„A fost o seară mare!” Kylian Mbappe, în extaz după ce a marcat primul gol pentru Real Madrid în Champions League

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 18.09.2024, 8:29

Kylian Mbappe a fost în extaz după ce a marcat primul gol pentru Real Madrid în Champions League. Mbappe a deschis scorul în partida cu Stuttgart, câştigată de campioana Europei cu scorul de 3-1.

Mbappe a făcut şi o promisiune uriaşă fanilor. Acesta a spus că poate marca multe goluri. Mbappe a marcat 5 goluri pentru Real Madrid în toate competiţiile.

„A fost o seară mare, am intrat cu gândul să câştigăm. A fost un meci dur, dar aceasta este Champions League, este mereu dificil. Am câştigat acasă primul meci. Ştim că UEFA Champions League s-a schimbat şi avem nevoie de victorii rapide pentru a ne califica. Meciul a fost dificil pentru că ei au jucat bine. În a doua repriză am pus presiune, ne-am făcut jocul şi am marcat rapid primul gol. Apoi meciul a fost unul pe contre, ei au început să atace. Pot marca mai multe goluri. Știu că o voi face. Sunt fericit aici”, a spus Kylian Mbappe după Real Madrid – Stuttgart 3-1.

Kylian Mbappe, primul gol în Champions League pentru Real Madrid! A ajuns la cifre fabuloase: „E doar începutul!”

Kylian Mbappe a marcat primul său gol în Champions League, în tricoul lui Real Madrid. Starul francez a deschis scorul pentru „galactici” în duelul cu Stuttgart. Kylian Mbappe a ajuns la nu mai puţin de patru goluri marcate la Real Madrid, în trei meciuri. Starul francez a semnat cu echipa de pe Santiago Bernabeu în vară, după despărţirea de PSG.

Real Madrid a primit vizita celor de la Stuttgart, în primul meci din faza grupei de Champions League. Prima repriză a fost un echilibrată, germanii având o ocazie uriaşă. În minutul 29, şutul puternic al lui Deniz Undav a fost deviat în bară de fundaşii madrilenilor.

Ulterior, în minutul 36, arbitrul Halil Umut Meler a dictat penalty, după un duel între Jude Bellingham şi Maximilian Mittelstadt. După consultarea VAR-ului, centralul a revenit asupra deciziei sale şi nu a mai dictat penalty.

Ulterior, după doar 21 de secunde scurse din repriza a doua, Kylian Mbappe a ieşit la rampă. Starul francez a punctat cu o reluare din faţa porţii, din pasa lui Rodrygo.

Starul francez a ajuns astfel la cinci goluri marcate pentru Real Madrid, în şapte meciuri jucate, în toate competiţiile. La doar două minute distanţă după ce a marcat, Mbappe a avut o ocazie uriaşă. Şutul său periculos din interiorul careului a fost respins in extremis de portarul lui Stuttgart.

Fanii lui Real Madrid au reacţionat imediat pe contul oficial de Twitter al echipei, după golul marcat de Kylian Mbappe: „E incredibil”, „Alt motiv pentru care e cel mai bun”, „Şi e doar începutul”, au fost doar câteva dintre reacţiile suporterilor madrilenilor.

• Volos - PAOK, meci din etapa a 5-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, sâmbătă, de la ora 17:00
  • Marele Premiu de la Singapore e în AntenaPLAY, în perioada 20-22 septembrie
  • Cine va câştiga Liga Campionilor?

13:48

„Este haos!” Dinu Gheorghe a pulverizat proiectul lui Dan Şucu la Rapid: „Ce să facă şi Marius Şumudică?!”

13:16

Stefano Pioli e noul antrenor al lui Cristiano Ronaldo, la Al-Nassr. Vine să ia Liga Campionilor Asiei, în AntenaPLAY

13:04

Drama prin care trece vărul lui Toto Schillaci. A ajuns om al străzii după ce şi-a pierdut toţi banii

13:00

LIVE VIDEOUlsan – Kawasaki se joacă ACUM în AntenaPLAY, în Liga Campionilor Asiei. Shanghai Port – Johor (15:00)

12:30

Federaţia Română de Handbal a anunţat lotul României pentru cele două amicale cu Ungaria

11:58

A murit Salvatore „Toto” Schillaci! Eroul Italiei de la Mondialul din 1990 avea 59 de ani

1 VIDEOCharles Leclerc, pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (13:45)s 2 FotoNadia Comăneci, anunţ uriaş despre cazul finalei de la sol de la Jocurile Olimpice! Ce s-ar putea întâmpla cu Voinea şi Bărbosus 3 FotoCum a apărut iubita lui David Popovici la Palatul Cotroceni, la ceremonia în care iubitul ei a fost decorat de Klaus Iohannis!s 4 FotoCiprian Tătăruşanu şi-a anunţat retragerea! Mesaj emoţionant transmis de fostul portar al naţionalei: „Am dat totul din prima zi”s 5 FotoSportivii olimpici şi paralimpici români, decoraţi de Klaus Iohannis! Ce distincţii au primit David Popovici şi Mihaela Cambeis 6 VIDEOEstrela – Boavista 2-2 a fost în AntenaPLAY. Nani a marcat în ultimul meci al etapei a 5-a din Liga Portugals

4 zodii primesc mesaj din partea Universului pe 18 septembrie 2024. Vezi dacă te numeri printre ele

Zodii cu un noroc fabulos pe 18 septembrie 2024. Nativii care pot primi mai mult decât au nevoie