Închide meniul

Gică Popescu, anunţ înainte de Farul – Sheriff: “Avem şanse de calificare!” Ce jucători sunt incerţi

Viviana Moraru Publicat: 11 iulie 2023, 8:39

Comentarii
Gică Popescu, anunţ înainte de Farul – Sheriff: Avem şanse de calificare! Ce jucători sunt incerţi

Gică Popescu, în cadrul unui eveniment / Hepta

Gică Popescu a făcut un anunţ clar înainte de Farul – Sheriff, partida din primul tur preliminar din Champions League. Preşedintele campioanei este convins că trupa lui Gică Hagi are mari şanse să obţină biletele pentru faza următoarea din preliminariile celei mai importante competiţii inter-cluburi din Europa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Farul va primi vizita celor de la Sheriff Tiraspol miercuri, în turu confruntării din preliminariile Champions League. Meciul se va desfăşura de la ora 20:30, şi va fi în format live text, pe AS.ro.

Gică Popescu, anunţ înainte de Farul – Sheriff

Gică Popescu a prefaţat confruntarea dintre Farul şi Sheriff şi s-a declarat convins de faptul că jucătorii lui Gică Hagi vor da totul pentru a obţine calificarea.

De asemenea, “Baciul” a declarat că are mare încredere că Farul poate avea un parcurs remarcabil în acest sezon european. Pe de altă parte, Gică Popescu a mărturisit că Ionuţ Larie, Tudor Băluţă şi Constantin Grameni sunt incerţi înaintea duelului din preliminariile Champions League.

“Cred că avem șanse de calificare și sunt convins că vom vedea o altă echipă față de meciul din Supercupă. Am avut probleme, dar trebuie să ne respectăm blazonul. Am avut jucători care nu au jucat și este riscant să îi bagi în asemenea meci. Indiferent cine va juca, sunt sigur că orice jucător va da totul pe teren.

Reclamă
Reclamă

(n.r. despre Larie, Băluță și Grameni) Nu sunt 100%, dar sunt pe drumul cel bun. Larie abia astăzi s-a antrenat cu echipa.

Avem speranțe foarte mari, poate chiar mai mari decât voi”, a declarat Gică Popescu, conform digisport.ro.

Gică Popescu, despre transferul lui Adrian Mazilu la Brighton

Gică Popescu a vorbit despre transferul lui Adrian Mazilu la Brighton. Preşedintele Farului a precizat că nu se hazardează să anunţe nimic.

Reclamă

„Deocamdată nu este nimic concret legat de transferul lui Mazilu. Voi ştiţi că un contract este perfectat atunci când este o înţelegere cu toate părţile implicate.

Nu am ajuns la nicio înţelegere nici cu Brighton, nici cu alt club. Dacă se va întâmpla, va fi foarte bine. Jucătorul îşi doreşte să facă acest pas.

Discuţii sunt şi au fost săptămâna trecută cu un alt club despre care nu s-a scris absolut deloc. Erau discuţii avansate.

Nu mă hazardez să fac niciun fel de anunţ. Nu pot confirma că negocierile sunt avansate cu Brighton. Am prea multă experienţă ca să mă hazardez să fac declaraţii despre un club sau altul.

Acum nu avem nicio ofertă de la Brighton pe masă, poate fi mâine, poate fi poimâine.

Mazilu este în lot pentru meciul cu Sheriff. Dacă Gică va dori să îl bage, îl va băga”, a declarat Gică Popescu pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:27
„Tatăl meu a lăsat o moștenire aici”. Ianis Hagi a explicat motivele pentru care a ales să semneze cu Alanyaspor
16:07
Fanii turci l-au cerut pe Ianis Hagi la Galatasaray, după transferul la Alanyaspor: „Aici trebuia să vii”
15:49
Prima reacţie a lui Gigi Becali după ce Ianis Hagi a semnat cu Alanyaspor: “E momentul să demonstreze acum şi la club”
15:29
Gigi Becali: “Nu am vorbit cu tatăl lui Dobre. Meme Stoica s-a opus transferului anul trecut”
15:05
Prima reacţie a lui Ianis Hagi după ce a semnat cu Alanyaspor şi a fost prezentat oficial!
14:45
Ianis Hagi, prezentat oficial la Alanyaspor! Gică Hagi, alături de fiul său când a semnat contractul. “Turcia e a doua mea casă”
1 Presa din Turcia a reacționat, după ce Ianis Hagi și-a găsit echipă: „Una dintre cele mai impresionante mutări” 2 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 3 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 4 “Telenovela” transferului lui Ianis Hagi se apropie de final. A ajuns în Turcia şi e gata să semneze 5 Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro 6 Ce transfer a ratat Ianis Hagi. Echipa din Top 5 campionate la care ar fi putut ajunge: “Se potrivea acolo”
Citește și