antrenor: Eugen Neagoe

Hermannstadt: Letica – C. Ene, Bejan, Issah – Butean, P. Petrescu, Mino Sota, Opruț – Balaure, D. Paraschiv, Oroian
Rezerve: Muțiu – V. Popa, Etienne, Biceanu, C. Popescu, Bărbuț, D. Iancu, Babic, Buhăcianu
Antrenor: Marius Măldărășanu

Universitatea Craiova a debutat cu stângul în 2023. Oltenii au fost învinși în deplasarea de la Botoșani, scor 0-1. La partida respectivă, Eugen Neagoe nu a putut sta pe bancă și a urmărit meciul din tribune.

După partida din prima etapă din 2023, Mihai Rotaru a declarat că antrenor principal al echipei este Corneliu Papură, iar Eugen Neagoe era fără funcție.

Între timp, fanatik.ro a anunțat că Eugen Neagoe va putea sta pe banca oltenilor, la partida de pe „Ion Oblemenco”.

De cealaltă parte, Hermannstadt a cedat la limită pe teren propriu cu FCSB, în prima rundă din 2023.

În meciul tur, Hermannstadt s-a impus pe teren propriu cu scorul de 1-0. Ulterior, cele două formații s-au mai duelat și în grupele Cupei României, partidă câștigată de olteni cu scorul de 2-0.

Rivaldo, suporter de lux la Universitatea Craiova – Hermannstadt

Rivaldo va fi suporter de lux la Universitatea Craiova – Hermannstadt! Legenda Braziliei îl va susţine pe fiul său, Rivaldinho, chiar de pe „Ion Oblemenco”.

Universitatea Craiova a anunţat chiar pe contul oficial faptul că marele Rivaldo va fi prezent în Bănie pentru următorul meci al oltenilor.

„Oaspete de seamă în casa Științei la meciul cu Hermannstadt: campionul mondial Rivaldo vine mâine în Cetatea Băniei să fie alături de Știința și de fiul său, “leul” Rivaldinho”, se arată în mesajul transmi pe pagina oficială a celor de la Universitatea Craiova.

Rivaldo nu va fi pentru prima dată la un meci al fiului său în România. Campionul mondial cu naţionala Selecao venea în ţara noastră încă de pe vremea când Rivaldinho evolua pentru Dinamo, în perioada febrarie 2017-ianuarie 2018.

Partida dintre Universitatea Craiova şi Hermannstadt se va desfăşura sâmbătă de la ora 20:00, în format live text, pe AS.ro. Rivaldinho a fost rezervă în primul meci din 2023, de la Botoşani, fiind introdus în teren la pauză, în locul lui Jovan Markovic.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59
VIDEOSporting – Casa Pia 3-0. Geny Catamo, “dublă”! Campioana en-titre s-a apropiat de liderul FC Porto
23:50
Marius Marin a jucat 68 de minute în Pisa – Atalanta 1-1. Nota primită de jucătorul naţionalei
23:41
Anunţul lui Mario Tudose despre viitorul lui, după ce a învins-o pe FCSB, echipa interesată de el!
23:34
Claudiu Micovschi a învins-o pe FCSB și a trimis „săgeți” către Rapid: „În sfârșit pot să fac asta”
23:32
Dani Coman i-a dat replica lui Gigi Becali, după FC Argeș – FCSB 1-0: „Nu suntem o echipă mică”
23:17
Cele două mutări anunțate de Gigi Becali la FCSB, după înfrângerea cu FC Argeș: „Vor veni amândoi”
1 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 2 Gigi Becali, prima reacție după ce a aflat că Rapid îl transferă pe Olimpiu Moruțan: „Și eu l-am vrut” 3 Gigi Becali și-a distrus jucătorii, după FC Argeș – FCSB 1-0. Ce le-a reproșat patronul campioanei 4 BREAKING NEWSRapid a dat lovitura iernii în Liga 1! Olimpiu Moruțan ajunge sub comanda lui Costel Gâlcă 5 Suma uriaşă donată de Gigi Becali călugărilor de pe Muntele Athos: “Va fi sfânt! Rămâne în istorie” 6 Ilie Dumitrescu, dialog aprins cu Gică Popescu după ce a semnat cu FRF: “Nu mai sugrumați cluburile cu asta”
Citește și