Verdictul în cazul lui Dinamo s-a dat după un singur minut. Dosarul care priveşte planul de reorganizare al echipei din Ştefan cel Mare a fost astăzi pe masa Tribunalului Bucureşti.
Din nefericire pentru dinamovişti, judecătoarea a dat verdictul după un singur minut. Cazul a fost amânat până pe 13 iulie 2023.
Verdictul în cazul lui Dinamo s-a dat după un singur minut. O nouă amânare în dosarul de reorganizare
Potrivit gsp.ro, dinamoviştii sperau ca astăzi să fie ultimul termen în ceea ce priveşte planul de organizare al clubului. Mai mulţi oameni s-au strâns la Tribunalul Bucureşti, dar fără succes. Motivul invocat a fost că speţa nu înregistrează soluţionări urgente.
Acţionarul Andrei Nicolescu speră ca pe 13 iulie să fie ultimul termen în ceea ce priveşte planul de reorganizare al clubului:
„Avem încredere că pe 13 iulie va fi ultimul termen. Speăm că va fi integrată la cauze urgente, având în vedere dispozițiile imperative ale legii. Ce stabilește judecătorul trebuie să se pronunțe în termen de 15 zile de la depunerea cererii de catre administratorul judiciar privind modificarea planului.
Înțelegem lupta sindicală, dar nu tebuie să afecteze principiile ce guvernează aplicarea justitiei, respectiv celeritatea în acest caz”, a declarat Andrei Niculescu pentru gsp.ro.
Chiar dacă astăzi s-a stabilit o nouă amânare până pe 13 iulie, dinamoviştii au emoţii. Pe 1 iulie, magistraţii vor intra în vacanţă, ceea ce înseamnă că există şi posibilitatea unei amânări până în toamnă.
Ovidiu Burcă vrea să aducă jucători. Dinamo are de şapte luni interdicţie la transferuri
Ovidiu Burcă dorește să întărească echipa, înainte de start-ul noului sezon al Ligii 1. Totuși, situația clubului din Ștefan cel Mare este una delicată. Dinamo, care se află în insolvență, a primit în luna noiembrie a anului trecut o interdicție la transferuri, din partea FIFA.