Nations League | Belgia – Polonia 6-1. „Diavolii roşii” i-au făcut K.O. pe Robert Lewandowski&co. Victorie dramatică în Ţara Galilor – Olanda 1-2. Rezultatele zilei

Dragoș Vasile Publicat: 8 iunie 2022, 23:40

Nations League | Belgia – Polonia 6-1. „Diavolii roşii i-au făcut K.O. pe Robert Lewandowski&co. Victorie dramatică în Ţara Galilor – Olanda 1-2. Rezultatele zilei

Belgia - Polonia 6-1

Nations League. A fost nebunie totală în meciurile serii! Belgia – Polonia s-a terminat 6-1, după ce naţionala lui Robert Lewandowski a condus cu 1-0. Kevin de Bruyne, Eden Hazard&co au făcut spectacol după ce meciul trecut pierduseră la scor cu Olanda, 1-4. În celalt meci al grupei, Olanda a câştigat dramatic cu Ţara Galilor, în minutul 90+4.

În Liga B din Nations League, Ucraina şi-a revenit după ratarea calificării la Campionatul Mondial şi a învins Irlanda la limită, 1-0. În celălat meci, Scoţia a câştigat duelul cu Armenia, scor 2-0.

Belgia – Polonia 6-1 şi Ţara Galilor – Olanda 1-2

Update 23.37: Fluier final în Belgia – Polonia 6-1. Lois Openda a închis tabela. Echipa lui Robert Lewandowski a deschis scorul, dar a pierdut la o diferenţă de 5 goluri!

Update 23.35: Moment uluitor în Ţara Galilor – Olanda 1-2. GOOOL! Rhys Norrington-Davies restabilise egalitatea, dar Wout Weghorst a marcat după doar 2 minute.

Update 23.27: GOOOL! Belgia – Polonia 5-1. „Diavolii roşii” şi-au distrus adversarii. Leander Dendoncker a marcat şi el.

Update 23.24: GOOOL! Belgia – Polonia 4-1. Leandro Trossard a reuşit o „dublă” de senzaţie.

Update 23.15: GOOOL! Belgia – Polonia 3-1. Leandro Trossard a punctat şi el!

Update 23.02: GOOOL! Belgia – Polonia 2-1. Kevin de Bruyne aduce Belgia în avantaj.

Update 22.52: Țara Galilor – Olanda 0-1. Teun Koopmeiners a deschis scorul!

Update 22.27: GOOOL! Belgia – Polonia 1-1. Axel Witsel a egalat!

Update 22.13: GOOOL! Belgia – Polonia 0-1. Robert Lewandowski a deschis scorul!

Ucraina a ratat calificarea la Campionatul Mondial 2022

Ucraina a ratat calificarea la Campionatul Mondial 2022. Un autogol a decis duelul de la Cardiff, iar Ţara Galilor a obţinut biletele pentru turneul din Qatar. Imediat după fluierul final, jucătorii ucraineni, care au trăit şi drama războiului, au izbucnit în lacrimi.

Ţara Galilor venea după victoria din semifinala cu Austria, scor 2-1. De partea cealaltă, Ucraina a învins Scoţia, scor 3-1, pentru a ajunge în finala de la Cardiff.

Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 34. Gareth Bale a executat o lovitură liberă în minutul 35, iar mingea a ajuns în poartă după o deviere total nefericită a lui Yarmolenko.

După fluierul final, jucătorii ucraineni au izbucnit în lacrimi. „Faceţi tot ce puteţi să ne duceţi la Cupa Mondială”, le-au transmis soldaţii care se luptă pentru Ucraina în război.

Andriy Yarmolenko, autorul autogolului, a fost devastat după ce ţara sa a ratat prezenţa la turneul din Qatar.

0:27 Costel Gâlcă, după înfrângerea cu CFR Cluj: „Trebuie să facem mult mai mult să câştigăm”! Ce a spus despre lupta pentru locul 2 0:10 Tabloul complet al optimilor Campionatului Mondial de snooker. 8 capi de serie sunt out 25
23:58
FCSB e la un punct de titlu, lupta pentru locul 2 devine teribilă! Cum arată acum clasamentul în play-off
25
23:55
Daniel Bîrligea, mesaj pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în Universitatea Craiova – CFR Cluj 0-1: „O să dau totul!”
25
23:35
FotoUniversitatea Craiova – CFR Cluj 0-1. Bîrligea a marcat singurul gol al meciului! Oltenii au ratat matematic titlul
25
23:22
Nicolae Dică a spus totul despre conflictul cu Denis Alibec! Ce a declanşat tensiunile dintre ei doi: „A spus că nu e de acord”
25
23:05
„S-a operat ieri” Mihai Stoica, ultimele detalii despre situația lui Vlad Chiricheș. Când va reveni pe teren fundașul de la FCSB
25
22:53
UPDATESorana Cîrstea s-a calificat în turul 3 la WTA Madrid Open! Urmează un duel „stelar” cu Iga Swiatek
25
22:47
FotoOlimpiu Moruțan s-a fotografiat cu tortul pe patul de spital și a oferit prima reacție, după ce a fost operat de ziua lui!
25
22:41
Sorana Cîrstea, după ce s-a calificat în turul 3 la Madrid: „Nu ştiam cum joacă”! Ce a spus „Sori” despre noul ei antrenor