Închide meniul

Daniel Opriţa, noi atacuri la Florin Talpan: “Să nu mai pronunţe numele meu. Să mă dea afară, nu mi-e teamă!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 16 mai 2023, 10:44

Comentarii
Daniel Opriţa, noi atacuri la Florin Talpan: Să nu mai pronunţe numele meu. Să mă dea afară, nu mi-e teamă!

Profimedia

Daniel Opriţa a lansat noi atacuri la Florin Talpan, la conferinţa de presă susţinută după Dinamo – CSA Steaua 3-0. Opriţa e supărat că nu s-a obţinut dreptul de promovare al echipei nici în acest sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Opriţa i-a transmis lui Talpan să nu îi mai pronunţe numele. Juristul CSA Steaua i-a cerut demisia antrenorului, iar până la un scandal între cei doi nu a fost decât un pas.

Daniel Opriţa, noi atacuri la Florin Talpan

După 0-3, ce notă? Nu e notă de trecere. E dezamăgitor. Un joc slab, o victorie merită pentru Dinamo. Şi diferenţa de scor e meritată. Şi-au creat ocazii. Printr-un noroc puteam să egalăm. Şi în celelalte partie pe care le-am jucat cu ei am avut noroc. Se văd jucătorii cu personalitate, cu alt nivel. Astăzi au fost primii la minge şi-au dorit mai mult.

Nu a zis domnul Talpan că rezolvă problema? Aştept să o rezolve dacă terminăm pe locul 2. Aşa m-a ameninţat că plec dacă pierd cu Dinamo. Nu plec că vrea Talpan, plec că vreau eu. Nu a spus că trebuie să plecăm cu toţii şi să ne dăm demisia? Nu ştiu în ce calitate. E preşedintele clubului? M-am văzut de două ori cu el. Nu înţeleg de ce îmi cere lucrul acesta. Şi eu pot să cer, am dus echipa la baraj. Dacă termin pe locul 2, eu ce fac? Tot în Liga 2 rămân. Dacă ajunge preşedinte, să mă dea afară. Nu e nicio problemă. Foarte mare teamă (n.r. – ironic). Nu mi-e teamă. Se supără domnul Talpan că nu sunt pe locul 1, că locul 2 nu promovează. Talpan ceartă pe toată lumea. Şi pe miniştri, şi pe antrenori. Pe toţi ne ceartă.

Vreau să îşi vadă de treaba lui, să nu mai pronunţe numele meu, să nu mai vorbească de mine.  O să mă duc la birou să stăm faţă în faţă şi să văd ce are el cu mine. Nu prea ajung la club, rar mă duc acolo ca să mă cert cu cineva”, a spus Daniel Opriţa după Dinamo – CSA Steaua 3-0.

Reclamă
Reclamă

Daniel Opriţa, criză de nervi după Dinamo – CSA Steaua 3-0

Daniel Opriţa a făcut o criză de nervi după meciul Dinamo – CSA Steaua, scor 3-0, din penultima etapă a play-off-ului din Liga 2. Juristul „militarilor” i-ar fi cerut antrenorului de la CSA să îşi dea demisia, iar replica acestuia a fost pe măsură.

Opriţa a avut un mesaj categoric pentru Florin Talpan şi i-a transmis că el este cel care ar trebui să plece de la clubul CSA Steaua.

19:45
LIVE SCOREEstonia – Moldova 1-0, în preliminariile World Cup 2026. Portugalia – Ungaria, cap de afiș. Toate meciurile zilei
19:45
LIVE TEXTRomânia U21 – Cipru U21 1-0, în preliminariile CE 2027. Tricolorii caută al doilea succes din grupe
19:37
Veste proastă pentru Zeljko Kopic! Alexandru Musi, scos pe targă după 28 de minute în meciul cu Cipru U21
19:33
EXCLUSIVCristi Chivu l-a convins deja pe marele Cafu: “Sper ca într-o zi să fie antrenorul României”
19:04
Cât costă un bilet la meciul FCSB – Bologna. Preţurile stabilite de Gigi Becali pentru meciul din Europa League
18:59
Roller-coaster-ul Formulei 1! Analiza lui Adrian Georgescu, înaintea Marelui Premiu al Statelor Unite
1 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 2 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 3 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 4 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 5 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 6 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus”
Citește și