Real Madrid a fost făcută praf după calificarea miraculoasă în finala Ligii Campionilor: „Nu are niciun drept să fie în această finală. Nu mai înţeleg nimic din fotbal”

De Dan Roșu
Publicat: 5.05.2022, 13:19

Real Madrid a fost făcută praf după calificarea miraculoasă în finala Ligii Campionilor

Bucuria jucătorilor lui Real Madrid după calificarea în finala UEFA Champions League

Profimedia Images

Real Madrid a fost făcută praf de Peter Schmeichel după calificarea miraculoasă în finala UEFA Champions League. „Galacticii” au revenit în meciul cu Manchester City, după ce au fost conduşi cu 1-0, până în minutul 90.

Echipa lui Pep Guardiola a controlat jocul şi a condus cu 1-0, după golul lui Mahrez. Rodrygo a reuşit o dublă în minutele 90 şi 90+1 şi meciul a intrat în prelungiri. Karim Benzema a marcat golul calificării în prelungiri, după un penalty scos tot de el.

Real Madrid a fost făcută praf de Peter Schmeichel: Real Madrid nu are niciun drept să fie în această finală

„Prima lor ocazie de gol a venit în minutul 90, al doilea gol a venit la a doua ocazie, iar al treilea gol a venit după al treilea şut pe spaţiul porţii. Real Madrid nu are niciun drept să fie în această finală.

A fost echipa mai slabă de departe, în aceste două meciuri. Manchester City s-a aflat în total control, dar e unul din acele momente de care am vorbit. Am vorbit despre cum suporterii pot fi al 12-lea jucător. Când a început repriza secundă, acea ocazie după numai câteva secunde, parca a luat totul foc.

Nu înţeleg cum s-a întâmplat asta? Nu au jucat bine. Să ai o predicţie în această ediţie de Champions League a fost foarte greu. Am spus că Bayern va câştiga şi a ieşit în sferturi. Nu am crezut că Real va ajunge în finală. Doar meciul cu Chelsea a fost bun. Nu mai înţeleg nimic din fotbal”, a spus Schmeichel, citat de CBS Sports.

Rodrygo și Vinicius au oferit imaginea serii, după Real Madrid – Manchester City 3-1

Rodrygo și Vinicius au oferit imaginea serii, după ce Real Madrid s-a calificat dramatic în finala UEFA Champions League. Primul a reușit o dublă în prelungirile partidei cu Manchester City.

După fluierul de final al italianului Daniele Orsato, Rodrygo s-a pus în genunchi la mijlocul terenului, iar în fața lui a apărut Vinicius Jr, care s-a pus și el în genunchi și cei doi s-au îmbrățișat zeci de secunde.

Lângă ei au apărut apoi și Marcelo și alți colegi care au pus umărul la încă o calificare ce părea de mult pierdută de echipa cu mulțe vieți a lui Carlo Ancelotti.

Liverpool – Real Madrid este finala UEFA Champions League

Liverpool şi Real Madrid vor juca finala UEFA Champions League din acest sezon. În 2018, Real Madrid s-a impus cu 3-1 în finala nebună de la Kiev. Acela a fost şi ultimul meci al lui Cristiano Ronaldo pentru Real Madrid. În urmă cu 41, chiar la Paris, Liverpool și Real Madrid s-au întâlnit în finala Cupei Campionilor, iar englezii au reușit să se impună.

Liverpool a câştigat de şase ori Liga Campionilor, în 1977, 1978, 1981, 1984, 2005 şi 2019 şi a pierdut finalele din 1985, 2007 şi 2018. De cealalată parte, Real Madrid a câştigat de 13 ori trofeul: 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017 şi 2018.

10:17 Lionel Messi, gol și cinci pase decisive într-o singură repriză! A „distrus” două recorduri și i-a uluit pe americani 9:52 Reacţia surprinzătoare a lui Max Verstappen după ce va pleca din pole position la Miami: „Nu e chiar distractiv” 9:46 Vinicius, ironie devastatoare pentru un star al Barcelonei! Reacție virală după ce Real Madrid a devenit campioana Spaniei 9:24 Florin Prunea s-a prăbuşit emoţional după dezastrul de la Dinamo: „E teribil! Inadmisibil!” 9:11 FotoFemeia care i-a schimbat viața lui Mihai Neșu, după divorțul dureros și moartea părinților: „S-a mutat special din București!” 9:02 Mihai Stoica, verdict cumplit pentru Dinamo: „A cam retrogradat!” 4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi