Penalty ireal în Brugge – Aston Villa. Emiliano Martinez, în stare de şoc după ce a văzut gafa de amatori a lui Tyrone Mings

Publicat: 6.11.2024, 21:12.

Brugge a deschis scorul din acest penalty în partida cu Aston Villa

Emiliano Martinez, în stare de şoc după ce a văzut gafa colegului său

Faza penalty-ului din Club Brugge - Aston Villa / Captură Digi Sport

Au fost scene ireale la Brugge – Aston Villa, în momentul în care belgienii au primit penalty. Gafa lui Tyrone Mings este una monumentală pentru nivelul Ligii Campionilor.

Reclamă

Nimic nu anunţa gafa uriaşă făcută de fundaşul celor de la Aston Villa. În minutul 51 al partidei din Belgia, Emiliano Martinez a repus mingea în joc scurt, până la Tyrone Mings, care se afla la 2 metri distanţă de campionul mondial.

Reclamă

Penalty ireal în Brugge – Aston Villa, după gafa lui Tyrone Mings

Fundaşul celor de la Aston Villa a oprit mingea cu mâna pentru a o aşeza la marginea careului mic. Arbitrul Tobias Stieler a considerat că mingea era în joc din momentul în care a plecat din piciorul lui Emiliano Martinez şi a acordat penalty.

Portarul agentinian a fost în stare de şoc şi nu înţelgea cum de s-a putut produce o asemenea gafă. Vanaken a transformat penalty-ul, iar Brugge a deschis scorul. Aston Villa avea maximum de puncte în Liga Campionilor, după primele 3 etape. Trupa lui Unai Emery chiar a reuşit să câştige, etapa a 2-a, duelul de vis cu Bayern Munchen.

Emiliano Martinez a câştigat Trofeul Iaşin pentru cel mai bun portar

Argentinianul Emiliano Martinez (Aston Villa) a câştigat Trofeul Iaşin, pentru cel mai bun portar al sezonului, luni seară, la Gala Balonul de Aur de la Paris.

Premiul i-a fost înmânat de colegul său din naţionala Argentinei, Lautaro Martinez. Au mai fost nominalizaţi: portughezul Diogo Costa (FC Porto), italianul Gianluigi Donnarumma (PSG), elveţianul Gregor Kobel (Borussia Dortmund), ucraineanul Andrei Lunin (Real Madrid), francezul Mike Maignan (AC Milan), georgianul Giorgi Mamardashvili (Valencia), spaniolul Unai Simon (Athletic Bilbao), elveţianul Yann Sommer (Inter Milano) şi sud-africanul Ronwen Williams (Mamelodi Sundowns).

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    23:54 15 apr.

    PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

    23:36 15 apr.

    UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

    23:32 15 apr.

    Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

    23:10 15 apr.

    „Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

    22:43 15 apr.

    Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

    22:41 15 apr.

    Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

    1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas