Andrei Burcă are un mare regret după FC Pyunik – CFR Cluj 0-0: ”Am ratat prea mult!” Fundașul e deja cu gândul la retur: ”Își vor da viața!”

Dragoș Vasile Publicat: 5 iulie 2022, 22:51

Comentarii
Andrei Burcă are un mare regret după FC Pyunik – CFR Cluj 0-0: ”Am ratat prea mult!” Fundașul e deja cu gândul la retur: ”Își vor da viața!”

Andrei Burcă, în timpul unui meci pentru CFR Cluj / SportPictures / Flaviu Buboi/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Andrei Burcă are un mare regret după FC Pyunik – CFR Cluj 0-0. Fundașul campioanei României este dezamăgit de faptul că echipa sa nu a putut să marcheze împotriva campioanei Armeniei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

12 şuturi spre poarta lui Pyunik au avut campionii României, 5 execuţii fiind cadrate. Gabriel Debeljuh a trimis şi mingea în bară, spectaculos, din „foarfecă”. Returul este programat pe 13 iulie, în Gruia.

Andrei Burcă are un mare regret după FC Pyunik – CFR Cluj 0-0

”Așa se întâmplă uneori. Joci bine, dar nu reușești să marchezi. Se vede că nu avem ritm, chiar dacă am avut meciurile amicale. Am făcut un meci bun, deci este un rezultat îmbucurător pentru retur.

Am ratat prea mult. Sunt bucuros pentru că nu am primit gol. 0-0 este un rezultat bun. Ei se vor apăra, își vor da viața. La meciul retur, trebuie să dăm gol la primul gol!”, a declarat Andrei Burcă pentru Facebook-ul celor de la CFR Cluj.

Cristi Balaj, explicații după remiza campioanei României de la Erevan

Cristi Balaj a venit cu explicații după FC Pyunik – CFR Cluj 0-0. Campioana României s-a încurcat la Erevan, iar președintele ardelenilor s-a plâns de arbitraj. Acesta este de părere că echipa sa trebuia să primească o lovitură de la 11 metri!

Reclamă
Reclamă

”Important este că nu am primit gol. A fost o echipă incomodă. Au fost câteva atacuri. Am avut ocazii mai mari. Am fost prezenți în fața porții. Neinspirație, ghinion, neșansă. Sunt mai buni băieții decât echipa gazdă!

Meciul retur va fi dierit față de ce a fost astăzi. Denis Kolinger mi-a plăcut. Jefte Betancor a avut și el o ocazie. Am avut și o lovitură de pedeapsă când Debeljuh a fost lovit de adversar. N-am avut reluări. Apărătorul a venit din spate și l-a lovit în cap.

Un antrenor duce echipa în fața porții. Au fost ocazii. Avem două echipe bune pentru Supercupă!”, a declarat Cristi Balaj, potrivit digisport.ro.

Reclamă

Marius Şumudică, reacţie furibundă: „Armenilor le trebuia paşaport ca să treacă de centrul terenului”

Fostul antrenor al lui CFR Cluj nu înţelege tactica aleasă de Dan Petrescu şi i-a desfiinţat pe adversarii campionilor României.

Cei de la Erevan au o valoare a lotului de 6 milioane, când cea a lui CFR e de 30 de milioane. Nu este normal, este un coleg de-al meu, e omul care a venit după mine la CFR şi nu e normal să fac comparaţii, dar nu trebuie să ne ascundem. Această echipă cu care a jucat astăzi CFR se bate la retrogradare la noi în campionat, fără probleme. Săracii au laba piciorului umflată de cât au degajat.

Armenilor le trebuia paşaport ca să treacă de centrul terenului. Diferenţă mare de valoare, imensă! Cei care sunt implicaţi să răspundă. Eu nu am pomenit un meci de Champions League în care să nu vezi 5-6 pase legate. Fără prospeţime… poate greşesc eu. Nu sunt deloc răutăcios! Probabil încă nu au intrat în ritm, depinde cum a pregătit echipa (n.r. Dan Petrescu). Ceea ce am văzut astăzi… fundaşul central l-a făcut Pele. Astăzi CFR Cluj trebuia să câştige fără drept de apel! Fără să fiu subiectiv.

Eu niciodată nu am ieşit înainte de joc să fiu atât de precaut. Eu am alta mentalitate, încerc să desfiinţez adversarul. El este opusul, îi ridică în slăvi. Ne-o fi bătut pe noi Armenia, dar ei nu au avut nicio ocazie. Probabil aşa a pregătit meciul. În momentul de faţă CFR Cluj arată rău!„, a declarat Marius Şumudică la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:28

Lovitură la WTA Berlin! Aryna Sabalenka, eliminată în semifinale. Performanță impresionantă reușita de adversara ei

18:07

Luptă în doi pentru transferul lui Denis Drăguș? Mihai Rotaru vrea să-i dea lovitura lui Gigi Becali

17:38

Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci

17:31

A jucat doar 15 meciuri la Rapid, dar Victor Angelescu nu ia în calcul rezilierea: „Nu cred că e ceva normal”

17:21

Daniel Oprița a făcut anunțul! O echipă din Liga a 2-a atacă promovarea cu un buget uriaș: „Șapte milioane de euro!”

17:15

Daniel Pancu a exclus-o direct din lupta la titlu: „Nu știu dacă vor mai putea fi la nivelul acela”

1 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 2 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 3 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale 4 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 5 Prima reacție a lui Anderson Ceara, după ce transferul său la FCSB a picat. Postarea brazilianului 6 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul
Citește și