Momentele incredibile surprinse de camerele TV după golul 2 înscris de Real Madrid! Ce a putut spune Diaz în timp ce sărbătorea golul
Publicat: 5.03.2025, 8:15.
Diego Simeone vorbise înainte de derby-ul Real Madrid – Atletico Madrid 2-1 despre faptul că se aştepta ca Brahim Diaz nu va fi titular în duelul din turul optimilor Champions League de pe Santiago Bernabeu, considerând folosirea sa „o greşeală”.
Antrenorul oaspeţilor s-a înşelat însă, Diaz fiind chiar cel care a înscris golul victoriei echipei lui Carlo Ancelotti, după o fază superbă încheiată cu un şut la colţul lung. În timp ce sărbătorea reuşita, atacantul care a ales să reprezinte Marocul a avut un mesaj pentru „Cholo”.
Reacţia lui Brahim Diaz după golul marcat în Real Madrid – Atletico Madrid 2-1
„Hai, mai vorbește acum! Hai, vorbește! Ieri vorbeai mult, mai spune și acum ceva!”, a spus Brahim Diaz înspre Diego Simeone, care a ales însă să îl ignore pe jucătorul gazdelor, cel care a încasat şi cartonaşul galben pentru felul în care s-a bucurat la gol alături de fanii echipei blanco.
Acesta a fost al doilea gol din acest sezon de Liga Campionilor pentru Brahim Diaz, după cel din meciul cu Manchester City. El şi-a mai trecut în cont alte 4 reuşite şi în La Liga, având şi un total de 7 pase decisive în acest sezon.
Real Madrid – Atletico Madrid 2-1
Pe Santiago Bernabeu gazdele au deschis scorul repede, prin Rodrygo, după un start de meci entuziasmant. Oaspeţii au egalat prin Julian Alvarez, gol superb, la colţul lung, în minutul 32, pentru ca elevii lui Ancelotti să treacă din nou în avantaj, în minutul 55, după reuşita lui Brahim Diaz.
Până la final nu s-a mai marcat, iar Diego Simeone a părut mulţumit cu rezultatul de pe tabelă, 2-1 pentru Real.
În meciurile de marţi s-a înregistrat şi un fapt inedit. Kylian Mbappe a fost titular la Real Madrid în timp ce fratele său mai mic, Ethan Mbappe, a jucat în primul unsprezece al celor de la Lille.